Zestaw gum oporowych HMS TX01 Crossfit – Opinia i Test

start HMS TX01 oporoweZestaw gum oporowych firmy HMS o modelu TX01 Crossfit to produkt do szerokiej gamy różnych ćwiczeń siłowych, jak i rozciągających. Dzięki temu, że zestaw posiada kilka różnych możliwości łączeń elementów – można wykonywać na nich bardzo szeroką gamę różnej aktywności fizycznej.

W skład zestawu HMS TX01 Crossfit wchodzą 3 osobne gumy oporowe z plastikowymi karabińczykami (każda z nich ma inne opór oraz grubość) – lepsze by były być może metalowe karabińczyki, dwa uchwyty z piankowym korpusem na dłoń i mocowaniem metalowym, mocowanie do ćwiczeń z użyciem drzwi czyli blokadę, blokadę do ćwiczeń na kostce stopy oraz siatkowy pokrowiec na cały zestaw.

Gumy oporowe są koloru niebieskiego o różnej sile rozciągliwości – oporu. Mianowicie 6 x 9, 7 x 10 i 8 x 12 mm – chodzi tutaj o szerokość średnicy oraz grubość ścianki a wszystkie trzy mają długość 1200 mm – czyli 120 cm długości. Długość ta możne być bezpiecznie rozciągnięta 2,5 krotne. Im większe rozciągnięcie tym większy opór urządzenia podczas ćwiczeń.

Uchwyty na dłoń są dość wygodne choć mogły by być odrobię grubsze i szersze – jeśli ktoś ma dużą dłoń, to może obcierać się o boczne taśmy mocujące. Mocowanie gum oporowych na kostkę można z powodzeniem wykorzystać jako zaczep do blokowania w drzwiach – jest znacznie pewniejszy poprzez umiejscowienie w nim gumowej kulki jaka jest obszyta – niż faktyczne mocowanie do drzwi jakie ma w sobie tylko tulejkę z tworzywa sztucznego.

Cały zestaw mieści się jak wspomnieliśmy w siatkowym woreczku zamykanym na zaciskowy sznurek. Zestaw składa się z 7 elementów + pokrowiec.

Gumy oporowe HMS TX01 dają możliwość bardzo szerokiej gamy ćwiczeń. Można stosować je przy ćwiczeniach mięśni brzucha, nóg, rąk, barków, klaki piersiowej i innych partii ciała – całość polega na odpowiednim przymocowaniu gum oraz wykonywaniu powtórzeń oporowych.

Można ćwiczyć wykorzystując tylko jedną gumę lub 2 czy 3 jednocześnie dla zwiększenia siły naciągu oraz dodatkowo im większe rozciągnięcie tym większe opory.

Po teście cały zestaw HMS TX01 Crossfit można z powodzeniem określić jako bardzo dobry, wspomniane wcześniej elementy problematyczne mogły by jeszcze znacznie uatrakcyjnić sprzęt gdyby w przyszłości były poprawione. Mimo wszystko jest to bardzo dobre narzędzie do szerokiej gamy ćwiczeń. Nasza opinie to: zdecydowanie jest godne do polecenia.

Informacje na stronie producenta: HMS TX01 CROSSFIT

Warto także zwrócić uwagę na cenę całego urządzenia, nie jest one przesadnie kosztowne a zapewnia szeroką gamę możliwości prowadzenie własnej aktywności fizycznej. Dodatkowo zajmuje bardzo mało miejsca co jest ogromną jego zaletą. Naszym zdaniem warto zaopatrzyć się w coś takiego lub podobnego jakościowo. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

2 komentarze

  1. Hej, mam te gumy oporowe HMS i jestem z nich także bardzo zadowolony. Ćwiczę na nich co jakiś czas i sprawdzają się dobrze jako uzupełnienie pozostałej aktywności. Także dzieciaki się cieszą jak na nich ćwiczą bo dla nich też można dostosować opory. Ogólnie dobry zestaw za niewielką kasę i dający dużo kombinacji ćwiczeń. Oby tylko nie pękły za szybko i będzie całkiem super.

    Wiki-Rast
  2. Kupiłam sobie te gumy bo spodobały mi się o nich te informacje. Ogólnie już raz posłuchałam się tego co oceniliście dobrze na stronie i nie jestem zwiedzona a wręcz super zadowolona. Także je zamówiłam w internecie dzisiaj i zacznę na nich ćwiczyć jak tylko przyjdą. Już nie mogę się doczekać nowych wyzwań.

    Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.