Zazdrość w związku partnerskim

co to zazdroscZazdrość występująca w związku ma kilka odmian. Ta z jaką mamy do czynienia w związkach partnerskich może być zarówno dobra jak i o negatywnych emocjach.

Zazdrość w związku – jest to normalna cecha i występuje w wszystkich związkach gdzie jest miłość. Uczucie to może być jednak bardzo różne. Partnerzy powinni być o siebie trochę zazdrośni ale nie może się to przeradzać w chorą zazdrość która wyolbrzymia różne sprawy.

Tego tupu uczucia w związku są rzeczą normalną i tak trzeba to traktować, jednak ona nie może przeobrażać się w wymówki, szpiegowania partnera czy innego typu zachowania przeczące zaufaniu.

Zazdrość powinna być kontrolowana a tym bardziej dotycząca tylko tego że chciało by się więcej czasu spędzać z partnerem. Zazdrość powinna być umiarkowana czyli tylko polegająca na tym że chciało by się być bliżej z partnerem jak czasami bywają z nim inne osoby, czyli spotkania czy rozmowy.

Także może się ona pojawiać o to że nasza druga połowa pochwaliła inną osobę a nie nas samych, czy była milsza dla innej osoby. W przypadkach gdzie czujemy się źle z jakimś problemem i jesteśmy o coś poważnie zazdrośni powinno się porozmawiać z partnerem, a nie nosić to wszystko w sobie.

Zazdrość działa tak że pobudza nas do działania aby się bardziej strać dla tej drugiej osoby. Także dzięki zazdrości w związku często się lepiej dba o sam związek i relacje jakie go budują.

Należy pamiętać jednak że zazdrość w związku musi być do określonego poziomu, nie może przeradzać się w wymówki czy kłótnie. To uczucie także nie może kierować naszymi humorami czy nastawieniem do partnera a szczególnie się mszenia na nim za coś. Najważniejsze w związku są rozmowy i wyjaśnianie sobie spraw. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Zbyt mocna zazdrość potrafi zniszczyć każdy związek, na pewno trzeba się miarkować bo bez zaufania nie ma podstaw do tworzenia trwałej relacji. dlatego warto być zazdrosnym tylko w zasadnych sytuacjach.

    ajowka

Możliwość komentowania jest wyłączona.