Zalety systemu operacyjnego Linux

zalety linuxaLinux jest to system komputerowy instalowany pakietem. System Linux jest całkowicie darmowym programem działającym identycznie jak Windows, ale posiadającym znaczenie większe możliwości. Linuxy to systemy polecane głównie dla osób znających się na komputerach i środowisku programistycznym z przyczyn jego otwartego kodu źródłowego.

Na systemie tym można osiągnąć znacznie lepsze wyniki niż na każdym innym. Linux w wizualizacji i budowie jest bardzo podobny do samego potentata czyli Windows-a lecz ma szereg ulepszeń oraz mocniej rozbudowane zaplecze pakietowe. Jest to system który działa zarówno w instalacji jak i można go odpalać z płyty CD.

Największe zalety Linux-a – jest to przede wszystkim dostanie ogromnych możliwości edytorskich, tak aby móc go dostosować dosłownie do swoich potrzeb i wymagań. Linux jest to oprogramowanie jedne z najbezpieczniejszych z tego powodu że mało osób z niego korzysta (choć te  i tak liczy się na miliony). Jego ogromnymi zaletami po za tym że jest całkowicie darmowy jest także fakt na jego szybkość.

Linux jako cała platforma systemowa działa  wielokrotnie razy szybciej niż inne systemy operacyjne. W Linux są wbudowane edytory które w innych systemach muszą być doinstalowywane. Kolejny powód coraz częstszego wyboru Linuxa jest fakt na jego niezawodność, jest to system nie do zawieszenia, nie występują w nim błędy wewnętrzne.

Największe wybieranie tego systemu jest przez osoby znające się na programowaniu, ale także i hostingi. Dzięki szybkości systemu jest on idealnym systemem na postawienie szybkiego i dobrego hostingu internetowego.

Linux jednakże nie jest tylko dla osób znających się na komputerach i ich środowiskach – jest on pro edukacyjny  to znaczy że w swoich pakietach podstawowych ma liczne programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Linux jest to po prostu system operacyjny nad którym pracuje w jego doskonaleniu gigantyczna rzesza osób, dlatego można go nazwać systemem prawie doskonałym. Cały program można pobrać z Internetu w języku polskim jak i każdym innym dowolnym. Wygląd systemu jest wizualnie prawie identyczny do Windows-a. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Jak dla mnie jest to przede wszystkim świetny i szybki system a dodatkowo bezpłatny. Ma świetne aplikacje na sobie oraz idee jaką tworzą ludzie nie dla pieniędzy.

    Leonidas
  2. I moim zdaniem Linux jest bardzo dobrym systemem jaki warto wykorzystać na każdym urządzeniu. Może ma tylko ciężko z aktualizacjami ale sam w sobie jest super.

    Alternatywny

Możliwość komentowania jest wyłączona.