Wymazana katastrofa PRL – śledztwo pasażerki i zdjęcia 16-latka

Katastrofa PRLDo katastrof dochodziło zawsze, także w czasach PRL (Polskiej Republiki Ludowej) czyli potocznie mówiąc komuny. Niestety w tamtych czasach ukrywało się znacznie więcej rzeczy niż obecnie a także tuszowanie było na szerszą skalę.

Jedną z takich katastrof jakie chciano wymazać z historii oraz wiedzy społeczeństwa jest wypadek samolotu. Co ciekawe standardową sztuczką jakie stosuje się obecnie po niewygodnym wydarzeniu zasypano prasę zupełnie błahymi tematami a istotne sprawy były o ile w ogóle publikowane jako małe zamglone notatki prasowe.

Katastrofa była o tyle dziwna, że włożono bardzo wiele trudu aby nikt postronny nie mógł odkryć jej przyczyn oraz zbadać i uwiecznić choćby na fotografii miejsca zdarzenia. Tak czy inaczej jest pewne, że nic się nie zgadzało z tym co wymieniono w prasie oraz oficjalnych sprawozdaniach z rzeczywistością. Tutaj warto zauważyć, że tego typu w historii wypadków jest cała masa i być może jeszcze więcej wydarza się ich dzisiaj niż dawniej.

W tym zdarzeniu jest więcej pytań niż odpowiedzi – także świadkowie byli eliminowani (czyż to nie znane praktyki z dzisiejszych czasów notorycznych „samobójstw” na zlecenie) a cała sprawa oczywiście została ściśle utajniona. Śledztwo w tej sprawie postanowiła zrobić pasażerka. Zdjęcia całego zajścia jakie były upublicznione zrobił 16 letni chłopak i tylko z ukrycia – inaczej każda osoba jaka wyciągała aparat była przetrzepywana przez milicję i służby bezpieczeństwa.

Także postać pilota i jego bardzo zagadkowa śmierć jest bardzo podejrzana – wygląda to identycznie jak wcześniej wspomniana fala samobójstw osób jakie mogą coś powiedzieć niewygodnego i wiedzą za wiele w nowoczesnej Polsce – gdzie nadal rządzą elity silnie lewicowe i silnie związane z systemem komunistycznej transformacji w inną otoczkę.

O tuszowaniu niewygodnych faktów dla rządu można mówić bardzo wiele. Po obejrzeniu tego materiału warto sobie zdać sprawę, że w tej materii nic się nie zmieniło i takie praktyki są na porządku dziennym także i dzisiaj oraz pewnie będą jeszcze w przyszłości. Zapraszamy do zobaczenia tego materiału oraz refleksji i komentarzy co sami o tym sądzicie.

3 komentarze

  1. PRL ale przecież za czasów PO było więcej wymazanych zabójstw, przestępstw i zdrad nic kiedykolwiek indziej. Wiec najgorsze co mogło być to PO i tego typu klony dla Polski a PRL było znacznie mniej szkodliwe niż ten chory twór współczesny o poglądach szleńców lewicowych.

    Politycznie
  2. PRL miał liczne i to bardzo liczne wady ale nie był całkowicie zły. Wiele było kunktatorstwa i złodziejstwa ale też i tępione były postawy patologiczne jakie obecnie są wręcz pielęgnowane. Niestety od czasów powojennych i chyba także podczas nich cały czas u władzy jest bez przerwy lewica o jakiej ktoś pisał wyżej – a lewica to patologiczne szkodniki.

    Witek
  3. Moim zdaniem było takich katastrof i ogólnie spraw zamiecionych pod dywan gigantyczne ilości. Wtedy nie mówiło się o nich głośno – teraz znowu się mówi głośno a dalej przestępcy siedzą w rządzie mimo że wiadomo że byli zamieszani w afery takie czy inne. Niestety PRL trwa nadal tylko w innym opakowaniu.

    MyśloPolsce

Możliwość komentowania jest wyłączona.