Woda Żywiec Zdrój o smaku pomarańczowym – Opinia

Woda żywiec zdrój pomarańczaJest to produkt tworzony przez firmę Żywiec Zdrój o dodatkowym zabarwieniu smakowym w postaci pomarańczy – czyli typowa woda smakowa. Smak wynika niestety kombinacji dodatków a nie faktycznie soku czy nektaru pomarańczowego. Opakowanie przykładowe zawiera w sobie 1,5 l napoju.

Skład wody żywiec zdrój pomarańczowa: woda źródlana, cukier, regulator kwasowości kwas cytrynowy, substancja konserwująca benzoesan sodu (o tym składniku może przeczytać, że doprowadza do odtleniania komórek, osłabienie układu odpornościowego, jak łączy się z witaminą C lub E powstaje benzen o działaniu nowotworowym), naturalny aromat pomarańczy – ale nie wiadomo z czego wynikający.

W skaldzie jak widać nie ma nic ciekawego a nawet jest budzące zastrzeżenia. Zdecydowanie lepiej dla zdrowia według wielu publikacji wychodzi sama czysta woda niż wody aromatyzowane czy smakowe z mało przyjemnymi dodatkami jakimi są benzoesany. Warto wspomnieć że ten typ wody jest bardzo drogi i naszym zdaniem nie jest to opłacalny do nabycia produkt

Wartość odżywcza w 100 ml – 20 kcal, węglowodany 4,9 %, cukry 14% według GDA.

Woda Żywiec Zdrój o smaku pomarańczowym naszym zdaniem nie jest produktem godnym polecenia. Zdecydowanie lepiej wyjdzie zrobienie sobie samemu wody tego typu, przez dodanie do niej naturalnych soków. Ten produkt nam się nie podoba przez własny skład.

Zdecydowanie lepiej jest kupić zwykł i świeże owoce. Następnie przygotować przegotowaną wodę i zalać te owoce czystą wodą. Tak powstanie wspaniałą i zdrowa woda smakowa bez konieczności pica czegoś o wątpliwej jakości oraz bardzo wysokiej cenie. Najlepiej samemu robić cytronety i wody pomarańczowe lub wieloowocowe. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

7 komentarzy

 1. Moim zdaniem nie warto kupować takich wód żadnych, ogólnie woda z butelki jest bardzo droga a to także kranówka. A dodatkowo jak maja syf w składzie to już całkowicie głupota aby coś takiego kupić. Najlepsza woda z kranu i filtra jeśli już a nie to ze sklepu.

  Sawars
 2. To nawet nie nadaje się do picia, smak jest bez sensu, cena jest absurdalna a o składzie nawet nie wspomnę. Kto kupuje takie rzeczy, w życiu bym tego nie dała dzieciom ani rodzinie. A ludzie widać czasami a szczególnie latem piją te pomyje. Ostrzegam także przed tym i lepiej kupić sama wodę.

  Drama
 3. Kiedyś piłam tego żywca zdrój o smaku pomarańczy i muszę powiedzieć, że to nie dla mnie. Niedobre w smaku, dużo cukru i ogólnie słaba jakość. Także przychylam się do tego aby wodę smakową zrobić sobie samemu na bazie owoców. Polecam jednak bardzo truskawkowe i z miękkich owoców, wtedy są bardziej intensywne.

  Alicja
 4. To wydaje się lepsza nawet woda z dodatkiem cukru samemu jak by go wsypać. A to dlatego aby nie filtrowała się tak szybko przez organizm a chwilę w nim zatrzymała. Od siebie polecę taką modyfikację aby dodać listki mięty – jak macie mięte na działce czy gdzieś z pola to genialnie się ona sprawdzi do wody.

  Można ją wycisnąć lub zalać wrzątkiem aby się zaparzyła. Napój miętowy najlepszy na upały i lato, a truskawka czy cytryna lub pomarańcza na lato i zimę tez dobra.

  Kamil Szostek
 5. Trzeba powiedzieć jedno, soki są znacznie lepsze na wyprawach niż typowe wody a szczególnie takie wody. Sok ma dużo witamin, mikroelementów i wartości odżywczych i daje energię oraz dłużej się filtruje przez organizm. Soki są gęstsze żywieniowo niż typowe wody. Jeśli ktoś idzie na wyprawę to wybierać powinien zawsze soki a nie wody.

  Taka woda jest bardzo zła dla turysty bo ma cukier jaki nie da energii ale spowoduje większe pragnienie i potliwość i to bardzo szybko. Dlatego polecam przede wszystkim soki a potem robienie samemu wód smakowych. A takie produkty jak ten żywiec warto sobie odpuścić raz na zawsze.

  Globoter
 6. Myślę że dobrze jest obnażać takie produkty i pokazywać ich oblicze. A one jest bardzo nieprzyjemne i dobrze wiedzieć aby tego nie kupować. Dziękuje za ten temat i liczę na następne owocne testy. Także uważajcie na Nesti i tego typu gotowe rozwiązania, to nie są fajne rzeczy godne wydawania na nie pieniędzy.

  Sav
 7. Faktycznie nie jest to produkt jaki bym kupił dla siebie i swojej rodziny. Także jestem zdania że takich trzeba unikać a wybierać tylko to co zdrowe i naturalne a nie z dodatkiem jakimś paskudnym.

  Rasna

Możliwość komentowania jest wyłączona.