Windows 10 – recenzja, Test i Opinia

Windows 10Windows 10 to system operacyjny firmy Microsoft jaki stał się następcą 7 i 8.1. System ten wzbudził bardzo wiele kontrowersji nawet przed jego premierą. Przede wszystkim obawy budzi to że nie da się zablokować w nim wysyłania danych do Microsoftu. Druga sprawa to brak możliwości wyłączenia aktualizacji jaki będą się pobierały automatycznie. Następny powód budzący obawy to sprawdzanie plików na dyskach czy mają one licencje i możliwość ich blokowania a być możne nawet zgłaszania osób mających pirackie wersje oprogramowania.

Po teście Windows 10 okazuje się on dość mocno podobny do 8.1 w nawigacji. Ma on kila zmian ale są one raczej bardziej podchodzące pod kosmetykę. Na pewno w systemie naprawiono liczne błędy oprogramowania – a przynajmniej tak twierdzi producent. Faktem jest że występuje bardzo duże parcie na to aby zmusić użytkowników starszych wersji do przejścia na 10 – co budzi różne podejrzenia. Ogólnie system będzie działał na maszynach o tych samych parametrach co poprzednie systemy więc nie trzeba nowszego komputera, jest on dość szybki i puki co w testach stabilny. Warto zobaczyć film z opinią o nim po kilku dniach zabawy. Jeśli macie Windows 10 koniecznie napiszcie jak sami go oceniacie.

2 komentarze

  1. Ja tam nie wierzę że to będzie dobry system ta 10. Coś mi śmierdzi że faktycznie Windows tak nachalnie go wszystkim wciskają. Samemu także go nie wybiorę no chyba że po latach jak się okaże że jest ok – w co wątpię.

    Bax
  2. Jak dla mnie to jest duże ryzyko zmieniać na najnowszy system. Potem się okaże że ma luki czy inne problemy i będzie problem.

    Systemowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.