Wideorejestrator kamera samochodowa Navitel MSR700 – Opinia i Test

Wideorejestrator w postaci kamery samochodowej firmy Navitel MSR700 to urządzenie jakie pozwoli nagrywać wszystkie zdarzenia drogowe otaczające kierowcę podczas jazdy. Kamera ta nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1080P oraz 12 Megapikseli.

Obiektyw urządzenia jest szerokokątny o pokryciu obrazu 170 stopni – obraz tenjest jest panoramiczny. Detektor czyli G-sensor w jaki jest wyposażone urządzenie przechwytuje materiał filmowy podczas wypadku i stłuczek – czyli nagłych przyspieszań, hamowania lub zderzenia – dokumentuje to także uderzenia w tył samochodu i może stanowić dowód.

Navitel MSR700 nagrywa bez przerwy w pętli – czyli nadpisuje najstarsze pliki nowszymi, jeśli nie zostaną zachowane ręcznie. Im większa karta pamięci tym większy ciąg czasowy udokumentowanego przejazdu. Nagrywa ona obraz nawet w znacznie zmniejszonym oświetleniu działając w trybie nocnym – jednakże jakość obrazu typowo w takich warunkach nie jest zbyt dokładna.

Na nagraniu jest dołączany faktyczny czas i data oraz tak samo na zrzutach obrazowych. W widorejestratorze można zastosować karty micro SD lub SDHC o dopuszczalnej pojemności 256 GB – to zapewnia wiele godzin nagrania trasy podczas jazdy. Warto wspomnieć także o fakcie automatycznego włączania zaraz po uruchomieniu silnika pojazdu.

Wbudowany wyświetlacz ma wielkość 2 cali i jest wykonany w technologi IPS, na nim można przeglądać nagrane materiały. Rozdzielczość wyświetlacza to 900×240 pikseli. Zastosowany procesor w urządzeniu to Novatek NT96650. Łącza to interfejs mini USB 2.0. Nagrania jakie dokonują się za pomocą tego urządzenia mogą być pomocnym dowodem w sprawie stłuczki zarówno własnej jak i innych uczestników ruchu.

Z racji na różne zdarzenia losowe oraz niebezpieczeństwo na drodze bez wątpienia dobrze jest mieć jakieś urządzenie tego typu w pojeździe.

Navitel MSR700 może zabezpieczyć też przed oszustami drogowymi, jacy próbują wymusić odszkodowanie samemu powodując celowe zderzenie. Także wskaże kto był prawdziwym sprawcą wypadku drogowego i innych kolizji.

Warto dobrze przyjrzeć się rozdzielczości nagrywania obrazu a chodzi tutaj o 1920×1080 czyli wspomniane wcześniej 1018P z szybkością 30 klatek na sekundę w formacie MOV. Kompresor obrazu to H.264 – konwerter ten daje dobre parametry kompresji wielkości pliku przy zachowaniu dobrej jakości obrazu. Obecnie istnieje już nowszy konwerter tego typu – na pewno będzie powoli wdrażany w urządzenia w przyszłości.

Wideo rejestrator Navitel MSR700 posiada wbudowany tryb parkingowy. Wykrywa on ewentualny ruch w polu widzenia kamery i automatycznie wtedy zaczyna się nagrywanie obrazu podczas nieobecności w samochodzie. Z tym może być jednak problem – po wyłączeniu silnika samochodu akumulator testowanego urządzenia nie trzyma więcej niż około minuty czasu i się wyłącza rozładowany. Więc w zasadzie jet to funkcja na testowanym urządzeniu nie sprawdzająca się o ile silnik auta jest wyłączony i stale nie ma ładowania kamery. Auta nie można pozostawiać na włączonym silniku bez opieki.

Urządzenie jest wyposażone także w możliwość powiększenia obrazu 6x w sposób cyfrowy, co zwiększa piksele i jest drobna utrata jakości obrazu. Także wyposażono je w czuły mikrofon jaki dobrze nagrywa dźwięk z pojazdu i jego otoczenia.

Kamera włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika samochodu i rozpoczyna rejestrację otoczenia – o ile jest stały dopływ prądu czyli z fajki, to bardzo dobra funkcja funkcja jaka nie występuje w wielu urządzaniach. Urządzenie wykonane jest z tworzywa natomiast pierścień obiektywu jest ze stali.

W zestawie znajduje się: ramie do mocowania w samochodzie, które jest niestety na poduszkę przylepną jednorazową (w komplecie 2 sztuki), urządzenie wideo rejestrator Navitel MSR700, kabel micro USB łączenia urządzenia z komputerem oraz zasilacz na długim łączu do fajki samochodu. Także instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, szmatka do czyszczenia obiektywu i opakowanie całego urządzenia. Gwarancja urządzenia wynosi standardowe 24 miesiące.

Informacje na stronie producenta: Navitel MSR700

Warto odnieść się do jakości obrazu jaki jest nagrywany oraz zdjęć. Ogólnie rzecz biorąc obraz za dnia jest całkiem przyzwoity. Należy pamiętać, że mały wideo rejestrator nie jest dużym aparatem czy kamerą lustrzankową. W nocy rejestruje on obraz trochę ziarnisty i mogą być problemy z odczytaniem rejestracji aut poprzedzających, także łapie spore refleksy świetlne. Natomiast za dnia obraz jest dobry i wystarczających do dobrego rejestrowania zdarzeń. Gdy ustawi się nagrywanie na pełną rozdzielczość to trzeba przyznać że jakość nagranych materiałów jest zadowalająca.

Ogólnie o urządzeniu można powiedzieć to, że jest to pozycja warta uwagi dla kierowców. Cechuje się stosunkowo niską ceną oraz całkiem przyzwoitymi warunkami pracy (pomijając bardzo słabą baterię urządzenia). Na pewno spełni on oczekiwania większości kierowców w samochodach prywatnych. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów a także artykułów.

8 komentarzy

 1. Jakiś czas temu kupiłem sobie kamerę do auta i muszę przyznać że mi się przydaje. Jeśli ktoś nie ma to zdecydowanie dobrze radzę kupcie coś, nawet nie wiecie ile na drogach jest wariatów i dobrze mieć zabezpieczone to na nagraniu co tam się dzieje.

  Kubacki
 2. Właśnie jestem na etapie szukania czegoś dla siebie. Jeszcze nie wiem co wybiorę ale powoli oglądam właśnie testy różnych urządzeń. Ostatnio sporo pojawiło się tych z navitela. Widać zyskuje na popularności w kraju. W sumie najczęściej z tego co widzę ostatnio jest mio i navitel. Coś na pewno wybiorę, dzięki za testy.

  Adrian Dajbel
 3. Akurat ta funkcja nagrywania automatycznie po włączeniu silnika jest bardzo dobra. Obecnie mam takie że często zapominam włączyć wręcz nagrywanie i późno sobie lub wcale o tym przypominam. Taki patent i w moim by się przydał.

  Roadtube
 4. Ja kupiłem swój pierwszy wideorejestrator za 99 złoty i jestem totalnie niezadowolony bo nic na nim nie widać. Nie kupujcie w marketach firmy tych marketów. Muszę coś nowego wybrać i może skuszę się na coś takiego jak znajdę dobrą cenę. Dzięki za temat z opinią.

  Waszka Piotr
 5. Warto zwrócić uwagę na 170 stopni krycia obrazem bo wiele innych wiodących marek ma 120 czy 130 stopni a to bardzo duża różnica. W teście takim pod względem technikali wygląda urządzenie całkiem sympatycznie. Ja mam R800 navitela i jestem bardzo zadowolony. Ogólnie firma jedna z ciekawych jaka robi sprzęt tego typu.

  Testovidio
 6. Znajomy ma jakiegoś navitela ale nie wiem jaki model. Znacznie lepiej nagrywa jego niż moja obecna Larka. W nowym roku koniecznie muszę wymienić na coś z lepszym obrazem, na pewno wezmę tą pod uwagę. Tym bardziej że ceny pewnie jeszcze spadną to będzie jeszcze bardziej zachęcająco. Może jakiś testy tylnych kamer też byście mieli, jak już się wyposażać to na maxa.

  Wawa Adam
 7. kamerka samochodowa to zdecydowanie dobry zakup teraz, sam sporo jeżdżę samochodem więc kupiłem sobie truecama a7s i zdecydowanie warto było, fakt trochę kosztuje jednak jakość nagrań oraz funkcje jakie ma ta kamerka sprawia że bezpieczniej czuje sie na drodze czy zostawiajac auto na parkingu a tez pomaga przy parkowaniu

  marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.