Waga rakietek do tenisa stołowego

waga rakietkiWaga rakietki do tenisa stołowego jest bardzo ważna. Zbyt ciężkie rakietki sprawiają wiele problemów dla gracza. W przypadku ciężkich modeli reakcje na dane sytuacje podczas gry są znacznie spowolnione, nie da się nimi błyskawicznie reagować na szybkie zwroty akcji oraz wykonać złożonych uderzeń piłki.

Waga rakietki więc ma zasadnicze znaczenie. Modele gotowe z reguły są cięższe od składanych – winę za to nosi oczywiście deska – czyli z reguły najprostsza sklejka mająca zbyt dużą masę. Inne deski z wyższych półek mają zastosowane technologie lub odpowiednie tworzywo aby miały one mniejszą masę a tym samym cały zestaw mniej ważył. Średnia waga rakietki nie powinna przekraczać 200 gram, choć trzeba mieć świadomość, że im jest on lżejszy tym tak naprawdę lepiej.

Przy składaniu samemu rakietki warto więc zwracać uwagę ile będzie ważył cały zestaw, i czy nie będzie miał za dużej masy. Tak samo przy wyborze zestawów gotowych – nie należy wybierać tych ciężkich modeli.

Najlepszym rozwiązaniem jest przed nabyciem rakietki sprawdzenie jak ona leży w dłoni oraz jaką ma masę. Także należy się kierować obliczaniem masy przy samodzielnemu składaniu zestawu do gry. Wspomniane 200 gram jest już wartością niemal końcową. Ale zdecydowanie warto mieć znacznie lżejsze zestawy. To jedna z cech jaka wpływa na skuteczność gracza przez jego szybkość reakcji podczas gry. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Mam dwie rakietki, Atemi 2000 i 5000. Grałem pierwszą ponad rok i szukałem lepszej, choć jest to naprawdę swietna rakietka. Ale czułem, że potrzebuję czegoś lepszego. Grając Atemi 5000 zauważyłem, nie są duże różnice. Ale różnicę wagową czuje się ….Zważyłem obie. Atemi 2000 waży 168 gram, a Atemi 5000 156 gram. Pozdrawiam

    dromar

Możliwość komentowania jest wyłączona.