Wafel czekoladowy Góralki – Opinia

wafel goralkiWafelek o smaku czekoladowym Góralki to produkt o ciekawym wyglądzie. Jest on oblany na bokach polewą kakaową oraz przekładany w warstwach masą o smaku kakaowo – czekoladowym.

Przykładowe opakowanie mieści w sobie 50 gram produktu. Smakowo wypada on bardzo dobrze, na pewno ma wielu fanów. W składzie może nie jest za bardzo atrakcyjny, ale także nie ma czegoś bardzo kontrowersyjnego.

Skład Góralek czekoladowych: cukier (niestety na pierwszym miejscu), mąka pszenna, tłuszcz roślinny, polewa kakaowa 7,5% (tłuszcz roślinny, cukier, kakao o obniżonej zawartości cukru 17%, serwatka w proszku, emulgatory: fosforydy amonu i E476 czyli karmel amoniakalno siarczynowy dość nieciekawy składnik, aromaty nie określone jakie oraz wanilina).

Następnie kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 5%, mleko pełne w proszku, serwatka w proszku, całkowicie odtłuszczone mleko w proszku, skrobia kukurydziana, olej roślinny, czekolada 0,5%, emulgator w postaci lecytyny sojowej, substancja spulchniająca czyli wodorowęglan sodu oraz aromaty czekoladowy i etylowanilina, żółtko jaja w proszku.

Jak widać skład produktu jest dość długi, ma w sobie dużo cukru oraz E476 co nam się nie do końca podoba pod względem zdrowia. Ogólnie składników jest naszym zdaniem za wiele.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 543 kcal – bardzo dużo, białko 7 g, węglowodany 57 g, tłuszcz 32 g. Producent nie podał ile jest w góralkach zawartości cukru oraz kwasów nasyconych.

Naszym zdaniem w smaku wypada on bardo dobrze ale skład może nie do końca zachęcać do nabycia tego produktu. Cenowo wypada on dość przyzwoicie. Warto wspomnieć że Góralki mają kilka wariantów smakowych. Dawniej wafelek nazywał się Horalky i także były produkowane w Republice Słowackiej. Ogólnie jest to ciekawy produkt jaki warto ocenić samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

3 komentarze

  1. Mi najbardziej smakują te kokosowe, natomiast bez wątpienia najbardziej popularne są właśnie czekoladowe. Jeden z lepszych wafli ale niestety ma E476 a szkoda.

  2. wolę nugatowe, chociaż wszystkie są dobre. mimo składu mam słabość, a teraz każdy zakup jest uzasadniony bo mają loterię z fajnymi nagrodami i wystarczy kupić wafelka z kodem żeby wziąć udział. liczę na ps4 więc póki co będę wiernym fanem Góralek :D

    kaffka
    1. lubie bardzo i akurat przy nich jestem w stanie przymknąć oko na skład. i potwierdzam, że ich loteria to strzał w dziesiątke, bo na pewno zacheca do zakupów. sama widzę po sobie

      alabama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.