TRENING na wewnętrzną stronę Ud

Trening na udaTrening na wewnętrzną stronę UD można wykonywać na bardzo wiele różnych sposobów. Mogą być to ćwiczenia polegające tylko na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała jak i z dodatkami w postaci ekspanderów, taśm oporowych czy gum tego typu.

Systematyczne ćwiczenia na uda pozwolą zachować jędrność tych części ciała oraz piękne smukłe sylwetki. Na początku jednak nie zapomnijmy o wykonaniu rozgrzewki mięśni oraz ścięgien. Rozgrzewka przez właściwymi ćwiczeniami jest kluczowa i niestety zbyt często bagatelizowana.

Rozgrzewka zapewni nie tylko brak kontuzji podczas ćwiczeń i przeciągnięć ale także znacznie lepszą efektywność wykonywanej aktywności a tym samym ich rezultatów.

Ćwiczenia treningowe na wewnętrzną stronę ud warto rozpocząć od rozciągania, mogą być to stepy lub wykroki czy rozciąganie boczne. Także można wykonać kilka przysiadów w formie rozgrzewki. Bardzo dobrze być wyposażonym po za wcześniej wymienionymi przydatnymi elementami do ćwiczeń także w matę fitness lub coś tego typu – ważne, aby była antypoślizgowa i miała zmiękczenia od podłoża.

Można się na niej położyć i odpowiednio przeprowadzać ćwiczenia zgodnie z tym co jest pokazane w materiałach filmowych. Warto wykorzystywać różne ćwiczenia na te partie ciała a nie skupiać się tylko na jednych ulubionych lub najbardziej wygodnych. Im większa będzie różnorodność wykonywanych ćwiczeń tym lepsze efekty wizualne się osiągnie.

Bardzo pomocne przy wyborze odpowiednich ćwiczeń będą załączone materiały filmowe, jakie pokażą wiele dobrych typów rozwiązań na modelowanie ud. Ćwiczenia te w większości przypadków także poprawiają wydatność pupy i także bardzo dobrze ją modelują.

Podczas tego typu aktywności także pracuje kręgosłup i odcinek krzyżowy jaki się dość znacznie wzmacnia, co jest ogromną zaletą w dzisiejszych czasach gdy często się siedzi.Po za samymi oczywistymi korzyściami także tego typu ćwiczenia pomagają spalić tkankę tłuszczową oraz znacznie przyspieszają przemianę materii. Nie pozostaje nic innego jak tylko zacząć jak najszybciej ćwiczyć.

Dzięki nim przede wszystkim zachowamy bardzo ładny wygląd, a także witalność po przez pobudzenie organizmu przez wysiłek fizyczny. Warto zobaczyć sprawdzić aby dobrze wymodelować własną sylwetkę i nadać jej sprężystości.

4 komentarze

 1. Bardzo dobry materiał, mi te ćwiczenia niesamowicie pomagają na piękną linię własnych nóg oraz przyspieszenie metabolizmu. Moje uda naprawdę są silne mimo że wcale nie umięśnione ale wręcz pięknie wyrzeźbione. Super że ktoś realizuje takie kompendia wiedzy na bardzo potrzebne tematy. Warto też ćwiczyć jak najczęściej- to samo zdrowie.

  Aneta Michniak
 2. Muszę Wam powiedzieć że na początku miałam ból w nodze i trochę nie szły mi ćwiczenia ale odkąd robię je regularnie to znacznie lepszy mam stan zdrowia i nie mam już bólów. Zdecydowanie polecam wszystkie tego typu ćwiczenia dla własnego zdrowia i oczywiście też lepszego samopoczucia, dla mnie wszystko jest rewelacyjne – super dawka endorfin po dobrym treningu na uda i ogólnie całe ciało.

  Kinga Sowmar
 3. Moja kobieta ćwiczy uda i inne partie ciała tak jak pokazane jest w tych filmach i jest bardzo zadowolona z efektów. Bodajże już pod jakimś tygodniu ćwiczeń zobaczyła pierwsze pozytywne efekty. Przyznam się że czasami jej towarzyszyłem w tej aktywności – bo faceci też tam mogą trochę się zmęczyć. Mi te ćwiczenia na niby uda dają niezły wycisk na całe ciało – nawet bym się nie spodziewał że taki fitness jest tak wymagający kondycyjnie.

  Andrzej Mobart
 4. Fajowe odpalam sobie filmik i ćwiczę razem z tymi kobietami, uwielbiam to. Raz trening na uda a raz na inne partie ciała i zawsze jest super. Co więcej te ćwiczenia dają mi więcej energii niż gdy ich nie robię. Mogę już powiedzieć że się uzależniłam od ćwiczeń na dobre rozpoczęcie dania. Wieczorem znacznie mniej aby się nie rozbudzać.

  Kasiakaw

Możliwość komentowania jest wyłączona.