Tomasz Zaboklicki – pesa i król pociągów

Tomasz ZaboklickiTomasz Zaboklicki to człowiek jaki z pracownika szeregowego stał się potentatem w produkcji nowoczesnych rozwiązań szynowych w tym pociągów i tramwajów oraz technologi związanych z ich produkcją.

Stawia on zawsze na nowe rozwiązania i szukanie nisz na rynku – czyli zapotrzebowań wśród jakich nie ma dużej konkurencji i liczy się wąska ale wysoka specjalizacja.

Tomasz Zaboklicki rozpoczął swoją drogę do sukcesu i stania się milionerem od pracy przy taborze kolejowym jako zwykły pracownik. Następnie gdy firma podupadała wraz z pracownikami wybrali nowy zarząd na jakiego czele on stanął z wyboru kolegów z pracy. Kolejnym krokiem były dobre pomysły na rozwinięcie firmy i wyciągnięcie jej z dołka finansowego.

Następnym celnym krokiem było postanowienie wykupienia firmy z rąk skarbu państwa i zarządzanie prywatnym przedsiębiorstwem jakie stało się bardziej wydajne bo zatrudniało fachowców a nie nominowało kunktatorstwo znajomych.

Tak powstała firma Pesa w Bydgoszczy. Firma zaczęła nie tylko naprawiać tabory kolejowe ale i produkować własne produkty szynowe w nowoczesnych technologiach i co więcej bardzo konkurencyjnych cenach. Obecnie produkty tej firmy jeżdżą w wielu krajach europy a firma stale się rozwija, powiększając własny kapitał.

Aby osiągnąć sukces jak twierdzi sam Tomasz Zaboklicki należy silnie obstawać przy swoich marzeniach i oczywiście starać się znaleźć coś w czym będzie chciało się być najlepszym oraz mimo trudności ciągle przeć do przodu, aby być w tym coraz lepszym.

Obecnie firma Pesa cieszy się uznaniem oraz bardzo dużym zaufaniem w większości krajów europejskich a to wszystko za licznymi innowacjami jakie wprowadza ona w swoich produktach oraz dbaniu o najwyższą jakość względem oferowanej ceny.

Postawienie na tworzenie w Pesie pojazdów szynowych także do komunikacji miejskiej czyli tramwajów było strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Także tabory kolejowe jak i remontowanie wszelkich pojazdów z zakresu produkcji ściśle się zazębia usługami kompaktowymi – jest to genialne posunięcie jakie nie dało długo czekać na wspaniałe rezultaty finansowe firmy.

Warto też dodać że sam Tomasz Zaboklicki pomimo tego, że jest pasjonatem kolejowym to dodatkowo nigdy nie rezygnował z marzeń a wręcz starał się je realizować – trzeba być marzycielem jaki nie boi się po nie sięgnąć aby osiągnąć sukces – warto o tym pamiętać.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć dalszych sukcesów Polskiej firmie Pesa oraz jej twórcy czyli Panowi Tomaszowi Zaboklickiemu. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Mnie cieszy każdy Polski biznes i sukces rodaka. Dobrze że mamy ludzi jacy umieją robić tak gospodarne przedsiębiorstwa. Oby więcej było Polski w Polsce czyli naszych rodzimych firm a nie tylko zagraniczne wysysające gotówkę z kraju. Uszanowanie jak największe dla tego Pana.

  Kobert
 2. Zawsze uwielbiałem jeździć pociągami, mogłem się patrzyć w szyby jak jedzie cały czas. Pociągi mi się jak nic innego kojarzyły z wycieczkami i podróżami ale to do czasu gdy miało się tańsze bilety szkolne a teraz już lepiej autem bo jest taniej samemu. Super firmę założył ten Pan.

  Pociąginasze
 3. Każda nowa Polska firma czy dobrze się rozwijająca jest tchnieniem radości. Za wiele jest faktycznie obcego kapitału w kraju. Dlatego wielkie brawa dla tego Pana i oby tak dalej. Swoją drogą Tomasz Zaboklicki to postać o jakiej się bardzo mało słyszy w mediach, widać nie pcha się a robi swoje. Dobrze też że mamy własne pociągi a nie tylko kupowane z zagranicy jak samochody.

  rafal
  1. Niestety więcej jest taborów nabytych od obcych firm niż krajowych a Polskie wykańczał zdradziecki rząd. Było kila dobrych firm jakie robiły w kraju pociągi i wagony to usilni chcieli je wykończyć na szczeblu rządowym.

   Rowasam
 4. Tomasz Zaboklicki to bez wątpienia jedna z ciekawszych postaci Polskiego biznesu o pozytywnej stronie gdzie nie wyszła po znajomościach ale dzięki własnej mądrości. Tylko przyjemnie się patrzy na takie osoby o tak dobrych pomysłach.

  Matafa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.