Tanie golarki i maszynki do zmechaconych ubrań – Opinia i Test

Golarka do ubrańMaszynki i golarki do zmechaconych ubrań to dość popularne produkty do odnawiania ciuchów. Można podzielić je na kilka kategorii takich jak elektryczne, ręczne oraz urządzenia duże o większym zakresie pracy i te najmniejsze a zarazem najtańsze.

Małe maszynki do zmechaconych ubrań praktycznie prawie wszystkie charakteryzują się takim samym działaniem.

Ich głowica jest zbyt mała aby mogły szybko usunąć zmechacenia na ubraniach oraz ich otwory także są o zbyt małej średnicy aby dokładnie odnawiały te rzeczy. Często także mają problemy z odpadającymi zbiornikami na odpadki.

Warto także dodać, że te najmniejsze maszynki mają problemy z miejscem zbiornika – prawie zawsze jest on na równi z wirnikiem przez co już ucięte zmechacenie wchodzą ponownie do wirnika obrotowego go zapychając. Dotyczy to większości sytuacji – czyli odnawiania ubrania w pozycji leżącej.

Ogólnie są to produktu mało wydaje, wymagają wiele czasu pracy nad danym miejscem aby doprowadzić je do stanu zadowalającego i mimo wszystko nie zawsze może się to udać. Naszym zdaniem jeśli chce się posiadać takie urządzenie, to lepiej wybrać te większe modele – działają znacznie szybciej i są mocniejsze oraz dokładniejsze.

Te małe urządzenia często bywają awaryjne i w rzeczywistości nie do końca spełniają swoje przeznaczenie, po prostu są one zbyt słabe i powolne w działaniu. Warto dlatego naszym zdaniem dołożyć trochę gotówki na coś znacznie lepszego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

6 komentarzy

 1. Faktycznie one nie są najlepszymi sprzętami, raczej służą do bardzo słabo zmechaconych ubrań. Najlepsze jeśli już są te duże lub stare maszynki do golenia z żyletką.

  AgataS
 2. Samemu miałem taką najtańszą z tych sklepów co jest wiele po 5 zł. Ogólnie słabo zbierała zmechacenia i była bardzo wolna. Te duże akumulatorowe lub zasilane bezpośrednio z gniazdka są znacznie lepsze.

  Miłek
 3. Jakiś czas temu kupiłem sobie odmechacarkę do ubrań manualną czyli bez silnika a ma ona ostrza. Działa podobnie jak maszynka do golenia brody i powiem że chyba jest najlepsza. Bardzo szybka i dokładna do puki ostrza są ostre.

  Mixer
 4. Miałam taką samą maszynkę czy golarkę do ubrań. Dało radę tym ogólnie odnowić ubranie ale nie było to za szybkie ani wydajne. Teraz kupiłam na kabel taką dużą i działa znacznie szybciej i wydajniej. W sumie tych małych najtańszych chyba nie polecam bo to się szybko psuje i słabo działa. Takie elektryczne z gniazdka to jak kosiarka spalinowa do podkaszarki.

  Kowalik
 5. Jakiś czas temu kupiłem taką małą za kilka złoty i mi się sprawdza. To są małe rzeczy to odmechacenia więc może być, nie potrzebuję niczego większego. Najgorsze jest tylko to jak się czasami zacina na tym że ma w zbiorniku za dużo śmieci – zbiornik jest tak zrobiony że szybko przeszkadza w używaniu urządzenia.

  Lesie nasze
 6. Mam maszynki do zmechaconych ubrań zarówno te małe jak i dużą. Z reguły korzystam z małych do takich ubrań jak rękawiczki czy skarpetki lub czapka czy szal. Natomiast z dużej znacznie bardziej wydajnej oraz mocniejszej do kurtek, bluz czy spodni. Jeśli obecnie mam polecić co lepiej wybrać to powiem tak – najlepsze są te na prąd z gniazdka a nie baterie. Mają znacznie większą moc oraz szybko pozbywają się zmechaceń na ubraniach. Te na baterie mogą pomarzyć tylko o takiej sile i szybkości działania.

  Katamarynka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.