Statyw Hama traveller Compact Pro – Opinia i Test

statyw hamaStatyw firmy Hama o modelu Traveller Compact Pro to bardzo wysokiej jakości sprzęt pomocny w fotografii i nagrywaniu filmów. Jego konstrukcja oraz rozwiązania techniczne są dobrze przemyślane i rozplanowane. Całość zestawu jest wykonana z wysoką dokładnością, aby zapewnić maksymalny komfort pracy użytkownikowi tego sprzętu.

W statywie warto wymienić kilka kluczowych cech, jakie sprawiają że staje się on wszechstronnym narzędziem pracy w różnych warunkach terenowych.

Głowica statywu jest kulkowa 3D – dzięki czemu można obracać zamocowanym sprzętem fotograficznym lub filmowym zarówno w pionie i poziomie, co ułatwia dostosowanie powierzchni filmowania i jej ustawienia. Głowica także posiada w sobie szybko złącze wraz z dwoma zabezpieczeniami przed wypadnięciem sprzętu. Szybkie złącze ma zawleczkę dokręcającą oraz korkową podkładkę zmiękczającą. Całość głowicy działa bardzo płynnie i jest stabilna – bez luzów po zablokowaniu sprzętu.

Statyw posiada funkcję robienia zdjęć także z ustawieniem ku dołowi – idealne do wykonania makro. Jest to zaawansowane rozwiązanie używane tylko w wysokiej jakości sprzęcie. Głowica statywu jest dodatkowo wysuwana a zakres pracy podstawowej wynosi od 52 do 163 cm – z czego zakres pracy po odblokowaniu nóg może być większy do minimalnej wysokości.

Nogi statywu posiadają na górnym korpusie pianki zmiękczające, ułatwiające komfort chwytu i ułatwienie łapania za nie zimą. Każda noga składa się z 4 elementów i 3 regulowanych przez rozsuwanie rurek. Maksymalna średnica rurki 23 mm. Każdy element jest blokowany przez silne zaciski w wybranej pozycji. Na dole stopek są zaczepy unicestwiające pracę statywu na terenie miększym oraz gumowe nóżki działające jako podstawy antypoślizgowe.

Każda z nóg statywu ma niezależną pracę i posiadają dodatkowo regulację mocy rozstawu, co jest dostępne tylko w profesjonalnych sprzętach. Na dole statywu Hama Traveller Compact Pro jest haczyk do zaczepu ciężarka max 10 kg. Mac udźwigu sprzętu foto / video to 4 kg. Statyw waży łącznie 1,36 kg.

W zestawie ze statywem jest zawsze mocny i dobrze dopasowany pokrowiec do przenoszenia. Statyw nie posiada w sobie elementów plastikowych poza blokadą wysuwania nóżek. Jest to produkt bardzo profesjonalny i niezwykle trwały. Cała konstrukcja jest niesamowicie stabilna i z pewnością będzie służyła przez wiele długich lat, nawet podczas bardzo często użytkowania. Jest to zdecydowanie jeden z lepszych produktów tego typu jakie są dostępne w sklepach. Zdecydowanie warto go polecić i wypróbować. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

4 komentarze

 1. Te statywy jakie są trochę droższe zawsze są bajczenie lepsze od tych chińskich tandet. Ta funkcja fotek do makro jest super i rzadko kiedy się spotyka tak samo z nogami i ich blokadami. Mam podobny i mogę także je polecić.

  Mirek
 2. Same opinie innych osób o nim już pokazują że musi być to dobry sprzęt. Sprawdziłem w internecie i faktycznie ma same bardzo dobre opinie wszystkich osób.

  Fotorex
 3. To jest jak z butami – można kupić najtańsze jakie się zepsują za 3 miesiące i ponownie kupić kolejne lub nabyć coś raz a dobrze na bardzo wiele lat – co w rzeczywistości wychodzi taniej a co więcej są znacznie lepsze – tak samo jest z statywami i wszystkim innym.

  Open YouWeb
 4. Też mają fajni o tej samej nazwie ale z dopiskiem mini. Ogólnie lepszej jakość sprzęt. Taniej wychodzi niż markowych firm co robią aparaty.

  Lunc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.