Śrut do wiatrówek Magnum super Oztay – Opinia i Test

Magnum Oztay do wiatrówkiŚrut do wiatrówki Magnum super Oztay to dość popularny produkt zarówno przez jego jakość wykonania jak i stosunkowo niską cenę. Można go nabyć w przykładowym opakowaniu mieszczącym 250 pocisków.

Kaliber zarówno 4,5 jak i 5 mm. Jest on w całości wykonany z ołowiu – z reguły dostępny w okrągłych metalowych puszkach z gwintem lub z tworzywa sztucznego.

Magnum super Oztay jest produkowany w Turcji – niestety nie jest to Polski produkt. Śrut ten cieszy się wspomnianą wcześniej mocno atrakcyjną ceną względem konkurencji. Warto o nim wspomnieć, że przez rodzaj zastosowanego materiału – ołowiu jest on dość plastyczny a tym samym nie jest to zbyt twardy pocisk.

Ma on dobrą przebijalność standardowych tarcz oraz skupienie strzału. Jednakże po uderzeniu w twardszy cel rozpada się na kawałki lub mocno płaszczy – w zależności od siły strzału i twardości celu.

Warto jednak wspomnieć, że w opakowaniu może się zdarzyć kilka pocisków ze spłaszczonym obwodem profilu. Wynikiem tego jest jego mała twardość. Nie powinno być to więcej niż do 10 szt na 250. Śrutowiny jakie są spłaszczone w opakowaniu nie nadają się już do użytku – należy ja wrzucić gdyż mogły by zbyt mocno rysować lufę wiatrówki i tym samym ją niszczyć.

Poszczególne śruciny wyglądają na bazie podobnej do zaostrzonego grzybka ze standardowym psutym wnętrzem oraz karbowaniem po bokach. Główka pocisku jest lekko szpiczasta ale bez efektu kolca.

Śrut dobrze się trzyma linii lotu i jest dobrze wyważony. Raczej można określić go jako dość dobry produkt, szczególnie jeśli bierze się w ocenie także jego cenę.

Zdecydowanie śrut do wiatrówek Magnum super Oztay można polecić do wypróbowania. Naszym zdaniem jest to całkiem ciekawa opcja, tym bardziej, że dobrze wypada cenowo względem jakości. Także waga własna budulca zapewnia mu dość dużą donośność strzału i dobrą przebijalność przez typowe przeszkody.

Po trafieniu w twardy cel podczas wystrzelenia o dużej mocy z karabinku, całość pocisku z reguły się spłaszcza i często rozrywa na kawałki – ale nie powinno być to problemem.

Na zakończenie warto wspomnieć że śrut wykonany z ołowiu jest znacznie miększy od stalowego a tym samym jego uderzenie w cel będzie miało inny typ otworu na celach usztywnionych takich jak drewno czy metal. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

6 komentarzy

 1. Sam też używam tego śrutu i muszę powiedzieć że jestem z niego bardzo zadowolony. Dobra celność i nośność. Cena oczywiście najlepsza – choć faktycznie stalowy a nie ołowiany były jeszcze lepszy.

  Hunter
 2. Ołów może też być i dość twardy, bywają różne w zależności od jego mieszanki. Ten śrut jest dość miękki, ale w granicach bardzo przyzwoitych.

  Filip
 3. Ja potrafiłem trafić zapalke z 10 m. Potem jakieś czeskie śruty kupiłem i schodzily mi o duże odległości. Zauważyłem że mają okrągła końcówkę a wcześniejsze miały szpic.

  PK
 4. Używam śrutu do wiatrówki Magnum i moja opinia o nim jest taka – ogólnie dobry i tani śrut jaki jest arty swojej niskiej ceny względem jakości. Nie wszystkie śrutowiny są dobrze zrobione ale i tak wychodzi korzystnie.

  Fada Irek
 5. Strzelałem z tego śrutu i magnum oztay sprawdzał się zawsze bardzo dobrze pod względem celności oraz nośności pocisku. Niestety produkowany chyba w Turcji a nie Polsce a wolał bym wspierać krajowy biznes a tutaj się nie da – krajowe są znacznie droższe nie rozumiejąc czemu skoro nie ma kosztów transportu. Nie zmienia faktu to, że jest to jeden z najtańszych śrutów i ogólnie ma bardzo dobre parametry.

  Celowniczy

Możliwość komentowania jest wyłączona.