Sposoby na suche oczy

Suche oczy to bardzo częsta dolegliwość naszego narządu wzroku. To aby zwalczyć suche oczy nie wymaga od nas żadnych wielkich działań, wystarczy tylko trochę wiedzy.sposob na suche oczy

Suche oczy – taki stan powstaje wtedy gdy nasze spojówki są przesuszone i jest brak odpowiedniego nawilżania oka, przez powiekę która rozprowadza wilgoć. Suche oczy są szkodliwe dla zdrowia narządu wzroku, gdyż sam wzrok musi pracować z odpowiednią ilością wilgoci. Wilgoć w oku zapewnia dobrą pracę oczu oraz wydłuża jego pracę bez zmęczenia.

Suche oczy także są niekorzystne z tego powodu że oko potrzebuje wilgoci aby się oczyszczać z pyłków i innych drobinek które na oku osiadają. Suche oczy łatwo doprowadzić do dobrego stanu. W pomocy do suchych oczu przychodzą nam różnego rodzaju krople do zakrapiania.

Krople do oczu to specjalne płyny które działają zarówno jako nawilżacze do oczu jak i antybakteryjnie. Suche oczy jak było wspominanie szybko się meczą i nie wypoczywają. Oko musi zawsze być pokryte lekką warstwą wilgoci – stąd odruch mrugania oczami który rozprowadza wilgoć na gałkach ocznych i je oczyszcza.

Suche oczy bardzo szybko mogą się przekrwić i zaczerwienić. Gdy oko jest suche szybko następuje jego zapalenie przez tarcie lub podrażnienie gałki ocznej, tego co może wpaść do niego lub osiąść na oku. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku częstego stanu suchych oczu jest posiadanie przy sobie zakraplaczy do oczu – jest to najskuteczniejsze rozwiązanie.

W przypadkach gdy nie mamy kropli do oczu można użyć do przemycia oczu zwykłą czystą wodę. Jednakże czysta woda jest to nawilżenie na bardzo krótki czas więc zaleca się stosowanie kropli do oczu które działają znacznie dłużej. O tym jak pielęgnować oczy i o nie dbać warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

3 komentarze

 1. Często mam suche oczy – praca przed komputerem, klimatyzacja, soczewki. I dlatego regularnie stosuję do oczu sztuczne łzy czyli starazolin hydrobalance. Niesamowicie nawilżają oczy i uczucie suchości znika naprawdę szybko. Do tego też są mocno łagodzące

  karaga
 2. Sztuczne nawilżanie daje tylko chwilową ulgę. Najbardziej wspomaga oczy luteina. Mi okulista zalecił Gold Luteinę bo często oczy miałam suche, przy pracy na komputerze bolały, piekły przy sztucznym świetle. Po kilku tygodniach brania wszystkie problemy z oczami zniknęły.

  Kamila
  1. Ewidentna autoreklama jaka ostatnio jest rozsiana w sieci z tym preparatem. A więc jeśli robisz to z kasę a sama nie stosujesz i nie pomogło to pewnie skoczy się w piele za kłamanie tysiącom osób na raz.

   Warkati

Możliwość komentowania jest wyłączona.