Rakietka do tenisa stołowego Spokey Loop – Opinia i Test

Rakietka do tenisa stołowego Spokey Loop jest to sprzęt cechujący się stosunkowo dobrym wykonaniem elementów składowych. Wypada ona w detalach bardzo dobrze na tle konkurencyjnych rakietek ze zestawów całościowych (tak zwanych gotowców). Składa się ona z bardzo przyzwoitych części zarówno pod względem okładzin jak i deski a także wynikających z nich parametrów technicznych. Rakietka ma 5 gwiazdek w jakości producenta na 5 możliwych.

Technicznie o rakietce spokey Loop: Jej waga wynosi około 180 gram – jest to bardzo dobry przedział z tego powodu, że nie męczy ręki nadmiernym ciężarem i nie spowalnia ruchów. Średni przedział lepszych rakietek pod względem wagi to 150-200 gram max. Jest to oczywiście zawsze uzależnione od rodzaju deski i grubości a także typu okładzin.

Deska składa się z 5 warstw drewna. W tym wypadku technologie są różne w zależności od celowanej wagi i elastyczności. Opisywana deska jest średnio twarda o umiarkowanym stopniu elastyczności co wpływa na zwiększenie jej szybkości (twardość = szybsza gra, teoretycznie trochę mniejsza kontrola rotacyjna). Rączka deski jest taliowana czyli tak zwany Konkav lub FL – jest to najbardziej popularny typ uchwytu z racji tego, że jest najwygodniejszy dla większości graczy.

Uchwyt wynosi 10 cm – czyli najbardziej popularna forma długości rączki, jaka zapewnia dobry i stabilny chwyt ręki. Rączką rakietki trzyma się faktycznie bardzo wygodnie i dużą zaletą jest to, że jest ona dobrze ścięta przy podstawie blatu co ułatwia chwyt a tym samym jej sterowność podczas gry i nadawanie rotacji.

Grubość gąbki okładziny to 2,2 milimetra. Im jest ona grubsza tym teoretycznie szybsza jest rakietka – jednakże jest to zależne od rodzaju gumy i podkładu. Okładzina z opisu producenta posiada szybkość w skali 10/10 oraz rotację 9/10 i kontrolę 7/10. Co do tych parametrów trzeba je brać tylko teoretycznie z wielu powodów.

Przede wszystkim kontrola to nieuchwytna wartość jakiej nie da się oszacować, więc bierze się teoretyczny jej przekrój na bazie szybkości – dla jednych może być ona z absolutną kontrolą i czuciem a dla innych wręcz przeciwnie – wynika na to stopień ogrania sprzętu a nie faktyczny parametr rakietki samej w sobie. W przypadku tej rakietki, kontrola naszym zdaniem jest wysoka, łatwo jest wycelować piłką w dane miejsce podczas gry zarówno uderzeniem z kąta rakietki jak i rotacyjnie.

Szybkość i rotacja to także parametry we wszystkich okładzinach i rakietkach na rynku teoretyczne – gdyż nie odnoszą się do żadnej wartości porównawczej. W rakietce do tenisa stołowego Sopkey Loop naszym szacunkiem jest to okładzina do gry wszechstronnej, czyli tak zwanego allroundu. Na tle zestawów gotowych wypada ona jako szybka (OFF) i to jest niewątpliwa duża zaleta (na tle zestawów składanych ręcznie i ofensywnych wypada jako wspomniana okładzina typu ALL gdyż one będą sporo szybsze).

Rotacja w rakietce trzeba przyznać że jest duża. Wynika ona oczywiście w dużej mierze z umiejętności gry gracza i nadawania rotacji na okładzinę. Natomiast sama okładzina jest dobrze ciągnąca piłkę a dodatkowo średnio twarda. Nadaje to bardzo dobrego parametru rotacji względem innych zestawów gotowych rakietek.

Informacje na stronie producenta: Rakietka Spokey Loop

Względem rakietek gotowych bez wątpienia rotacja jest wskazana prawidłowo przez producenta (względem zestawów ręcznie składanych będzie to mniejsza skala). Rakietka ta na okładzinie nie ma Index-u ITF, w przypadku dużych oficjalnych imprez może nie podobać się przeciwnikom brak tych oznaczeń – dotyczy tylko oficjalnych klasyfikowanych zawodów i rozgrywek ligowych.

Cenowo rakietka klasyfikuje się na bardzo atrakcyjnym pułapie. Osoby jakie chcą grać na lepszym sprzęcie spośród zestawów gotowych na pewno będą z niej bardzo zadowoleni. Bez wątpienia rakietka do tenisa stołowego Spokey Loop jest w top 3 najlepszych jakościowo rakietek w przedziale cenowym do 50 zł i top 5 w przedziale do 100 zł. Ogólnie po teście sprzętu można wystawić mu opinię jako bardzo dobra na tle rakietek zestawów gotowych i zdecydowanie możemy ją polecać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

7 komentarzy

 1. Faktycznie po opisie i takim teście wygląda bardzo dobrze. Już jakiś czas temu posłuchałem się porady o rakietkach od Was i jestem bardzo zadowolony.

  Marcini
 2. Witam, mam pytanie co do tych rakietek. Jaka jest różnica miedzy Spokey Strike a Loop? Jak bym teraz coś wybierał, to jaka z nich będzie lepsza.

  Andrzejek
  1. Strike ma 200 gram i jest trochę wolniejsza oraz przez trochę twardszą okładzinę mniej rotacyjna. Ma index-itf a ta znowu 180 gram i szybsza i rotacyjniejsza ale bez idexu itf. Ogólnie chyba teraz lepiej wypada model Loop.

   Open YouWeb
 3. Jakiś czas temu też doszedłem do wniosku że gra amatorska czy rekreacyjna jak piszecie nie potrzebuje sprzętu wartego set złoty. Też gram zestawem gotowym i jestem zadowolony i wcale nie wypadam gorzej niż oponenci na składakach.

  ATSwawa
 4. Mam Donic Liga i waży niestety 220 gram i faktycznie jest to o wiele za dużo. Właśnie przymierzam się do zmiany na coś innego, czy prędkość tych rakietek jest porównywalna oraz rotacja. Wtedy bym chętnie zmienił na ten model bo to już 40 gram mniej.

  Opińki Sylwester
  1. Nie robił chyba nikt testu bezpośredniego. Ale liga mimo opisów producenckich nie są wcale tak szybkie i naszym zdaniem przynajmniej w testowanych słabsze okładziny w rotacji – oczywiście w zastawach gotowych jakie testowaliśmy.

   Open YouWeb
 5. Ja mam Spokey Strike, jestem z niej bardzo zadowolony a ma już chyba ponad 2 lata. Rotacja nadal jest jeszcze w miarę dobra. A ta jak ma lepsze parametry to tym lepiej na przyszłość dla mnie. Dobra też jest Atemi jaką mam w zapasie.

  Tablicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.