Sklep Netto – Opinia

netto sklepNetto to sieć sklepów dość mocno popularna w Polsce. Nie jest to obiekt handlowy bardzo inwazyjny co może cieszyć. Ogólnie jest on często kojarzony z chaotycznym sklepem mającym w asortymencie dość dużo niskiej jakości produktów oraz w nieładzie ich rozlokowanie. Netto nie jest sklepem drogim ale także nie wyróżnia się niestety niczym wyjątkowo atrakcyjnym a nawet często jest kojarzony z wieloma niedociągnięciami i niska jakością. Pierwszy sklep tego typu otwarto w Polsce w 1995 roku.

Zaletami sklepów Netto można określić:

 • W miarę szerokie i nie za ciasne alejki sklepu.
 • Dużo koszyków i wózków – z reguły nie brakuje ich dla klientów.
 • Sporo towarów mało dostępnych w innych marketach.
 • Kilka dobrej jakości produktów.
 • Ceny ogólne nie są względem innych sklepów wysokie.
 • Częsta gazetka z informacją co nowego w ofercie.
 • Dobra strona internetowa sklepu.
 • Często jest personel na sklepie, którego można o coś spytać.
 • Kasa waży i wybija cenę.
 • Umiarkowana ekspansja sklepu w Polsce.
 • Bardzo dobre zasady zwrotu towaru – bez problemowe oddanie towaru i zwrot gotówki do ręki.

Wady sklepu Netto to:

 • Często bardzo długie kolejki do kasy.
 • Chaos produktów, są porozwalane po sklepie (być może przez klientów ale to mało ważne).
 • Bardzo często są sprzedawane już zgniłe owoce i warzywa co jest niedopuszczalne.
 • Czeto ogólny bród w sklepie.
 • Chaos z cenami – częste braki cen na dany towar.
 • Ogólne często wrażenie burdelu w asortymencie.

Netto to sklep mający dość chaotyczny wygląd, często zaniedbane ułożenie towaru i jeszcze gorsze, że potrafią sprzedawać towar spleśniały lub zgniły na porządku dziennym. Ogólnie jest to sklep wielu sprzeczności, obiekt ten powinien być bardziej dopracowany jak i nastawiony na poprawę wizerunku. Warto samemu sprawdzić ten sklep i wyciągnąć wnioski z jego funkcjonowania. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

11 komentarzy

 1. Myślę, że warto też wspomnieć o tym że pracownicy są raczej zadowoleni, bo z tego co czytałam na gowork.pl/opinie_czytaj,857286 szukając zatrudnienia w netto to pisali że są zadowoleni z roboty

  kaolina
 2. Sklep czy supermarket netto kojarzy mi się niestety także z chlewem na sklepie i często spleśniałymi lub zgniłymi owcami i warzywami. Towary tam są raczej niskiej jakości zarówno pod względem produktów spożywczych jak i przemysłowych. Ale to moje własne zdanie o netto.

  Kwiatek
 3. W dniu dzisiejszym kupiłam nożyce ogrodnicze Netto w Ostrowie Wlkp, na kartonie których była cena 99,00 zł , zaś płaciłam 119,00 zł. Po otwarciu kartonu /widać było , że
  był wcześniej otwierany/ okazało się, że urządzenie było już złożone , ale nie da się włączyć
  i nie świeci kontrolka ładowania. Natychmiast udałam się z powrotem do sklepu, gdzie dowiedziałam się, że są to nożyce z ubieglego roku i m u s z ę się zgodzić na spisanie reklamacji, i czekać 14 dni na opinię serwisu. Pomimo domagania się zwrotu gotówki, zostałam załatwiona odmownie. Spisana rklamacja nie ma pieczątki sklepu ani nr-u zgłoszenia, nie wiem , czy jest wogóle ważna. W/g mnie jest to zwykłe oszustwo .

  Anonim
  1. Powinni Panu/Pani dać oryginał rachunku lub kserokopie. Do rachunku powinna być dołączona karta reklamacyjna spinaczem. Ale to dziwne bo netto oddaje gotówkę od ręki. Tylko że tego nie powinno się reklamować bo wtedy jest taka procedura jak piszesz ale oddać towar do sklepu że się jest z niego nie zadowolonym. Wtedy gotówka jest od ręki.

   Open YouWeb
   1. Ja zgłosiłam w kasie swój problem i kasjerka wezwała osobę od reklamacji, która ją w taki sposób załatwiła, a gdy poprosiłam kierownika . oświadczyła . że nim jest w tej chwili i jej decyzja jest ostateczna.

    Anonim
    1. Dokładnie, bo nie należy w sklepach marketowych zgłaszać reklamacji gdyż ona oznacza konieczność naprawy lub wymiany ale chęć oddania towaru. Trzeba powiedzieć tak – chcę zwrócić towar jaki zakupiłam tutaj i jaki nie spełnia oczekiwań. Wtedy nie ma rozmowy. Masz w przypadku netto bodajże 30 dni na zwrócenie towaru bez podania przyczyny i od miejsca oddają gotówkę. W praktyce masz tam i 2 lata bo oddawaliśmy taki towar nawet po takim czasie jak była paczka.

     Open YouWeb
 4. W dniu 18.09.2016r kupiłam rozdrabniacz-blender okazało się,że po użyciu po 5 minut bardzo się nagrzał i zaczął śmierdzieć,oddałam w środę 21.09.2016r. do reklamacji ale nie uznali mi. Czy tak mieli prawo?

  Katarzyna Ratajska
  1. Do reklamacji nie oddaje się w netto ale do zwrotu towaru z braku zadowolenia z towaru. Oddają gotówkę od ręki. Reklamacja wymusza proces reklamacyjny jaki jest długi z naprawą – co innego zwrot towaru co robi się do ręki, akurat w większości marketów w ciągu 10 dni a w przypadku netto nawet i roku czasu. Jeśli mimo wszystko chciała by Pani reklamować to i tak muszą go przyjąć zgodnie z prawem – nie mają prawa odmówić. To można załzawić przez rzecznika praw konsumenta jaki wywoła na nieuczciwym sprzedawcy presję.

   Open YouWeb
 5. Kierowniczka z netto w wojkowicach na ul.Sobieskiego(Śląsk) stosuje mobbing na pracownikach.Ja się dziwie ze nikt z tym porządku nie potrafi zrobic.Kiedy była na macierzyńskim pracownicy się nie zmieniali Szantaż i zastraszanie jest tam na codzień.Zajmijcie się tym.Przyjzyjcie się sprawie!!!Pozdrawiam.

  ZRG
 6. Dwa dni temu kupiłem w Netto MOP PAROWY i w domu okazało się, że prawie połowę go brak. Miały być dwa zestawy w jednym, a jest tylko ten podstawowy, brak tego drugiego. Owszem mógłbym oddać go w sklepie, ale musi być kompletny. Ja jednak chce interweniować w Dyrekcji ponieważ jest to przekręt na skalę krajową. Jeśli wszystkie MOPY w 300 sklepach w Polsce były tak niekompletne jak mój to jest to WIELKIE OSZUSTWO. Płacimy za dwa w jednym 139 zł., a dostajemy tylko jeden. Okazuje się, że Dyrekcja celowo utrudnia kontakt dla klientów bo jeden jedyny telefon nikt nie odbiera przez cały dzien. Tak działa MAFIA Netto, tak okrada nas Polaków.

  Stanislaw Pietrucha

Możliwość komentowania jest wyłączona.