Siatka do tenisa stołowego Spokey Filum – Opinia i Test

Siatka Spokey FilumSiatka do tenisa stołowego Spokey Filum (82203) – jest to produkt zgodny ze standardami wymiarów siatek rozgrywkowych.

Całość jest mocowana na łatwy w użyciu klips zakładany bezpośrednio do stołu z funkcją prostego napinania samej siatki za pomocą sznurka.

Model ten jest wyposażony w pełny komplet elementów niezbędnych do jej zamocowania na stole – siatka + mocowanie stołowe ze słupkami i klipsami. Prawidłowe zamontowanie siatki na stole jest bardzo proste – drobny problem może pojawić się z jej naciągiem – sznurki napinające są luźne a uchwyty do napisania (zadziorki) nie dają się łatwo wykorzystać do tego celu. Dlatego warto sobie rodzić rozwiązaniami pośrednimi o których niżej.

Siatka wraz ze zestawem montażowym jest składana, przez co zajmuje bardzo mało miejsca – słupki są chowane w ramie mocowania, przez co powstaje prosty płaski element a nie trudniejszy do przechowywania o kształcie litery L. Jest to spora zaleta tego zestawu.

W siatce Spokey Filum (82203) mocowanie do stołu odbywa się na klipsy – mają one zmiękczenie po obu stronach styku z blatem stołu. Zmiękczenie jest piankowe oraz gumowe. Klips działa na sprężynie oporowej, jaka jest dość silna – mocowanie do stołu jest zatem bardzo szybkie i łatwe oraz nie niszczy powierzchni stołu – dzięki zmiękczaczom.

Słupki siatki można zablokować w pozycji stojącej lub odblokować do łożenia zestawu, aby się schowały w wspomnianej ramie. Na każdym słupku znajdują się 3 zadziorki do zmiany napięcia siatki z wykorzystaniem sznurka przelotowego. Wewnątrz słupka jest szpilka do ustawiania siatki wykonana z tworzywa oraz górny kapsel, jaki ma w sobie prowadnicę sznurka napinającego siatkę – niestety nie ma w niej możliwości regulacji wysokości.

Wymiary samej siatki to standardowe 180 cm długości na 14,5 cm wysokości wraz z tasiemkami. Tasiemka górna stanowi standardowo kolor biały a sama plecionka kolor granatowy z takim samym kolorem listwy dolnej. Siatka jest bardzo wytrzymała dzięki technologi przeplatania kilku warstw włókna nylonowego.

Wymiar słupka to około 15,5 cm wysokości. Waga całego zestawu to zaledwie 410 gram. Cały zestaw jest przeznaczony do gry w pomieszczeniach. Kolor zestawu to mocowanie klasyczne czarne oraz siatka granatowa z elementem białej taśmy górnej.

Zestaw Spokey Filum jest stosunkowo tani na tle konkurencji mimo dobrej jakości ogólnego wykonania. Jedyną wadą jest brak możliwości na docelowym zestawie mocnego napięcia siatki do gry. Napięcie trzeba wykonywać sposobami pośrednimi takimi jak napinacze za pomocą gum lub powieszenia na sznurkach napinających jakiś butelek z wodą aby całość dociążyły.

W produkcie tym wystarczyło by zastosowanie na końcówkach sznurka napinającego fabryczne mocowanie gum elastycznych oringowych lub innych rozwiązań pozwalających łatwo naciągnąć siatkę – napięcie jakie wytrzymują klipsy jest do około 1 kg na słupek – pozwala to umiarkowanie naciągnąć zestaw – jednak nie tak jak w zestawach profesjonalnych, gdzie siatka staje się praktycznie sztywna a nacisk napięcia wynosi nawet 5 kg na słupek – po zastosowaniu łańcuszka napinającego.

Informacje o produkcie na stronie producenta: Spokey Filum (82203)

Spokey w swojej ofercie mimo wszystko posiada także siatki profesjonalne, jakie mają kompleksowe rozwiązania – oraz modele rekreacyjne jakich przykładem jest opisywany zestaw Filum (82203).

Podsumowując produkt Spokey Film – trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry sprzęt do zastosowań amatorskich i rekreacyjnych w atrakcyjnej cenie. Problem z napięciem siatki można bardzo łatwo rozwiązać stosując dodatkowe gumki jak i wieszając dowolne obciążenia. Jest to bez wątpienia zestaw warty uwagi. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

6 komentarzy

 1. Cenowo siatka faktycznie wychodzi bardzo dobrze, moja Stiga kosztowała prawie 3x tyle a jest taka sama. Dzięki za filmik.

  Marcis
 2. Fajna i na pewno nie jest za droga. Nie mam pewności czy da się ją napiąć tak do końca bezpiecznie bo klipsy mogą się obsunąć. Sam miałem takie podobne na stole i wtedy się przekrzywiały pod naciskiem – to oczywiście zależy od siły klipsa.

  Tabo82
 3. Witam, czy będzie ona pasowała na zwykły duży stół kuchenny. Często na nim rodzinnie gramy w tenisa i montujemy siatkę z książek czy innych rzeczy. Z chęcią bym założyła coś bardziej odpowiedniego, ale czy będzie pasowała?

  Anna Swoińska
  1. Witamy, tak mocowanie jest uniwersalne o ile blat stołu nie jest grubszy niż rozstaw klipsa. Siatkę można także dostosować względem długości po przez zwykłe nie odwinięcie jej z jednej strony a aby była nawinięta na słupek.

   Open YouWeb
 4. Do rozgrywek klubowych czy mocnych wymian to na pewno się nie nada, ale do gry rekreacyjnej jak najbardziej. Ciekawy produkt na pewno do zastosowań domowych i rodzinnych. Jednak jak ktoś chcę grać mocno to lepiej kupić tą z gotowymi napinaczami i silnym pokrętłem do stołu.

  Polski Tenis
 5. Fajnie jak by była dokręcana nawet małym imadełkiem – wtedy była by bardziej stabilna na wszelkie odchylenia. A tak po za tym to podoba mi się jej wygląd. Cena też spoko, coć wolał bym dopłacić parę złotych i mieć dokręcaną.

  Krzysztof Barnas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.