Kamera samochodowa Mio MiVue C320 – Opinia i Test

kamera Mio MiVue C320MiVue C320 jest to rejestrator trasy w postaci kamery samochodowej wydany przez firmę Mio. Jest to urządzenie jakie nagrywa wszystkie sytuacje na drodze jakie mają miejsce, gdy korzystamy z samochodu.

Jest to bardzo przydatne gdyż mogą nas spotkać podczas jazdy różne zdarzenia do których przyda się późniejsze nagranie.

Już na wstępie trzeba napisać, że coraz więcej samochodów jest wyposażonych w tego typu urządzenia i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Zapieni one nam dowód, kto miał rację na skrzyżowaniu czy podczas kolizji oraz może być przydatne także dla innych użytkowników ruchu – jakim możemy użyczyć nagrania z sytuacji jaka miała miejsce przed naszym autem.

Kamera samochodowa Mio MiVue C320 posiada szklaną soczewkę typu F2.0 (jasna , także dobra do pracy w trudnych warunkach oświetlenia) jaka zwiększa wyrazistość obrazu a same nagranie wykonywane jest w jakości szerokokątnego Full HD 1080p i 30 klatek na sekundę o kącie widzenia 130 stopni bez efektu martwej strefy. Pliki jakie są zapisywane mają konwerter technologiczny H.264 – czyli taki jaki stosuje się w większości aparatów z funkcją nagrywania filmów Full HD.

Urządzenie jest także wyposażone w 2 osiowy sensor przeciążeń – rejestrują siłę przeciążenia, kierunek ruchu oraz przyspieszenie – jest to wkomponowane jako informacja wizualna w filmie. MiVue C320 potrafi odtwarzać na swoim wyświetlaczu o wymiarach 2 cali filmy w jakości Full HD jakie zarejestrowała kamera – jest to przydatna funkcja przeglądu danych.

Istnieje także możliwość udostępniania nagrań na social portalach typu YouTube czy Facebook za pomocą programu MiVue Manager.

Istotnym faktem jest, że kamera zacznie nagrywać obraz automatycznie po uruchomieniu silnika samochodu. Można wybrać nagrywanie filmuw w długość 3 lub 5 minut czasu – tworzą się kolejno narastające pliki z nagraniami całego przebiegu trasy. Gdy pojemność pamięci zostanie zapełniona kasują się automatycznie najstarsze pliki zastępowane nowszymi. Nawet pod wyciągnięciu zasilania i tak będzie ona jeszcze działała przez jakiś czas na wbudowanym akumulatorze, co jest dobrym rozwiązaniem w razie stłuczki.

Kamera porządkuje materiały według typu i daty nagrania.

Zestaw składa się z ruchomej głowicy mocującej do szyby na przyssawkę, ładowarki samochodowej, podręcznika użytkowania, kamery Mio MiVue C320 oraz pudełka. Kamera ma wymiary 62.2 x 51.2 x 37.4 (mm) – jest ona jak widać bardzo kompaktowa. Waga to zaledwie 58 gram. Wyświetlacz ekranu 2 cale ma format obrazu 4:3.

Urządzenie posiada także funkcję robienia zdjęć. Nagrania filmów są w formacie .MOV a sama kamera obsługuje karty pamięci SD do 128 GB. Średnia waga pliku 5 minutowego to około 300 MB. To daje około 3600 MB (3,6 GB) na 1 godzinę nagrania. Jest to absolutnie wystarczające do nagrania trasy jazdy i ewentualnych zdarzeń.

Jakość obrazu jest bardzo przyzwoita a nawet dobra – szczególnie w dobrych warunkach oświetleniowych czyli za dnia – obraz jednak nie jest tak klarowny jak oczywiście w aparatach typu lustrzanka gdzie całe urządzenia są większe.

Czasami może być problem z odczytaniem rejestracji jakiegoś auta nocą gdy jest one w większej odległości a szczególnie gdzie odbiją się refleksy światła. Nocą widok z kamery jest trochę ziarnisty i trochę zaszumiony – w zależności od oświetlenia ulic. Natomiast i tak na kamerze będzie dobrze zarejestrowane całe zdarzenie drogowe bo mówimy tutaj o ostrości małych elementów całego obrazu.

Tryb foto jest jakości średniej – szczególnie nocą – ale pamiętajmy że kamera tego typu oczywiście nie może mieć lampy błyskowej i długiego efektu naświetlania, gdyż zdjęcia z reguły robi się w ruchu i tak samo filmy w przypadku tego typu urządzeń nocą zawsze będą miały zbliżone rezultaty.

Informacje na stronie producenta: Mio MiVue C320

Ogólnie podsumowując kamera samochodowa Mio MiVue C320 jest jednym z lepszych produktów tego typu na rynku. Na pewno jej ogromne zalety to mały rozmiar, dość dobra jakość obrazu oraz łatwość obsługi całego urządzenia.

Na pewno warto wyposażyć się w taką kamerę aby zwiększyło to poczucie bezpieczeństwa i niejasnych sytuacji podczas zdarzeń drogowych dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Firma Mio także należy do lepszej jakościowo marek sprzętów elektronicznych. Naszym zdaniem jest to produkt godny wypróbowania i polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

17 komentarzy

 1. Muszę powiedzieć że mnie nawet bardzo zaciekawiła ta kamera. Akurat potrzebuję czegoś do własnego auta. miałem jakiś czas temu stłuczkę nie z swojej winy i takie nagranie zawsze by było pomocne.

  Kamil Wismin
 2. Obecnie mam Larka u siebie ale niestety nagrywa dość nie za dobrze, gorzej niż tutaj i chyba pora ją sprzedać znacznie taniej niż kupiłem i wybrać coś innego. Wezmę pod uwagę tego Mio przy sprawdzaniu i porównaniu cen. O ile się nie mylę ten C330 ma już wbudowany GPS i radary, a ceny podobne to pewnie na nią bardziej się zorientuję.

  Adamentowy
 3. Witam, a może ktoś wie czy oni robią też kamery rowerowe, taka by mi się przydała do utrwalania wyjazdów w teren. Tylko jakaś odporna na wodę i wstrząsy. Ostatnio się powoli zacząłem rozglądać za tego typu sprzętem na wyprawy.

  BikSpak
  1. Witaj, MIO tworzy także kamery sportowe a więc i takie jakie można zamocować na rowerze czy kasku. Należy ich szukać w sklepie pod kamerami sportowymi. Jest ich kilka rodzajów.

   Open YouWeb
 4. Skusił mnie ten wpis na taką kamerę. Już od dawna się wahałem czy coś kupić i się zdecydowałem. Zamówiłem dostarczenie do domu kamery samochodowej właśnie MIO, czytałem że mają jedne z najlepszych jakości obrazu w tym przedziale cenowym. Za 2 do 3 dni dojdzie do mnie.

  Waraszewski
 5. Serwis wcześniej doradził mi dobrze co do kamery internetowej więc ufam także i teraz że jest super. Jak będę wybierał na pewno wezmę pod uwagę testowany przez Was model. Ja na razie mało co poruszam się autem w mieście, ale jak ktoś jeździ codziennie to na pewno warto mieć rejestrator trasy dla własnego bezpieczeństwa.

  Krzysztof Krawiter
 6. A ja polecam markę Truecam.Szczególnie model A5s którego używam.Bardzo dobrej jakości również nocne filmy, dokładna i aktualizowana ciągle baza radarów, porządny plastik i mocowanie.

  Anton
 7. Też używam Truecam,bardzo solidnie wykonana kamera,ze znakomitymi parametrami

  Studio
 8. Tylko że z tymi kamerami samochodowymi Truecam jak patrzyłem chodzi o zupełnie inną cenę produktu – tą Mio można kupić nawet za 300 w dobrej jakości a te drugie w realu za 500 w górę gdzie jest sens – to prawie 2x drożej. Jak ktoś nie chce za wiele wydawać a mieć dobrą kamerę to taka C330 Mio w zupełności wystarczy bo sam takiej używam i jest bardzo dobra.

  Goslaw
  1. Truecam są poniżej 300zł, za 465 można kupić już wypasiony model(A5S) dodatkowo z wykrywaniem radarów które kosztuje osobno ok.130 złotych

   Ava
 9. Używam A4 Truecam kupioną za 290zł,pracuje idealnie,filmu super

  ced
  1. Truecam A7S bije na głowę nawet dużo droższe kamery, to zasługa bardzo wydajnego procesora i optyki, filmy 1296p,wykrywanie radarów, super!!!

   xocoxo
   1. zgadzam się i potwierdzam,Truecam górą

    filo66
 10. Czy ta A7S Truecam ma aktualne radary tzn. czy na pewno wykrywa?

  ili
 11. No dobrze mnie też się to podoba ale gdzie kupić?

  Itkans
 12. Kupiłem go jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie sprawdza się wyśmienicie a jeżdżę dość dużo służbowo własnym prywatnym autem.

  Kamilek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.