Przepis na bezy

przepis na bezyPrzepis na bezy to nic trudnego. Wystarczą do ich przygotowania bardzo proste składniki takie jak białka jajek oraz cukier puder, odrobina soli oraz łyżeczka soku z cytryny. Warto wspomnieć, że można dodawać barwniki do bezy takie jak kakao czy inne dodatki koloryzujące.

Białko należy ubić na gęstą pianę i gdy jest już sztywna należy do niej dodawać cukier puder. Gdy powstanie masa należy dodać do niej sok z cytryny lub inne dodatki. Także nie zapomnijmy o posoleniu masy. Wszystko musi być dobrze wymieszane aby bezy miały dobrą konsystencję. Bezy nakłada się łyżką na blachę a następnie wstawia do piekarnika. Ale dokładnie o tym w filmie. Warto pamiętać że to przysmak dzieci ale jest on bardzo słodki – więc nie powinno się z nimi przesadzać.

Jeden komentarz

  1. Lubię sobie czasami zjeść jakieś bezy, dawniej kupowałam je w sklepie ale wychodzą bardo drogo. Łatwiej jest je samemu zrobić,l kupić kilka dużych jajek i wykorzystać ich białko. Robią się bardzo szybko i nie jest to drogie a z kilku dużych jajek można zrobić ich naprawdę dużo.

    Falicja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.