Przepis jak zrobić pyszny budyń czekoladowy

Jak zrobić budyń czekoladowyDoskonały w smaku budyń czekoladowy można zrobić samemu w bardzo prosty sposób. Wystarczą do tego tylko 4 składniki.

Domowy budyń jest dużo lepszy niż nawet te najdroższe kupne oraz wychodzi dużo taniej a co więcej robi się go bardzo szybko.

Do przygotowania własnego czekoladowego budyniu potrzebujemy czterech składników:

Kakao – to one daje smak czekoladowy, im więcej go dodamy tym smak będzie bardziej intensywny.

Mąka ziemniaczana (skrobia ziemniaczana) – to ona wiąże budyń, dzięki niej otrzymuje swoją konstrukcje.

Mleko – do rozrobienia budyniu musi być jakaś ciecz, może też być to woda, choć na mleku smakuje zdecydowanie lepiej.

Cukier – może być to zwykły cukier rafinowany lub dowolny inny typ słodzika, syrop klonowy, cukier trzcinowy czy co tylko nam będzie bardziej pasować.

Skoro znamy składniki to teraz warto wspomnieć o proporcjach:

Do zrobienia sporej porcji budyniu czekoladowego z całego litra mleka wystarczy wykorzystać około 3 pełne łyżki kakao (im więcej tym mocniejszy smak), 4 do 5 łyżek pełnych mąki ziemniaczanej (skrobi), mogą być czubate oraz litr mleka (dowolny procent ale im więcej tym lepiej – na przykład 3,2%) i tyle cukru ile mamy w zwyczaju sypać. Ja dodaję 3 pełne łyżki.

Aby rozrobić dobry budyń czekoladowy na tych składnikach należy około szklanki mleka wlać do naczynia w którym rozrobimy składniki. Następnie wsypać tam wszystko wymienione wyżej i rozmieszać do płynnej konsystencji.

W międzyczasie na kuchence już powinno się gotować pozostałe mleko. Gdy mleko zaczyna wrzeć należy zmniejszyć grzanie i wlać do garnka z nim rozmieszaną konsystencje składników i stale mieszać to wszystko w garnku. Mieszamy do czasu zadowalającej dla nas konsystencji budyniu – im dłużej się gotuje i miesza tym staje się bardziej gęste.

Budyń domowy czekoladowy jak widać robi się identycznie jak te kupne. Cenowo wychodzi on dużo taniej z racji na to, że kupuje się kilogram skrobi ziemniaczanej i kartonik kakao. Z nich można zrobić bardzo dużo budyniów bardzo wysokiej jakości w smaku – wychodzi to więc kilkakrotnie taniej niż dowolny kupny a jest zdecydowanie dużo smaczniejszy.

Istnieje wiele przepisów na domowe budynie także z innymi składnikami. Nie polecam jednak rozszerzać tego składu o dodatkowe elementy, gdyż ten wydaje się najbardziej naturalny i intensywny w smaku.

Warto to pokreślić, że budyń jaki przedstawiłem w tym przepisie wychodzi dużo taniej, jest dużo smaczniejszy niż dowolny kupny i co więcej zajmuje jego przygotowanie tyle samo czasu i dokładnie wiemy co się w nim znajduje i możemy poziomować jego smaki.

Polecamy wszystkim wypróbowanie tego przepisu na domowy budyń czekoladowy – to jest prawdziwa przepaść jakościowa między nawet najdroższymi ze sklepu – smak tego jaki zrobicie sami jest nieporównywalnie lepszy i bardziej intensywny. Pozostaje życzyć smacznego i zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.