Program serwer wirtualny na komputerze Xampp – Opinia

xamppXampp jest to bardzo prosty w obsłudze a zarazem bardzo rozbudowany technicznie program, służy on do emulacji serwera wirtualnego na komputerze. Cały program działa wyśmienicie.

Można z niego bez problemu odpalać dowolne strony i skrypty internetowe – program ten tworzy sprawny standardowy serwer na komputerze. W Xampp wbudowane są liczne przydatne moduły, między innymi Apache, MySql, perl, phpmyadmin, obsługa filezilla, tomcat, mercury i inne.

Program działa bez problemowo na różnych systemach operacyjnych – także można go uruchamiać z pendrive jako wersja portable (przenośna). Xampp jest to obecnie jeden z najlepszych a prawdopodobnie nawet najlepszy program tego tupu. Jest on całkowicie darmowy i bezawaryjny. Działa bardzo szybko, na tyle szybko na ile pozwala mu własny system komputera, na jakim się on znajduje.

Całość programu jest bardzo dobrze spolszczona, co znacznie ułatwia nawigację. Jest to bardzo dobry program do testowania własnych stron internetowych jak i tworzenia z komputera serwera wirtualnego. Xampp posiada w sobie panel kontrolny ułatwiający nawigację oraz obsługę całego serwera. Cały program można porównać do oprogramowania Web Serv – jednakże xampp wydaje się mimo wszystko bardziej funkcjonalny i znacznie mniej zawodny.

W programie Xampp można edytować wszystko co dotyczy serwera, w tym pliki ustawień tych komponentów. Hasło domyślne w programie na bazy danych to “root” oraz bark hasła dostępu – co oczywiście można bez problemu zmienić. Program sprawdza się bardzo dobrze i praktycznie dobrze skonfigurowany jest idealnym narzędziem tworzącym serwer.

Program Xampp zdecydowanie można polecić, jest on naszym zdaniem jednym z najlepszych w tej dziedzinie. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Mogę to potwierdzić że najlepszym programem wirtualnego serwera jest obecnie xampp. Sam go używam obecnie a przerabiałem już chyba wszystkie inne programy co bardziej znane. Bardzo dobrze się on sprawuje i sam mogę go polecić. Jest darmowy więc tym bardziej mi odpowiada.

    WebowyMark
  2. Używam Xampp od wielu lat i jest genialny ten program. Najłatwiejszy w obsłudze i ma ogrom możliwości do wyboru. Dlatego polecam także go wszystkim.

    Idaho

Możliwość komentowania jest wyłączona.