Płatki śniadaniowe Nesquik od Nestle – Opinia

nesquik nestlePłatki śniadaniowe o nazwie Neaquik to produkt znanej firmy Nestle. Nożna je nabyć w przykładowej paczce mieszczącej 300 gram produktu. Są to kuleczki powlekane kakaową osłoną. W smaku wpadają one całkiem ciekawie, można określić je z powodzeniem jako smaczne.

Cenowo natomiast to bardzo drogi produkt w porównaniu do innych mniej znanych płatków tego typu ale konkurencyjnych firm.

Skład Nesquik od firmy Nestle: mąka 66,6% na skład której wchodzi pszenna pełnoziarnista 45,1% oraz kukurydziana i ryżowa, następnie cukier, syrop glukozowy, kakao 6,1 %, olej palmowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 0,5%, sól, glukoza, aromaty w postaci waniliowego i cynamonowego, regulator kwasowości w postaci fosforanów sodu. Substancjami wzbogacającymi są (nie określone naturalne czy sztuczne): witaminy i składniki mineralne – witamina C, niacyna, kwas pantotenowy, ryboflawina B2, witamina B6, tiamina B1, kwas foliowy, witamina B12, wapń i żelazo. Jak widać sam skład w sobie nie jest zły i nie ma w nim problematycznych elementów – być może po za dużą ilością cukru.

wartość odżywcza Nesquika w 100 gramach: wartość energetyczna 386 kcal, białko 8,1 g, węglowodany 76,1 g w tym cukry 25, 1 g – czyli około aż ¼., tłuszcz 3,1 g w tym kwasy nasycone 1,6 g, błonnik 6,3 g oraz sód 0,22 g. Jak widać jest sporo cukrów, nawet można powiedzieć że jest ich za dużo.

Jak widać jest to produkt dość dobrej jakości ale niestety cenowo wychodzący bardzo drogo. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie kupno podobnych płatków śniadaniowych na wagę, luzem. Produkt ten podobnie jak inne firmy Nestle tego typu na tle konkurencji ma jedną z najwyższych cen. Naszym zdaniem cenna jest odrobinę za wysoka ale to subiektywna opinia.

Warto dodać że są także inne produkty tego samego typu które wychodzą znacznie taniej i mają zdecydowanie mniej cukru na porcję. Producent zakłada że paczka 300 g ma w sobie 9 porcji a każda około 9 gram cukru (poniżej), inne produkty mają około 2 g – przez co są znacznie lepsze a smakowo cale nie grosze a dodatkowo znacznie tańsze.

Produkt ten można wypróbować i ocenić samemu, naszym zdaniem są inne lepsze produkty o bardziej atrakcyjnej cenie i być może składzie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. W przypadku produktów Nestle płaci się zawsze przede wszystkim za markę a one często są mało zdrowe dla dzieci. Dlatego raczej nie polecam też produktu a lepiej wybrać tańsze i lepsze marki ale mniej znane w sklepie.

    Mamusiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.