Piwo Redds o smaku żurawinowym – Opinia

Piwo Reds żurawinaPiwo Redds o smaku żurawinowym posiada w sobie zaprawę o tym smaku, ale warto wspomnieć że nie posiada w sobie nic z prawdziwej żurawiny.

W marcu 2012 weszło one do stałej sprzedażny po wersy limitowanej z 2011 roku. Jest to piwo pasteryzowane o mocy alkoholu 4,5 %. Standardowo zawiera słód jęczmienny.

Skład piwa Reeds o smaku żurawinowym: Piwo 91%, zaprawa o smaku żurawinowym 9% (cukier, woda, kwas cytrynowy i mlekowy – regulator kwasowości, aromat, ekstrakt z czarnej marchwi). Jak widać smak żurawiny wynika nie z niej samej – bo jej tam nie ma, ale z zaprawy imitującej taki smak. W składzie nie ma elementów kontrowersyjnych co może cieszyć.

Warto wspomnieć o cenie tego produktu – jest ona naszym zdaniem za wysoka. Jakość tego piwa jest naszym zdaniem niska, chodzi o określenie smaku przez producenta oraz jego faktyczny wynik na podstawie składu. W smaku odczuwalnym po wypiciu także nie budzi naszego zachwyty, zwykła oranżada z dodatkiem alkoholu.

Naszym zdaniem jest to produkt trochę balansujący na granicy wprowadzania konsumentów w błąd. Sugeruje że posiada w sobie żurawinę na podstawie określenia smaku czego tak naprawdę tam nie ma. Nam się takie działania marketingowe oraz producenckie nie podobają.

Naszym zdaniem nie jest to produkt warty polecenie, ale warto samemu o tym wyrobić swoje zdanie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

5 komentarzy

 1. Żurawiny to piło praktycznie nigdy nie widziało, dla mnie to strata pieniędzy na takiego smakowego sikacza. Lepiej kupić coś smaczniejszego i nawet tańszego.

  Piwniczny
 2. Jak dla mnie to nie jest warte kupna, żurawiny to nie ma jakieś tylko sztuczne smaki. To zwykły bełt jaki nie jest warty nawet 1/3 swojej ceny i dlatego nie polecam tego nikomu.

  Anders
 3. Powiem tak, osoby jakie nazwały ten bełt żurawinowym powinny się wstydzić – zanim ktoś z Was go kupi niech dokładnie przeczyta ile to ma w składzie żurawiny i się zastanowi czy ktoś nie traktuje go jak idioty. Absolutnie nie polecam tego napoju i nie zachęcam do niego. Po prostu szkoda na to piwo ala żurawinowe nawet o połowę mniejszej gotówki. To jest dość słaby jakościowo produkt i smakowo także.

  Nocy Marek
 4. To nie piwo o smaku żurawinowym ale o smaku żulowym bo jest tak słabe i moim zdaniem nie warto nawet zwracać na nie uwagi na półkach sklepu. Jak dla mnie to jakaś koszmarna pomyłka, tam nie ma żurawiny a tylko jakiś śmieszny ułamek soku czy coś nawet jaki się nie wyczuje – można kropelka. Dajcie spokój z tym trunkiem bo to żenady godny napój.

  Kowart
 5. Raczej nic widzę że nowego nie powiem czyli że to bełt. Jakoś widać nie była to udana linia produktu ale tylko przez to że producenci oszukują klienta. Bo piszą żurawina, banan i inne a tam tego nie ma nawet 1% a promile jakieś – powinno być co najmniej 5% żurawiny aby to miało sens i śmiało mieć choć na puszce słowo żurawina.

  Loszal

Możliwość komentowania jest wyłączona.