Paluszki solone PUB z Biedronki – Opinia

paluszki pubPaluszki solone o nazwie Pub można nabyć w sklepie Biedronka i są one produkowane dla tego marketu. Paczkę paluszków kupuje się w opakowaniu mieszczącym 400 gram produktu. Paluszki są dość grube i obficie posypane solą. Zdarzają się z dobrze wypieczonymi jak i z bladymi poszczególnymi elementami.

W smaku są ogólnie dość dobre – aczkolwiek składniki nie do końca można określić jako bardzo dobre.

Skład Paluszków Pub z Biedronki: mąka pszenna, tłuszcz roślinny zawiera lecytynę sojową, sól 4%, ekstrakt słodowo -jęczmienny, drożdże, substancja spulchniająca w postaci wodorowęglanu amonu, emulgator w postaci lecytyny rzepakowej oraz substancja glazurująca w postaci wodorotlenku sodu – w formie gołej jest to środek żrący. Skład paluszków jak widać nie jest do końca za sympatyczny, przez jego ostatnie elementy.

Wartość odżywcza wynosi w 100 gramach produktu oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 380 kcal (20%), białko 12,96 g, węglowodany 75,34 w cym cukry 4,3 g (4%), tłuszcz 4,89 g (6%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,8 g (10%), sód 1,9 g (84%). Jak widać wszystkie te wartości trzeba przemnożyć razy 4, aby dały wynik całkowitej wartości opakowania 400 gramowego. Normy sodu są bardzo wysokie przez sól. Także kaloryczność i kwasy tłuszczowe nasycone jest ich bardzo dużo.

Opakowanie paluszków pozwala na zajrzenie do wnętrza dzięki kawałkowi przezroczystej foli. Warto na podstawie tego okienka wybierać produkt z wypieczeniem odpowiadającym własnym upodobaniom. Paluszki są dość grube co może być zarówno zaletą jak i wadą dla poszczególnych konsumentów. Cenowo wypadają one całkiem nieźle, aczkolwiek nie jest to najtańszy produkt tego typu.

Naszym zdaniem paluszki Pub są produktem średniej jakości ale wartym wypróbowania samemu i ocenienia. Skład jak wspomnieliśmy wcześniej nie do końca nam się podoba, oraz są dość wysokie normy poszczególnych elementów wartości odżywczych – nie jest to produkt tak dietetyczny jak może się wydawać. Zapraszamy do kolejnych tematów.