Opłata Audiowizualna w Polsce

oplata audioziwuanaOpłata audiowizualna to nic innego jak podatek przymusowy, kierowany na zaspokojenie potrzeb radiowych i telewizyjnych mediów publicznych. Jest to zastępstwo za typowy abonament – jednakże także jest niezgodny z prawem wolności obywateli i praw człowieka – co często jest pomijaną kwestią.

Opłata audiowizualna ma być pobierana i naliczana od wszystkich obywateli (po za tymi jacy są z niej zwolnieni urzędowo) bez względu na to czy się posiada odbiornik do odbierania transmisji publicznych oraz czy się korzysta z tych mediów – to właśnie godzi w wszelkie wolności swobód obywatelskich i nie jest zgodne z prawem. Mimo to i tak organ państwowy może wprowadzać dowolne własne interpretacje prawa i jego stosowanie lub brak stosowania – co jest dowodem w tej kwestii.

Opłata tego typu faktycznie nie wyklucza emisji reklam w mediach publicznych z jakich stacje komercyjne z powodzeniem się utrzymują i z jakich się stale rozwijają. Mimo dalszej emisji reklamowej opłata i tam ma być obowiązkowa dla wszystkich. Co więcej nie jest zwolniona z niej osoba jaka opłaca abonament innej telewizji cyfrowej – mimo, że ta telewizja także płaci opłaty jeśli chce mieć na platformie kanały publiczne.

W rzeczywistości tego typu rozwiązania wskazują tylko na brak szacunku do obywatele, jego swobód oraz wolnego wyboru. Publiczne media od zawsze można określać jako media polityczne a nie wolne ośrodki niezależnych informacji – stąd ich wysoce uprzywilejowana pozycja oraz zmuszanie obywateli do wchodzenia z nimi w interakcje.

Opłata audiowizualna jest dopuszczalna z punktu moralnego tylko jeśli będzie od gospodarstw posiadających odbiornik mediów a najlepiej gdyby była pobierana od deklarujących się oglądania mediów publicznych a nie tylko posiadających do nich dostęp.

W rzeczywistości przez tak lukratywne ustosunkowanie mediów publicznych w prawie stworzono obecnie widocznym front niskiej jakości telewizji, które nie musi starać się o widza, gdyż ma go przykutego łańcuchem jego pieniędzy. Czego nie mają media komercyjne bez względu na to czy są ambitne czy także niskiej jakości. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Takie coś mógł stworzyć tylko Polski rząd. Aby okradać ludzi nawet jak nie korzystają z żadnej usługi bezwartościowych mediów publicznych.

    Krzysztofel
  2. Faktycznie z punktu widzenia prawa nie jest to legalne aby pobierali opłaty za usługi jakich się nie nabywa. Przecież opłata audiowizualna jest absolutnie nielegalna tak jak i karygodna że płacić mają wszyscy na jakiś nieudolnych reporterów – dobra telewizja utrzyma się sama z reklam jak robią to inne stacje komercyjne.

    Wakatik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.