Okładzina Sauer & Troeger Secret Flow Chop do Tenisa Stołowego – Opinia i Test

Okładzina Sauer Troger Secret Flow ChopOkładzina gładka do tenisa stołowego Sauer & Troeger Secret Flow Chop – to sprzęt przeznaczony dla osób grających zarówno w ataku jak i stylem wszechstronnym. Okładzina ta potrafi nadać bardzo dużej rotacji na piłkę oraz jest stosunkowo szybka.

Górna warstwa okładziny jest wykonana w taki sposób, aby połączyć dużą szybkość wraz z rotacją i kontrolą. Opiera się ona na syntetycznym kauczuku o zwiększonych parametrach tarcia a zarazem przenoszenia energii kinetycznej na piłkę.

Dzięki tej okładzinie będzie można nadawać piłce bardzo dużej rotacji podczas uderzeń a jednocześnie prowadzić skuteczną obronę w bloku lub podcinania piłki. Jest to szczególnie ważne także przy ciętym serwisie jak i nadawaniu mu silnych bocznych rotacji.

Podkład Sauer & Troeger Secret Flow Chop jest miękki (soft+) – dzięki temu prędkość piłki jest duża bez straty kontroli nad piłką a sama rotacja znacznie wyższa niż w przypadku twardszych podkładów. Jego kolor jest przypominający róż lub jasno buraczkowy o litej konsystencji bez zwiększania porów.

Kolory okładziny są dostępne w zestawowym standardzie czyli czarnym i czerwonym. Producent określa strategię gry na okładzinę jako od DEF do ALL – naszym zdaniem jednak jest od DEF + poprzez ALL do OFF, z racji na dużą szybkość i rotację mimo bardzo dobrej kontroli.

Szybkość Secret Flow Chop określana przez producenta to 84 punkty – faktycznie odbicie piłki jest bardzo dobre. Nie jest to najszybsza okładzina na rynku ale sam efekt katapulty jest wysoki względem nawet typowych okładzin do gry wszechstronnej. Odbicie bardzo dobrze sprawdza się podczas każdego ataku jak i w stawianiu bloków.

Rotacja wynosi 100+ – jest ona faktycznie bardzo duża lecz także nie największa z jaką można się spotkać przy okładzinach ofensywnych, nawet na twardszych podkładach. Warto jednak zaznaczyć, że rotacja nadawana przez okładzinę posiada ciekawy efekt, czasami potrafi piłkę przy pasywnym uderzeniu zahamować w obrocie a przy aktywnym nadać jej silnego wirowania. Dobrze sprawuje się w grze przy bliskim dystansie i podcinaniu jak również dalekich wymianach.

Kontrola określana przez producenta to 97 punktów – jest to czynnik zupełnie indywidualny. Dla jednych osób kontrola może być bardzo wysoka a wręcz perfekcyjna a innym osobom może nie pasować sposób odbicia. Naszym zdaniem okładzina Sauer & Troger Secret Flow Chop ma bardzo dobrą kontrolę – jest mocno rotacyjna i stosunkowo szybka. Łatwo kierować piłki do wybranego celu z każdej strony od stołu.

Grubość dostępnych podkładów okładziny jest do wyboru od 1 lub 1,5 mm poprzez 1,8 mm do 2,1 mm. Od grubości zastosowanego podkładu będzie zależała taktyka gry – im mniejsza warstwa gąbki tym taktyka będzie kierowała się bardziej ku defensywie, natomiast im grubsza do ofensywy wraz z wzrostem szybkości odbicia piłki.

Informacje na stronie producenta: SAUER & TROGER Secret Flow Chop

Okładzina do tenisa stołowego Sauer & Troeger Secret Flow Chop – to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt do tenisa stołowego o szerokich możliwościach wykonywanych zagrań. Świetnie się sprawdza zarówno w silnym ataku jak i obronie. Dzięki dużej rotacji można tworzyć z niej trudne serwisy jak i grę z mocną silna rotacją podczas regularnych wymian.

Okładzina ta jest naszym zdaniem zdecydowanie warta wypróbowania, gdyż kontrola jaką uzyskujemy stosując ten sprzęt jest bardzo duża a także sprawdza się w grze wszechstronnej jak i ofensywnej z dodatkami obronnymi. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

8 komentarzy

 1. Bardzo dobra okładzina. Od dawna ją gram choć wcześniej chyba nie miała dopisku Chop a tylko sam Secret Flow. W każdym razie bardzo dobrze się sprawdza w każdym typie gry. Mogę z niej mocno ścinać każą niemal piłkę i prowadzić także grę obronną.

  Awas
 2. Mój znajomy ją ma i gra wypada mu świetnie. Najgorsze są jego cięte serwisy jakie trudno jest unieść podczas odbioru. Mocno nadaje też rotacji przy cięciu bocznym piłki. Samemu mam wolniejszy sprzęt.

  Miki Mak
 3. Fajna z opisu, ogólnie firma Sauer Troger robi bardzo dobre sprzęty pod względem jakości. Mam ich deskę i kiedyś miałem inną okładkę. Byłem i jestem zadowolony. Właśnie niebawem zmieniam już zużytą okładkę i może spróbuję właśnie tę. Dzięki za kolejne fajne opiniowanie techniczne sprzętów.

  Tenis Zabrze
 4. Tak zachęcacie że będę miał ją na uwadze przy kupnie nowych. Na jedną stronę taką mogę dać a na drugiej zawsze jest czop krótki do odbioru. Tx za prezentację sprzętu.

  Marcin Barnas
 5. Jedne z najlepszych rotacji jakie miałem styczność. Bardzo dobre prowadzenie piłki i super się sprawdza na deskach off- do off+. Bardzo łatwo wykonać z niej silny atak rotacyjny oraz co ważne także skracać tor lotu piłki. Dla mnie jakość 10 na 10. Polecam pozostałym.

  SamoSL
 6. Kupiłem kilka dni temu i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Dzięki za jej polecenie, tutaj się o niej dowiedziałem. Kontrola oraz rotacja bardzo dobra tak samo z szybkością. Fajnie się sprawdza przy grze w pierwszej strefie a także radzi sobie w drugiej. Na krótkim dystansie bardzo dobre szybkie zagrania o dużej rotacji.

  Rafał Karisz
 7. Bardzo dobra do gry a ataku jak i wszechstronnej, w obronie także nieźle. Szkoda że nie ma efektu świeżego kleju lub że podkład nie jest odrobinę miększy do większej amplitudy uderzenia ale nie zmienia to faktu, że tym sprzętem można grać bardzo mocną piłkę. Z jednej strony mam właśnie Secret Flow Chop a z drugiej Ak47 Palio.

  KATS
 8. Fajna okładzina do tenisa, gram od wczoraj i jest na razie bardzo dobrze. Ogólnie już ją wczuwam. Fajna przy przycięciu piłki na serwisie oraz w bloku z pierwszej strefy, trochętrudno mi wchodzą piłki z 3 cięte ale do ogarnięcia.

  Sywil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.