Okładzina Gewo Hype XT Pro 50 i 40 do tenisa stołowego – Opinia i Test

Okładzina Gewo Hype XT Pro 40 i 50Okładziny do tenisa stołowego Gewo Hype XT Pro 50 i 40, to sprzęty przeznaczone dla osób grających ofensywnie z nastawieniem na błyskawiczny atak ale z dużym uczuciem kontroli. Okładziny te są jednymi z najszybszych produktów tego typu.

Okładziny te cieszą się największą szybkością w klasie sprzętu Hype – szczególnie XT 50. W sprzęcie zastosowano technologię Flex-Tech w podkładzie, jaka ma zapewnić maksymalną precyzję podczas ataku. Wierzch okładziny posiada wbudowany system DGC 40+ – jednakowe odbicie piłki we wszystkich miejscach na desce – z czego deska też powinna mieć taki parametr.

Okładzina Hype XT Pro 50 jak i model 40 dają dużą katapultę odbicia piłki oraz stosunkowo wysoką trajektorię lotu a to za sprawą sporej przyczepności okładziny nakładającej dużą rotację na piłkę. Szczególnie model 40 dzięki miększemu podkładowi bardzo przekłada się na zwiększenie rotacji i możliwości jej nadawania.

Podkład Gewo Hype XT Pro 50 – posiada tytułowe 50 stopni twardości natomiast model 40 także tytułową twardość wynoszącą 40. Gdy podkład jest twardszy zapewnia to największą szybkość z odrobiną utraty kontroli oraz siły rotacji względem miększego podkładu w jakich te parametry się maksymalizują. Mimo wszystko kontrola gry jest rewelacyjna a rotacja podobna jak w miększych podkładach. Wartości są bardzo zbliżone podczas szybkich wymian.

Sprzęt ten zapewnia bardzo wysoki poziom gry aktywnej, bloku aktywnego oraz w flipie a także błyskawicznych i silnych atakach top spinowych. Przebicia dzięki temu zestawowi są bardzo proste do wykonania a piłka zawsze posiada w nich silną rotacje oraz bardzo dużą prędkość.

Grubości podkładu do wyboru 1,7 – 1,9 do 2,1 mm – wszystkie z technologią Flex-Tech i DGC 40+. Do maksymalnego ataku najlepiej wybrać grubszy podkład a do gry bardziej kontrolowanej wszechstronnej trochę cieńszy.

Szybkość porównawcza jaką określa producent to 125 punktów w XT 50 oraz 113 w XT 40 – bardzo szybka, faktycznie odbicie piłki z efektem katapulty jest bardzo duże, nawet w pasywnym bloku, przy dodaniu własnej siły do uderzenia piłka otrzymuje bardzo duży efekt ucieczki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób grających w ataku – choć także nie ma najmniejszych problemów w grze wszechstronnej.

Rotacja porównawcza wynosi 122 punkty w XT 50 oraz aż 124 w XT 40 – jest ona po prostu rewelacyjna względem tempa rakietki i faktycznego braku utraty kontroli. Piłka otrzymuje mocne wirowanie nawet przy wykonaniu niepełnego łuku top spinowego. Powierzchnia okładziny nie jest lepka ale mocno nadaje tarcie na piłeczkę dzięki dobrej gumie.

Kontrola określana przez procenta w XT 50 wynosi 93 punkty oraz w okładzinie XT 40 wynosi już 105 punktów. Kontrola jest czynnikiem bardzo umownym, gdyż każdy zawodnik inaczej odczuwa opanowanie danego sprzętu oraz umiejętność jego wykorzystania. Naszym zdaniem kontrola jest bardzo wysoka gdyż bez problemu można posłać piłkę do wybranego celu i nie ma problemów z odbiorem jak i nadaniem rotacji.

Okładziny do tenisa stołowego Gewo Hype XT 50 oraz XT 40 to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt. Dzięki dużej szybkości idealnie nadają się do ataków podczas gry jak i bardzo silnych rotacyjnych wymian a także podkręconych serwisów. Kontrola na tym sprzęcie jest bardzo wysoka i bez problemu można kierować grą.

Sprzęt także jest stosunkowo trwały – pomimo intensywnego testu trwającego kilkadziesiąt godzin nie ma zużycia wierzchniej warstwy względem nadawania rotacji na piłkę. Zdecydowanie polecamy ten sprzęt do tenisa stołowego. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

4 komentarze

 1. Ta okładzina model twardości 40 jest świetna. Miałem okazję nią zagrać kilka razy i doskonale sprawdzała się podczas mocno rotacyjnych ataków. Świetna w kontroli praktycznie wszystko czuję co ścinam lub się bronię.

  Marcin Barnas
 2. Mój znajomy ma TX50 Pro i jest zadowolony, faktycznie okładzina bardzo szybka i trudno z niej obronić flipa lub inny atak. Jak atakuję piłkę to leci ona jak z procy i trudno jest obronić, szczególnie przy małym dystansie gry.

  Tenis Zabrze
 3. Moim zdaniem a miałem do czynienia to fajny sprzęt. Sam gram tangery ale jak grałem i tymi to sprawdzały się bardzo dynamicznie. W sumie nie wiem czy jak moja się nie zepsuje już na górnej warstwie to nie wymienię na Gewo bo wydają się osiągi bardzo podobne. Brakuje mi tylko w niech efektu świeżego kleju ale i tak jest bardzo ciekawe.

  Aga Sport
 4. Szukam szybszego zestawu teraz dla siebie a gram ryzmą i ogólnie jest super. Tylko cenowo nie wychodzi mi to najlepiej. Jak będę zmieniał na pewno przejrzę oferty tych XT dla siebie. Może akurat wyjdzie trochę taniej to bym wybrał taki sprzęt.

  Wamand Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.