Okładzina Gewo Hype EL Pro 47.5 do tenisa stołowego – Opinia i Test

Gewo Hype EL ProOkładzina do tenisa stołowego Gewo Hype Pro EL 47,5 to produkt dedykowany dla graczy ofensywnych – jacy szczególnie sobie cenią bardzo dużą szybkość oraz rotację podczas gry. Okładzina ta swoją premierę przeszła w 2015 roku.

Okładziny te są w klasie sprzętu typu OFF+ o stosunkowo twardym podkładzie z tytułowymi 47,5 stopniami. Tego typu twardość zapewnia dużą szybkość i katapultę odbicia piłki. Okładzina charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą względem bardzo dużej prędkości i rotacji, jaka jest przenoszona na piłkę podczas gry.

Aby zagrać błyskawiczne zagrania nie trzeba wkładać wiele siły w uderzenia, przyspieszenie zrobi za nas podkład wraz z dodaniem dużej ilości rotacji, nawet przy niepełnym łuku zagrania top spinowego.

Jest to zdecydowanie sprzęt dobrze dopasowany dla osób grających szczególnie w ataku i bardzo dynamicznie. Tam gdzie liczy się szybkie zagranie i kończenie akcji mocnym przebiciem – sprawdzi się doskonale. Również blok wychodzi mocno agresywny nawet gdy jest on tylko nastawieniem rakietki.

Szybkość okładziny Gewo Hype Pro EL 47,5 określana przez producenta to 122 punkty – jest bardzo sprężysta i szybko przekłada się na ucieczkę piłki. Kontrolna o wymiarze 92 – jednakże należy pamiętać, że jest to wartość bardzo umowna – każdy zawodnik odczuwa ją inaczej. Jest to częściowo wypadkowa szybkości względem rotacji oraz czasu kontaktu piłki ze sprzętem.

Rotacja w okładzinie wynosi 120 punktów – jest ona naprawdę duża. Nawet przy niepełnych zagraniach piłka bardzo mocno zaczyna wirować. Jest to szczególnie cenne podczas gry aktywnym blokiem, bardzo dobrze się sprawdza przy aktywnej obronie jak i szczególnie agresywnego ataku top spinowego oraz przebiciach.

Okładzina przenosi energię równomiernie w każdym miejscu odbicia – jest to oczywiście także uzależnione od deski z jakiej się korzysta. Zastosowano tutaj technologię DGC40+ (Dynamic-Grip-Concept) i CPI (Clean Power Inside).

Okładzinę można wybrać o dwóch typach podkładów 1,9 mm oraz 2,1 mm jaką testowaliśmy. Także mają standardowo dwie strony zestawowe – czerwoną i czarną.

Okładzina była testowana przez nas na desce Gewo 575 Balsa Karbon– test także tego sprzętu znajdzie się w osobnym temacie.

Alternatywną linią dla opisywanej okładziny może być GEWO Hype KR Pro 47.5 – jaka charakteryzuje się taką samą twardością oraz bardzo zbliżonymi parametrami szybkości i rotacji a także kontroli odczuwalnej.

Podkład okładziny ma kolor pomarańczowy. Kwadrat do wycięcia 17,1 cm na bokach oraz waga całego kwadratu o grubości 2,1 mm to 79 gram. Po wycięciu okładzina będzie lżejsza o odkrojone brzegi.

Okładziny do tenisa stołowego Gewo Hype Pro EL 47,5 – to bez wątpienia bardzo dobry produkt dla wszystkich dynamicznych graczy, jacy preferują szybkie uderzenia oraz dużą rotację. Także można się nimi z powodzeniem bronić na wolniejszych deskach.

Świetnie sprawdzają się w blokach jak i grze dominującej z silnym nastawieniem na ofensywę. Zagrania tym sprzętem zarówno z 1 jak i 2 strefy nie stanowią najmniejszego problemu.

Jest to zdecydowanie godny produkt do polecenia i wypróbowania. Bardzo szybko można ograć okładziny i wykorzystywać ich pełnię możliwości już po kilku treningach. Zdecydowanie polecamy okładzinę Gewo Hype EL Pro. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

6 komentarzy

 1. Myślę że z opisu to faktycznie bardzo dobry sprzęcik. Kilka dni temu kupiłem za Waszą radę Gewo KR, obecnie jestem bardzo zadowolony a mam ją na dwóch stronach deski.

  Adam
 2. Mam to od tego roku na 1,9 i gra się bardzo dobrze. Brakuje trochę świeżego kleju jaki by poprawił zachowanie się piki ale i tak jest super. Sam gram w 1 strefie i daje radę robić bardzo szybkie flipy.

  Blast Grześ
 3. Coraz ciekawsze te sprzęty. Z jednej strony mam szybką i z drugiej znacznie wolniejszą. Przymierzam się właśnie do czegoś nowego. Może i mi by się nadała.

  TS Warszawa
 4. Dzięki za kolejną fajną prezentację, lubię u was testy i opinie bo tylko im ufam. Jeśli byście testowali jakieś czopy to bym był bardzo szczęśliwy.

  Sverd-Mat
 5. Gram Hype EL i dobrze się sprawdza na atak. Do obrony wolę jednak miększe podkłady. Natomiast do szybkiego zagrania świetnie wychodzą wszystkie zagrania o dużej rotacji. Corbor ma chyba większą rotację ale brak mu tej prędkości.

  Tenisowy
 6. Jak będę wymieniał sprzęt na nowy to na pewno wezmę ją pod uwagę. Akurat będzie to niebawem. Z chęcią sprawdzę coś nowego. Dzięki za testy.

  Krzawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.