Nawigacja samochodowa Navitel E700 – Opinia i Test

Nawigacja samochodowa firmy Navitel model E700 to urządzenie jakie ma wyświetlacz o przekątnej ekranu aż 7 cali. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, jakie chcą mieć dokładnie widoczną trasę – szczególnie polecane dla kierowców większych pojazdów.

Ekran po za znacznie zwiększoną czytelnością jest także odporny na zarysowania oraz posiada bezpieczną na wstrząsy obudowę.

Panel dotykowy w nawigacji ma rozdzielczość 800 na 480 pikseli w panoramicznych proporcjach 16:9. Wbudowana pamięć 8 GB zapewnia swobodę przechowywania map oraz dogrania innych przydatnych plików. Bateria urządzenia trzyma bez ładowarki około 3 godziny. Mapy dostępne w urządzeniu mają pokrycie w całej Europie (45 krajów) oraz Rosji – wszystkie mapy mają bezpłatną dożywotnią aktualizację.

Nawigacja sama dostosowuje tryby pracy na dzienny lub nocny, jaki ułatwia korzystanie z urządzenia w zależności od oświetlenia w ciągu doby. Wbudowany jest asystent pasa ruchu – jaki pomoże wybrać odpowiednią jezdnię na trasie oraz widok budynków 2i3 D. Można także dodawać własne miejsca na mapie, aby łatwiej do nich nawigować w przyszłości.

Na wyświetlaczu pojawia się także pasek trasy, jaki pomaga w podejmowaniu decyzji podczas jazdy. Informuje on o przyszłych skrętach, wybieranych pasach ruchu a także szybkości jazdy czy odległości do celu, zarówno czasowej jak i dystansowej. Urządzenie posiada wcześniej wspomnianą dożywotnią aktualizację map – jakie są uaktualniane co około kwartał. Na mapie Polski znajdują się także baza fotoradarów i odcinków pomiaru prędkości elektronicznej.

Nawigacja oczywiście także może prowadzić głosem, pomaga to w tym, gdy nie mamy możliwości patrzenia na urządzenie – wtedy powie nam dokładnie jeden z dwóch głosów do wyboru co mamy zrobić i gdzie skręcić.

Komunikaty głosowe jak i ustawienia mapy mogą być podawane w 30 językach. W skład zestawu nawigacji samochodowej Navitel E700 znajduje się urządzenie Navitel E700, uchwyt montażowy do samochodu oraz rysik, kabel USB, ładowarka samochodowa, karta gwarancyjna, instrukcje oraz pudełko i materiałowy miękki woreczkowy pokrowiec na nawigację.

Urządzenie bardzo szybko łapie sygnał (około 5 sekund od włączenia). Wyznaczanie trasy jest dynamicznie i trwa tylko chwilę. Menu i obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Warto wspomnieć o transmiterze FM jaki wraz z Playerem pomoże włączyć muzykę w głośnikach auta.

Procesor to ARM CORTEX A7 o taktowaniu 800 MHz oraz pamięć RAM 256 MB. Wbudowana pamięć to wspomniane 8 GB ale można ją rozszerzyć poprzez karty pamięci typ micro – SDHC i micoSD. W urządzeniu znajduje się port USB a waga całości mieści się w granicy 340 g. System operacyjny na jakim pracuje urządzenie to Microsoft Windows CE 6.0 – sterowanie odbywa się poprzez dotyk na wyświetlaczu nawigacji. W planowaniu trasy można wybrać ręcznie istotne punkty przelotowe.

Ważną cechą jest wybranie profili tras – można wybrać do prowadzenia samochodu ciężarowego lub osobowego. To bardzo ważna funkcja jaka pozwala te nawigację wykorzystywać także w samochodach powyżej 3,5 tony, które muszą często planować inne typy trasy niż lżejsze osobówki.

Wygląd całego urządzenia jest zdecydowanie estetyczny i nowoczesny. Planowanie tras jest rozbudowane i bardzo proste do wykonania. Także wyszukiwania miejsca docelowego nie sprawia trudności korzystając z kilku możliwości (wyszukiwarka, kliknięcie w punkt docelowy czy ustalenia miejsc pośrednich). Nawigacja samochodowa Navitel E700 posiada 24 miesiące gwarancji i trzeba wspomnieć, że podczas testów sprawuje się bardzo dobrze.

Informacje na stronie producenta: Navitel E700

System POI w nawigacji jest średnio rozbudowany, pokazuje miejsca istotne dla kierowcy typu stacja benzynowa czy większe sklepy oraz banki czy apteki lub miejsca z posiłkiem. Natomiast nie ma w niej oznaczeń turystycznych – jednakże jest to przede wszystkim mapa dla kierowców a nie osób jakie chcą zwiedzać na trasie atrakcje turystyczne, korzystając z informacji o tych obiektach na nawigacji. Nawigacja faktycznie działa bardzo płynnie i dokładnie prowadzi do celu oraz informuje o miejscach istotnych dla kierowców i to jest jej ogromna zaleta.

Po przetestowaniu nawigacji Navitel E700 możemy wystawić opinię, że jest to bardzo dobre urządzenie i warte polecenia dla kierowców. Szczególnie warte uwagi dla tych jacy prowadzą większe pojazdy przekraczające 3,5 tony. Cenowo także wychodzi bardzo dobrze. Ogólnie produkt jest zdecydowanie warty uwagi i godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

8 komentarzy

 1. 7 cali to już 17,78 cm, spora i na pewno bardzo dobrze widzieć na niej gdzie się jedzie. Moja ma 6 cali i wszystko widać dobrze na 1 rzut oka ale tutaj to musi być ekstra. Te Navitel coraz lepsze robią urządzenia.

  Wakalas
 2. Jak dla mnie wydaje się całkiem ciekawa. Faktycznie mnie też nęcą takie większe tym bardziej że jeżdżę z dostawami i musi być przystosowana do prowadzenia mnie po drogach dla samochodów ciężarowych. Jakiś czas korzystałem mapfactor navigator i trybu samochodu ciężarowego ale miało to nie do końca dobre prowadzenie. Jak moja obecnie się skopie to chyba bym się przymierzył do tego navitela lub czegoś podobnego gabarytowo.

  TruckCargo
 3. Widzę kolejna nawigacja przetestowana, mam w związku z tym pytanie. Jaki rodzaj będzie dla mnie najlepszy aby dobrze prowadził do celu i działał prawidłowo. Bo ogólnie widzę, że wszystkie mają jakieś swoje duże zalety. Co więc by było dobrze wybrać do osobówki?

  Kamil Sawad
  1. Witamy, w zasadzie rodzaje nawigacji różnych firm obecnie różnią się tylko interfejsem. Mapy prawie zawsze są tak samo dokładne. Najlepiej więc kierować się tym co odpowiada nam wizualnie oraz typem ustawień. Praktycznie wszystkie mają dożywotnie aktualizacje map co jest ważne oraz podobne możliwości co do ustawień.

   Open YouWeb
 4. Gdy jadę to zawsze używam trybu 2D. Nie wiem jak można jeździć na tym 3. Tam trudniej się orientować w terenie. Ale do rzeczy, to ten procesor ARM Cortex A7 widzę że stosują coraz częściej w smartfonach nawet tylko że 4 rdzenie. Faktycznie musi być wydajny z tego powodu bo mój tel go ma i działa dobrze. Swoją drogą jak ma to windows CE6 to można ten sprzęt wykorzystywać nawet jako tablet po opartycjonowaniu i dodaniu oprogramowania. Sam tak robię z swoją obecną.

  Grzeslaw
 5. Ogólnie podsumowując wydaje się fajna, jestem na etapie przeglądania więc wezmę pod uwagę dla siebie.

  KBCratio
 6. Ciekawe czy takie cacko by dobrze wyglądało w moim fokusie. Właśnie te małe są dla mnie trochę za małe na wyświetlaczu a często jadę w trasę. Chyba przejdę się do sklepu gdzieś zobaczę na żywo jeszcze jak się prezentuje. Może wyglądać nawet fajnie a na pewno bardzo czytelnie dzięki temu ekranowi.

  Kierowca ZGL
 7. Jak tak patrzę na ceny nawigacji mniejszych i tej to chyba bym się zdecydował na tą większą. Nie dość że bardziej wszystko widać to jeszcze można wykorzystać też jako odtwarzacz filmów po odpowiednim ugraniu. Bez sensu brać więc gdy cena taka sama te mniejsze skoro ta daje wszystko co potrzeba i jest znacznie bardziej przejrzysta. Dobry sprzęt, jestem za szczególnie jak patrze po cenie i wielkości urządzenia.

  krzysztof Bawicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.