Nawigacja samochodowa Mio Spirit 7500 LM – Opinia i Test

nawigacja-mioNawigacja samochodowa firmy Mio o modelu Spirit 7500 LM, to produkt jaki może przydać się wielu kierowcom aby bezproblemowo dojechać do celu podróży. Nawigacja ma bezpłatną dożywotnią aktualizację map całej europy, dzięki czemu mapy zawsze będą aktualne i w najnowszej wersji, jeśli je zaktualizujemy programem dołączonym do paczki urządzenia.

Przekątna ekranu urządzenia to 5 cali – to zapewnia dość dobre widzenie mapy i otoczenia podczas jazdy samochodem. Nawigacja Mio posiada w sobie technologię planowania tras – typu najszybsza droga, najkrótsza czy inne profile ustawień. Przydatną funkcją także jest asystent parkowania jaki znacznie ułatwi odnajdywanie parkingów w okolicy (1 km od celu) – także istnieje funkcja odnajdywania własnego samochodu na mapie, poprzez zaznaczenie jego lokalizacji jako punkt (tryb pieszy).

Wbudowana funkcja LearnMe Pro monitoruje styl zachowania na drodze kierowcy i po analizie może zaproponować trasę dostosowaną do preferencji użytkownika. Spirit 7500 LM posiada także tryb pieszych wędrówek, może to ułatwić poruszanie się po mieście i nie zgubienie drogi do wspomnianego samochodu.

Wartościową dla kierowcy samochodu jest także funkcja asystenta pasa ruchu oraz skrzyżowań. Podczas jazdy w odpowiednim czasie zostanie pokazana informacja jaki pas ruchu należy zająć. Funkcja planowania podróży oraz porządkowania punktów przejazdowych (pośrednich) może być użyta zarówno na ekranie komputera jak i w urządzeniu.

Kilkadziesiąt rodzajów punktów POI także bardziej uszczegóławia mapę, można dodawać także własne elementy na mapie. Istnieje także symulacja trasy, aby zobaczyć jak będzie wyglądała podróż przed wyruszeniem w trasę. Nawigacja samochodowa Mio Spirit 7500 LM także wypowie nazwy ulic aby móc maksymalnie skupić się na kierowaniu a nie szukaniu odpowiedniego adresu.

Nawigacja określa trasę także poprzez IQ Routes czyli danych pobieranych od różnych kierowców co ma ułatwić optymalny wybór trasy przejazdu.

Samo urządzenie działa na systemie Windows CE 6.0 o mocy procesora 800 MHz. Wyświetlacz pojemnościowy jest oczywiście kolorowy i dotykowy z ekranem oporowym, co umożliwia używania dowolnego narzędzia a nie tylko rysika dotłaczanego w zestawie. Rozdzielczość to 480×272 pix oraz ekran 12,7 cm (5 cali). Szerokość urządzenia 134,5 na 86 mm wysokości na 12,7 mm grubości. Waga zaledwie 158 gram. Urządzenie ma bezterminową aktualizację map oraz tekst do wprowadzania TTS. Można w nim wybrać tryb map 2 i 3D.

Wbudowane trasy są całej europy. Także istnieje funkcja o ostrzeganiu przed przekroczeniem prędkości i informacja o fotoradarach.

Złącza urządzenia to port mikro USB oraz wejście na kartę pamięci oraz mini jack. W zestawie znajduje się urządzenie Mio Spirit 7500 LM, uchwyt do montażu na szybie samochodu oraz ładowarka samochodowa a także instrukcja obsługi, gwarancje i oryginale pudełko oraz płyta CD – niestety nowoczesne komputery już nie mają tego rodzaju napędów i dobrze gdyby był to mały pendrive. Produkt ma gwarancję 24 miesiące.

O samym urządzeniu po dokładnym przetestowaniu można powiedzieć, że mapy drogowe są dokładne a planowanie podróży czy obsługa nawigacji jest bardzo łatwa. Jednakże punkty POI na mapie są dość lakoniczne (jest ich stosunkowo mało w porównaniu do Maps.me czy OSMand czyli map turystycznych) i wiele z nich może być niedokładnie przypisane do odpowiedniego miejsca, brak wśród nich także orientacji na wcześniej wspomniane atrakcje turystyczne.

Jednakże jest to głównie nawigacja dla samochodów, aby dojechać do celu możliwe najlepszą trasą a nie mapowanie tematyczne typu turystycznego. W porównaniu z mapami wielozadaniowymi wyglądają względem POI dość skromnie, ale w stu procentach spełniają założenia nawigacji w trasie lepiej od map wielozadaniowych.

Nawigacja może być połączona z komputerem przez jaki aktualizuje się mapy – niestety do zestawu nie ma kabla mikro USB jaki trzeba dokupić osobno lub wykorzystać jakiś przykładowo od łącza aparatu z komputerem (są to te same wtyk co ma większość aparatów cyfrowych).

W nawigacji można ustawić lokalizację ręcznie oraz wybrać kilka typów wyświetlania map. Także istnieje tryb nocy i dzienny oraz możliwość wyszukiwania adresów czy obiektów na kilka różnych sposobów. Ogólnie korzystanie z nawigacji samochodowej Mio o modelu Spirit 7500 LM jest bezproblemowe.

Informacje na stronie producenta: Mio Spirit 7500 LM

Urządzenie łapie sygnał po kilku sekundach od włączenia. Jednakże może mieć problemy w tunelach oraz domach. Dokładność pokazywania trasy jest bardzo duża, nawigacja doskonale pokazuje miejsce w jakim się znajdujemy. Prowadzenie lokalizacji na mapie jest bardzo płynne i precyzyjne.

Podsumowując opinię po przeprowadzonych testach urządzenia, nawigacja samochodowa Mio Spirit 7500 LM to dobry produkt jakie jest zdecydowanie godny polecenia dla osób chcących bez problemu dojechać do celu podróży. Sprawdza się ona bardzo dobrze na drodze i spełnia ona doskonale wszystkie swoje zadania nawigacji samochodowej, pod względem samej trasy jest bardzo dokładna i co ważne działa bardzo szybko. Jest to produkt zdecydowanie godny uwagi dla kierowców samochodów osobowych. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz testów i opinii w serwisie.

7 komentarzy

 1. Mam model MIO tylko trochę mniejszy i jestem od kilku lat bardzo zadowolony. U mnie nie ma aktualizacji map tak częstych ale to w końcu system windows na jakim można nagrywać też własne rzeczy. Ogólnie mio jako nawigacje mają dobre opinie.

  Morsztyński Adam
 2. Ten sam model co ma mój brat. Jeszcze nie jeździłem z nią ale on sobie dość mocno chwali. Podobno dobrze oblicza trasę. Dawniej stosował smartfona jako nawigacji z jakimiś tam różnymi mapami ale źle dobierały trasę a ta podobno nie zawiodła. Fajnie jak by też był profil dla kierowców rowerów.

  Kawaki
 3. W temacie nie odnieśli się Państwo do ceny, czy cena jest warta tej nawigacji a może jednak jest trochę wygórowana? Bo widzę rozpiętość na chwilę obecną to 325 do 540 zł w różnych sklepach. Warto coś takiego nabyć, jestem dostawcą z własnym autem półciężarowym.

  Podhalekx
  1. Witaj Podhalekx, naszym zdaniem warto poczytać o niej opinie choćby w komentarzach w sklepach z rtv. Proszę zobaczyć że około 90% opinii o tym urządzeniu jest bardzo dobrych bez wad. Mapa ma także system dla samochodów ciężarowych jako próbny ale tutaj mówimy o większych modelach dla tych mniejszych stosuje się samochodową normalnie. Myślimy że powinieneś być z niej zadowolony – sam poczytaj na innych stronach o niej recenzje użytkowników, faktycznie są niemal same bardzo dobre a więc coś w tym jest. Samu możemy ją jak najbardziej polecić.

   Open YouWeb
 4. Posiadam tą nawigację od około 3 miesięcy, jak dla mnie jest w sam raz. Na trasie jeszcze mnie nie zawiodła z punktów poi nie korzystam jako takich. Co do trasy i jej planowania oraz obliczania wraz z dokładnością jest chyba najlepsza jaką miałem do tej pory. Na pewno lepiej mi się sprawdza niż automapa na goclever czy larku.

  Rafałtopik
 5. Jeśli chodzi o firmy to mio jest faktycznie jedną z lepszych pod względem jakości. Mam ich wideo rejestrator i nawigację. A wiecie dlaczego MIO jest lepsza niż większość innych marek? Bo robi tylko nawigacje i kamery do auta czy na rower a nie setki różnych produktów z różnych dziedzin elektroniki. Dlatego mają wysokiej jakości sprzęt za moim zdaniem rozsądne pieniądze.

  Kierowca zawodowy
 6. Dla mnie bardzo dobra, jakiś czas temu kupiłem i jestem zadowolony. Zawsze wybiera dobrą trasę dojazdową i nie wprowadziła mnie jeszcze w przysłowiowe maliny. Mogę wiec polecić pozostałym bo myślę że jest jak najbardziej okej.

  Rafal Daliszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.