Nawigacja Navitel G550 MOTO – Opinia i Test

navitel-g550-motoNawigacja firmy Navitel G550 Moto to nowoczesne urządzenie jakie może być z powodzeniem wykorzystywane w samochodzie, motocyklu oraz na kładzie a także w podróżach rowerowych czy pieszych wędrówkach. Dzięki swojej bardzo odporniej konstrukcji oraz bogatemu zestawowi elementów montażowych jest one bardzo wszechstronne.

Nawigacja Navitel G550 Moto charakteryzuje się poza wszechstronną możliwością wykorzystania w różnych pojazdach także trwałością. Urządzenie jest wodoodporne oraz wstrząsoodporne a także kurzoodporne wraz z gumowanymi zaślepkami wtyków i slotów, zgodnie ze standardem IP67. Posiada wbudowane kompletne mapy 47 krajów europy oraz ich dożywotnią aktualizację, jaka jest tworzona kilka razy w roku.

Procesor urządzenia to ARM 800 MHz CORTEX A7. Wyświetlacz 4.3 cala o obrazie 16:9 i rozdzielczości obrazu 480×272 zapewnia doskonały widok. Wyświetlacz możne być obsługiwany nawet w rękawiczkach. Pamięć wewnętrzna to 16 GB (starsze modle 8 GB) oraz dodatkowy slot na kartę pamięci MircoSD do 32 GB. Akumulator urządzenia posiada 1500 mAh jaki zapewnia długie korzystanie nawet bez podłączenia do ładowarki.

Navitel G550 Moto posiada zaawansowane planowanie trasy przejazdu. Wyszukiwarka zapewnia łatwe odnajdywanie adresów i miejsca przeznaczenia do jazdy. Pasek trasy zapewnia wszystkie ważne informacje jakie mogą się przydać kierowcy korzystającemu z tej nawigacji. Można także wybrać opcję „Kliknij i jedź” czyli po dotknięciu punktu na mapie nawigowanie do tego miejsca.

Do mapy można dodawać własne ulubione miejsca jak i tworzyć własne punkty do jakich by się chciało nawigować lub wzbogacić mapę. Wbudowany w urządzeniu jest także ostrzegacz o fotoradarach Navitel oraz rozbudowany asystent pasa ruchu jaki ułatwi jazdę na skrzyżowaniach. Ważnym elementem jest także tryb pracy 2 i 3D. Ekran działa na zasadzie multi-dotyku czyli multi-touch.

W nawigacji jest dostępna transmisja danych poprzez Bluetooth. Urządzenie ma standardową gwarancję dwuletnią w serwisie zewnętrznym. Warto także wspomnieć o zawartości opakowania Navitel G550 Moto gdyż jest to bardzo bogaty zestaw, jaki zapewni szerokie spektrum zastosowań tego urządzenia. W paczce znajdziemy między innymi urządzenie NAVITEL G550 MOTO , ładowarkę samochodową, ładowarkę motocyklową, aktywną stacje dokującą, uchwyt motocyklowy i uchwyt samochodowy, przewód USB, pesetę plastikową oraz rysik, podręczniki użytkownika oraz kwartę gwarancyjną.

W nawigacji można słuchać muzyki dzięki wbudowanej funkcji audio Playera. Urządzenie łapie sygnał satelity GPS po około 5 sekundach od uruchomienia. Może jednak mieć problemy z wykryciem sygnału w tunelach lub budynkach, w innych okolicznościach radzi sobie bardzo dobrze.

Szczegółowość oraz dokładność mapy jest bardzo dobra. Jednakże jest ona skierowana dla kierowców jako ułatwienie dojechania do danego wybranego celu podróży z podstawowymi POI, a nie jako swoistego rodzaju bogata aplikacja w punkty tego typu, gdzie są różne sklepy czy inne elementy ważne przykładowo pod względem turystycznym.

Informacje na stronie producenta: Navitel G550 MOTO

Samo urządzenie jest wykonane bardzo starannie i sposób trwały. Obsługuje się je bardzo prosto i sposób zupełnie intuicyjny. Jest one dobrze przetłumaczone na wiele języków w tym Polski. Ogólnie po testach można wydać nawigacji Navitel G550 Moto opinię bardzo dobrego urządzania.

Szczególnie zasługuje na uwagę poprzez wytrzymałość oraz bardzo szerokie spektrum jej zastosowania w różnych pojazdach a także poprzez wydajną baterię. Naszym zdaniem urządzenie jest jak najbardziej godne uwagi. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii oraz tematów w serwisie.

7 komentarzy

 1. Jakiś czas temu widziałem ją w sklepie i się zastanawiałem. Mnie odstraszyła trochę cena, że ponad osiemset. Teraz może i trochę żałuję bo kupiłem sobie lepszy motocykl, częściej będę jeździł.

  Ronin
 2. Co do dodatków to faktycznie jest niespotykanie wiele. Z reguły nawet kabli nie dają łączących i trzeba kupować je osobno. Ostatnio kupiłem sobie larka i w zasadzie nie miał łączy. Na pewno warto w przyszłym zakupie wziąć tą pod uwagę.

  Andrzej Rabsztyn
 3. Podoba mi się ta odporność IP67 to dobra ochrona. Moja poprzednia innej firmy się uszkodziła gdy jechałem w deszcze na czterech kółkach. Woda dostała się pod wyświetlacz i zaczęło się tam gmatwać a też była w teorii odporna na wodę. Obecnie jestem w trakcie szukania sprzętu, dodam sobie do obserwowanych i ten model.

  Janokowiak
 4. No to jak będzie okazja to obmacam ją w sklepie, zobaczę jak się sprawuje. Nawet mnie trochę zainteresowało to co o niej piszecie. Zobaczymy na żywo co potrafi ta nawigacja.

  Moto-Mat
 5. Kupiłem sobie tą nawigację navitel g550 moto kilka dni temu. U mnie się sprawdza bardzo dobrze. Obecnie stosuję tylko w aucie ale jak będzie ciepło to i na motocyklu będę także z nią jeździł. Fajna i zgrabna oraz w dotyku faktycznie wydaje się trwała.

  Adam Czarny
 6. Jakiś czas temu kupiłem. Nawet przejechałem się kilka razy w deszczu i na razie wszystko działa bardzo sprawnie i bez problemu. Wstępnie mogę polecać pozostałym.

  Szawat
 7. Całkiem całkiem, fajnie że ma szerokie możliwości wykorzystania. Akurat może też kupię bo przyda mi się na motocykl. Chcę więcej zwiedzać teraz na dwóch kółkach latem i nawigacja bardzo by była na miejscu do motocyklu.

  Grzesławbos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.