Navitel RE900 Combo Tablet, nawigacja i kamera samochodowa – Opinia i Test

Tablet, kamera nawigacja Navitel RE900Navitel RE900 Combo jest to nowoczesne urządzenie o bardzo rozbudowanych możliwościach działania.

W rzeczywistości jest to tablet, doskonała nawigacja samochodowa jak i świetnej jakości kamera samochodowa a także telefon, przeglądarka internetowa, oraz aparat a także setki innych możliwości jakie stwarza system Android i jego dodatkowe aplikacje.

Soczewka kamery samochodowej posiada 5 warstwowe szkło. To zapewnia znacznie lepszy obraz. Sensor to OmniVision OV 2710. Rozstrzał soczewki to 140 stopni – doskonała widoczność tego co się dzieje przed pojazdem jak i po bocznych krawędziach jezdni.

Wideo jakie nagrywa rejestrator jazdy jest w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080p z 30 klatkami na sekundę. Jest to absolutnie płynny obraz nagrań. Jakość obrazu pod względem detali jest dobra i czytelna praktycznie w każdych warunkach oświetleniowych.

Koder plików to H.264 – najpopularniejszy obecnie typ kodowania plików filmowych. Zapewnia wysoką jakość obrazu względem niskiej wagi plików. Materiały filmowe są w formacie MOV. Obraz nagrywany jest w pętli automatycznie.

Procesor Navitel RE900 Combo to MTK8382 Cortex-A7 z 4 rdzeniami o taktowaniu 1.3 GHz. Zapewnia to płynne działanie tabletowi jak i całemu urządzeniu.

Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym Android 4.4.2. Zapewnia to dostęp do tysięcy aplikacji z marketu Google Play. Aby instalować aplikacje należy wgrać jej instalkę na urządzenie – tego nie da się robić bezpośrednio z marketu play na rzecz bezpośredniej instalacji z pliku.

Pamięć ram wynosi 1 GB oraz pamięć wewnętrzna to 16 GB.

Ekran dotykowy jest wielkości 5 cali. Ekran jest wykonany w technologi IPS – zapewnia to doskonałe kąty widzenia na urządzaniu a także świetną jakość obrazu pod względem detali. Rozdzielczość ekranu to 1280 х 720 pikseli.

Karty pamięci do rozbudowy to maksymalne 64 GB. Pozwoli przechowywać własne dodatkowe dane na urządzeniu oraz powiększyć już istniejącą przestrzeń dyskową.

Do urządzenia można włożyć kartę SIM (micoSIM) – dzięki niej będzie pełniło funkcję telefonu, można rozmawiać z urządzenia jak i wysyłać wiadomości, tak jak z typowego smartfonu. Jest to duża zaleta dla wielu kierowców – szczególnie na długich trasach.

Transmiter FM – dzięki niemu można odtwarzać muzykę w samochodzie z urządzenia jak i prowadzić rozmowy głośno mówiące z wykorzystaniem głośników auta.

Nawigacja samochodowa Navitel RE900 Combo posiada kompletne mapy 43 krajów europu oraz mapy Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy. Razem 47 państw. Mapy te mają kompletną sieć drogową oraz bardzo rozbudowane punkty POI – apteki, parkingi, restauracje, bankomaty, sklepy, stacje paliw, hotele czy urządzenia użyteczności publicznej itp. oraz kompletną bazę adresową.

Mapy działają w trybie offline – nie mają potrzeby łączyć się z siecią, są w całości kompletne już na urządzeniu zarówno w trybie 2 i 3 D.

Mapy na urządzeniu są bezpłatnie i dożywotnio aktualizowane – można to wykonywać za pomocą kompatura z dostępem do internetu lub bezpośrednio w urządzeniu po podłączeniu się do internetu.

W nawigacji znajduje się komplety panel informacyjny o przebiegu trasy, ile do celu, odległość, jaki będzie następny zakręt, jaki jest planowany czas podróży, za ile czasu wykonać manewr itd. Także w trybie nawigacji GPS jest widoczny podgląd z rejestratora jazdy. Z nawigacji otrzymamy zawsze także komunikaty głosowe oraz wizualne.

Navitel RE900 Combo działa także w technologi 3G – to wpływa na lepszą jakość połączeń telefonicznych jak i dostępności internetu. Także posiada WiFi 802.11 b/g/n oraz łącze Bluetooth 4.0.

Urządzenie posiada w sobie wbudowany mikrofon oraz głośnik – zarówno nagrywa wszystko co dzisiaj się dookoła w trybie rejestratora ale także można traktować go jako dyktafon w zależności od aplikacji i włączonej funkcji, jak i tablet czyli urządzenie do oglądania filmów czy słuchania muzyki itp.

G-sensor to kolejna cech tego produktu – dzięki niemu gdy rejestrator wyczuje jakieś nietypowe przeciążenie to automatycznie zabezpieczy nagranie przed nadpisaniem, aby potem mogło stanowić dowód w rozstrzyganiu spornych sytuacji na drodze.

Podczas korzystania z urządzenia po włożeniu kraty SIM jest się stale dostępnym w sieci do odbierania połączeń lub ich wykonywania. Tryby działających programów nie blokują innych możliwości, jakie mogą być aktywne jednocześnie.

Baza fotoradarów to kolejna cecha urządzenia – dzięki niej otrzymamy informację gdy zbliżamy się do miejsca gdzie one występują. Baza ta jest aktualizowana bezpłatnie i dożywotnio.

Podczas planowania trasy pod uwagę jest także brane natężenie o ruchu na drodze, o ile jest włożona karta SIM z dostępem do transferu danych internetowych.

W przypadku gdy potrzebujemy innych dodatkowych map można je dokupić do urządzenia oraz aplikacji Navitel Navigator. Wykonuje się to bezpośrednio w urządzaniu.

Interfejsy i łącza urządzenia to port Mini USB, gniazdo microSD oraz gniazdo micro SIM.

Pojemność baterii akumulatorowej wynosi 800 mAh – pozwoli to pracować urządzeniu przez dowolny czas na podłączeniu na zasilaczu auta oraz przez kilka godzin bez stałego źródła zasilania w trybie przeglądu.

Wymiary to 80 mm szerokości na 12 mm grubości (bez soczewki) oraz 140 mm długości. Waga to zaledwie 148 gam.

Gwarancja urządzenia wynosi pełne 24 miesiące (2 lata).

Informacje na stronie producenta: Navitel RE900 Combo

W zestawie Navitel RE900 Combo znajdziemy:

 • Urządzenie tablet / kamerę samochodową / nawigację samochodową Navitel RE900 Combo
 • Uchwyt samochodowy na ssawkę do szyby auta
 • Ramkę do mocowania urządzenia w uchwycie samochodowym
 • Ładowarkę samochodową 12/24 V
 • Kabel USB
 • Instrukcję obsługi
 • Kartę gwarancyjną
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Navitel RE900 to urządzenie jakie ma bardzo duże możliwości działania. Skupia w sobie wszystkie przydatne elementy wyposażenia nowoczesnego auta oraz ma wiele dodatkowych przydatnych funkcji. Jest to bez wątpienia ze względu na swoją wielozadaniowość urządzenie warte uwagi dla każdego kierowy samochodu. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

11 komentarzy

 1. Dlaczego nigdy nie podajecie w treści artykułu też i ceny urządzenia. 499 jak by ktoś się interesował. Wato abyście to pisali, nie rozumiem czemu nigdy nigdzie nie są one podane.

  Adam Leszy
  1. Adam, nie jesteśmy sklepem, My nie sprzedajemy tego towaru i nie mamy ich cen. Każdy sklep sam dyktuje swoją cenę i są one różne. Z czasem cena się także zmienia wtedy ktoś by pisał że jest inna niż podaliśmy.

   Open YouWeb
  2. No i bardziej się opłaca niż te kupione osobno nawigacja i kamera czy telefon do auta.

   Dawid Tarlich
 2. Tak powinny wyglądać nowoczesne sprzęty, łączenie funkcji w jedno a nie osobne skrzynki wożone w aucie. Jeszcze do niedawna sam miałem rejestrator osobno i nawke też osobno i pół szyby zajęte kablami i tymi sprzętami. Teraz mam trochę inny ale też połączony.

  gavik82
 3. Witam, chciała bym się zapytać czy łatwo jest ustawić takie urządzenie w samochodzie, czy trudno się je obsługuje? Podoba mi się idea dwóch rozwiązań w jednym, ale boję się możliwego skomplikowania w obsłudze. Jak to wygląda?

  Anita
  1. Anita, obsługa jest banalnie prosta i każdy da sobie z nią radę. To się obsługuje praktycznie niemal identycznie jak smartfona dzięki temu że jest na Androidzie. Na pewno byś sobie poradziła już przy pierwszym podejściu.

   Open YouWeb
 4. No tak ale jak patrzyć na filmy z nagraniem kamery to nie są one aż takie powalające. Może to wina że za wile jest upchanego sprzętu w jednym dość małym opakowaniu. Ale nagrania filmowe są takie średnie, lepsze już mają te pojedyncze małe kamerki na przykład i navitela.

  Prome-ch
 5. Jak by to było z jakąś chowaną soczewką to bym nawet wziął jako smartfona dla siebie do auta. Można by wtedy jeszcze więcej z niego wycisnąć. Ale i tak mi się podoba takie rozwiązanie, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.

  Damianin
 6. Swego czasu kupiłem R1000 i jestem z niej bardzo zadowolony, myślę że co do jakości obrazu jest ona genialna. Tylko tej nawigacji brak w niej i tego tabletu. No ale nie zawsze można mieć wszystko na raz. Dzięki za prezentację, przyda się wiedza o takich możliwościach na przyszłość.

  Robin
 7. Sprzęcik całkiem ciekawy, choć mógłby mieć odrobinę więcej ramu. Na niektóre aplikacje 1 G to jest za mało. Mimo wszystko całkiem spoko, nie trzeba wydawać na osobne sprzety.

  Franz
 8. Jeszcze drobna uwaga co do RE900 rejestratora jazd – na nagraniach widoczna jest GEO lokalizacja samochodu oraz prędkość jazdy. Dane są w ustawieniach. Także widać tam datę i czas.

  Open YouWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.