Nawigacja samochodowa Navitel MS700 – Opinia i Test

Nawigacja samochodowa Navitel MS700 to urządzenie, jakie może się przydać każdemu kierowcy w dotarciu do celu podróży. Nawigacja ta obsługuje mapowaniem aż 45 krajów europy oraz posiada także pełne mapy Rosji.

Warto już na wstępie wspomnieć, że wszystkie mapy mają dożywotnią bezpłatną aktualizację – aktualizowane mogą być wykonywane nawet 4 razy w ciągu każdego roku. Zapewni to posiadanie zawsze aktualnych map tras jakimi można się poruszać a tym samym ułatwi trafienie do celu.

Od strony technicznej urządzenie nawigacyjne posiada szybki procesor ARM o taktowaniu 800 MHz CORTEX A7 oraz wbudowaną pamięć Ram w postaci 256 Megabajtów. Pozwala to na szybką i stabilną pracę całego urządzenia oraz płynne nawigowanie na trasie. Urządzenie płynnie reaguje podczas jazdy a sama nawigacja działa w sposób bardzo stabilny.

W nawigacji samochodowej Navitel MS700 jest wbudowany transmiter FM oraz audio Player, jaki pozwoli słuchać muzyki w wysokiej jakości prosto z głośników auta. Obudowa całego urządzenia została tak zaprojektowana, że jest odporna na zarysowania i przetarcia jakie mogą się przytrafić podczas standardowego korzystania.

Wyświetlacz nawigacji samochodowej Navitel MS700 posiada aż 7 cali o formacie wyświetlania 16:9 a także rozdzielczości 800×480 pikseli – to zapewni bardzo dobrą widoczność trasy i korzystanie z samej nawigacji staje się łatwe – nawet w dużych pojazdach ciężarowych. Pamięć wbudowana FlashROM dysponuje 8 gigabajtami pojemności, można ją jeszcze oczywiście rozszerzyć o kolejną pojemność po zastosowaniu dodatkowej karty pamięci microSD/SDHC. Urządzenie ma oczywiście standardową gwarancję wynoszącą dwa lata (pełne 24 miesiące).

W urządzeniu działa funkcja automatycznego trybu dziennego oraz nocnego – co pozwoli na lepszą jakość obrazu w zmiennych czasowo warunkach oświetleniowych. Także na uwagę zasługuje fakt możliwości dostosowania (personalizacji) interfejsu użytkownika nawigacji samochodowej. Ta możliwość dostosuje system pracy urządzenia do upodobań oraz potrzeb jej użytkownika.

Trzeba także wspomnieć o funkcji „Ciężarówki” czyli trybowi jaki pracuje na mapie Polski ze specjalną dedykacją dla osób jakie prowadzą większe i cięższe auta. Dzięki tej funkcji zawsze trasa będzie wyznaczana w taki sposób, aby auto nie natrafiło na przeszkodę nie do pokonania – typu zakaz wjazdów o określonej masie czy wysokości ładunku. Tutaj trzeba wspomnieć o obsługiwaniu przez urządzenie ponad 30 języków, zarówno w tłumaczeniu menu jak i komunikatach głosowych – jest to istotna cecha jeśli posiada się kierowców różnych narodowości.

Podczas jazdy na ekranie będzie wyświetlany pasek trasy, posiada on wszystkie istotne informacje o ruchu drogowym oraz samej podróży. Istotną cechą jest także możliwość dodania własnych miejsc na mapie „moje miejsca” aby szybciej do nich nawigować.

Nawigacja Navitel MS700 także potorfi ostrzegać o zbliżaniu się do fotoradarów. Gdy zbliżymy się do takiego miejsca, urządzenie nas o tym poinformuje, aby zachować ostrożność i jechać zgodnie z wytycznymi, dzięki temu zaoszczędzimy na niechcianych mandatach.

W nawigacji także jest rozbudowany asystent pasa ruchu – pozwoli on uzyskać pełną informację na jakim pasie się poruszać i jaki zająć, przykładowo na skrzyżowaniach czy drogach rozjazdowych. Także na uwagę zasługuje bogata lokalizacja punktów POI, wybrane są te najbardziej istotne dla kierowcy samochodu: czyli przykładowo apteki, stacje benzynowe czy miejsca gdzie można coś zjeść oraz sklepy itp. Mapa podczas nawigacji automatycznie się obraca dostosowując obraz pionowo lub poziomo – to powinno ułatwić korzystanie z urządzenia.

W zestawie znajduje się: nawigacja Navitel MS700 oraz etui do jej przechowywania. Także zasilacz do samochodu, kabel do łącza nawigacji z komputerem lub ładowarką jaką wykorzystuje się do telefonów, uchwyt na szybę auta, karty gwarancyjne oraz instrukcje obsługi. Całość jest w pudełku zestawowym.

Informacje na stronie producenta: Navitel MS700

Urządzenie łapie sygnał po około 3-5 sekundach od uruchomienia. Precyzyjnie pokazuje miejsce samochodu i planuje trasę bez najmniejszych problemów. Szybkie szacowanie trasy a także płynna jej wizualizacja zapewnia duży komfort podczas korzystania. Całość działania nawigacji samochodowej można określić na bardzo dobrą i bezproblemową, łatwa obsługa menu oraz szybkość działania a także dokładność to także zalety warte uwagi.

Podsumowując urządzenie jest zdecydowanie godne polecenia zarówno dla kierowców samochodów osobowych jak i pojazdów ciężarowych. Zdecydowanie warto mu się przyjrzeć przy wyborze nawigacji samochodowej do własnego pojazdu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

12 komentarzy

 1. Bardzo fajna nawigacja, podoba do mojej też navitela tylko trochę większa. O ile ma ten sam program map to naprawdę dobrze się sprawdzają i prowadzą trasę. Jak na razie podczas rocznego korzystania z mojej jeszcze mnie nie zawiodła na trasie.

  Adamos
 2. Widzę, że ma spore podobieństwo do modelu E700 a tutaj MS700 i tak czytają o jej ogólnych cechach wydaje się bardzo podoba. Czy będzie jakaś istotna różnica między nimi? Czy można wybrać dowolną aby być zadowolonym?

  Autokos
  1. MS700 jest nowszym wydaniem i ma kilka drobnych ewentualnych poprawek. Obydwie są natomiast dobrym wyborem i z każdej powinno być się podobnie zadowolony.

   Open YouWeb
 3. Właśnie planuję zakup czegoś większego do auta. Tak się przypatruję temu testowi, ostatnio było widzę E700 a tutaj MS700, jakie mają różnice. Jaka by bardziej odpowiadała do mojego samochodu ciężarowego. Bo teraz tak staram się dotrzeć co by było z tych dwojga lepsze.

  Odra Cargo
  1. Kilka innych drobnych funkcji oraz personalizacja to na pewno. Także MS700 jest nowszym wydaniem.

   Open YouWeb
 4. Jak będę widział ją w jakimś sklepie to się dokładnie jej przyjrzę. Może będzie na wystawie to bym pobawił się w jej menu, aby mieć ogląd. Od jakiegoś czasu szukam produktu dla siebie i jeszcze nie jestem zdecydowany co wybrać.

  Sitema
 5. Muszę przyznać, że zainteresował mnie temat. Prezentuje się ta nawigacja bardzo dobrze. Mój lark ma drobne problemy z wyliczeniem dobrze mi znanej jednej trasy do Goleniowa. Jak spotkam w sklepie to też wyrębuję jak ona obliczy trasę.

  Kamil Rosztak
 6. 7 cali to już tablet praktycznie. Na pewno będzie wszystko tam dobrze widoczne ale czy nie zajmie za wiele miejsca na szybie auta. W sumie jeśli można to też wykorzystać jako tablet to nawet super. Samemu rzadko mam nawigacje na szybkie częściej z boku siedzenia lub na kieszeni.

  Irga Maciek
 7. Warto dodać że urządzenie jest obsługiwane dotykowo oraz można to robić oczywiście za pomocą dłoni a nie rysika. Taka mała wzmianka jaką dodajemy do treści na pytania jakieś się pojawił na prv dotyczące urządzenia.

  Open YouWeb
 8. Tak po sprawdzeniu na wielu stronach sklepowych o niej informacji doszedłem do winsoku, że chyba się na nią zdecyduję. Właśnie taka duża będzie idealna dla mojego auta aby dobrze widzieć trasę. Dzięki za przedstawienie bo już miałem brać tą E700 ale ta widać nowsza to lepiej będzie taką aktualniejszą. Kupię na dniach.

  Rafałx
 9. Wygląda bardzo fajnie ta nawigacja, mi pasują właśnie takie rozmiary bardziej zdecydowane. Polecam też pozostałym, bo czytelność jest znacznie lepsza niż w przypadku tych małych monitorów.

  Jacobsen
 10. Całkiem dobre urządzenie, u znajomego sprawdziłem jak działa i wychodzi super. Nie było problemów z trasą nawet w skomplikowanej plątaninie ulic. Polecam też innym.

  Adaś Kawak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.