Navitel E500 magnetic nawigacja samochodowa – Opinia i Test

Nawigacja samochodowa Navitel E500 MagneticNawigacja samochodowa Navitel E500 Magnetic, to nowoczesne urządzenie wykorzystujące technologię magnetyczną.

Uchwyt na jakim jest mocowane urządzenie posiada silny magnes, przez co bardzo łatwo zdejmować samą nawigację jak i ją zakładać bez konieczności dopasowywania wcięć czy korzystania z zatrzasków.

Nawigacja ta działa w trybie Offline – nie potrzebuje żadnego dostępu do internetu podczas jej pracy. Można za to poprzez internet aktualizować ją do najnowszych wersji map oraz punktów POI.

Ekran posiada 5 calowy kolorowy wyświetlacz o zmatowieniu, dzięki temu nawigacja nie odbija światła i jest znacznie lepiej widoczna nawet w słonecznym dniu. Ekran jest dotykowy, jaki łatwo reaguje na wskazania wykonane za pomocą palców. Wyświetlacz urządzenia LCD TFT posiada wymiary 800×480 pikseli.

Urządzenie posiada 8 GB wewnętrznej pamięci wbudowanej oraz procesor Cortex-A7 o taktowaniu w częstotliwości 800 MHz. Nawigacja dzięki tym parametrom działa bardzo płynnie i bez najmniejszych przycięć podczas jazdy i prowadzenia.

Uchwyt samochodowy do mocowania nawigacji posiada magnetyczne zaczepy oraz wbudowane w sobie gniazdko zasilające. Dzięki temu nie musimy podłączać kabli do samej nawigacji aby zasilać urządzenie a tym samym bardzo łatwo można ją montować i demontować. Zasilanie może być stale podłączone bezpośrednio do uchwytu.

Nawigacja po uruchomieniu automatycznie wyszukuje satelity. Czas na złapanie sygnału oraz wyznaczenie pozycji pojazdu trwa około 3 do 5 sekund. Nawigacja wyłączy się automatycznie po około 15 sekundach od odłączeniu od uchwytu (źródła stałego zasilania). Także nawigacji raczej nie możemy zabrać ze sobą na pieszą wędrówkę, aby nas prowadziła w nieznanym miecie na przechadzkach.

Navitel E500 Magnetic posiada wbudowane mapy 47 krajów. Kraje dostępne na mapach to:
Albania, Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Wyspa Man, Włochy, Kazachstan, Łotwa , Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Watykan.

W razie potrzeby posiadania dodatkowych map można je zakupić bezpośrednio w programie Navitel Navigator Update Center.

W urządzeniu tym znajduje się także slot kart pamięci microSD jaki przyjmie karty do 32 GB pojemności. Można na nim przechowywać dodatkowe mapy jak i inne własne pliki multimedialne.

Nawigacja samochodowa automatycznie obliczy czas trasy a także jej najkorzystniejszy przebieg do punktu docelowego. Będzie nas głosowo oraz wizualnie informowała o niezbędnych manewrach na drodze, zajęcia dobrego pasa ruchu a także skrętach czy istotnych znakach drogowych a także o przekroczeniu prędkości jazdy.

System na jakim pracuje urządzenie to Windows CE 6.0 o procesorze MStar MSB 2521. Ram to 128 MB typu DDR3. Akumulator litowo-polimerowy o mocy 1200 mAh. Łącze to USB 2.0. w urządzeniu jest wtyk typu Mini USB. Także znajdziemy tam wejście na wtyk Mini Jack 3,5 mm – można podłączyć do niego przykładowo słuchawki.

W Navitel E500 Magnetic znajdziemy także wbudowane głośniki – to dzięki nim możemy odsłuchiwać komunikaty głosowe urządzenia jak i słuchać muzyki, jaką byśmy wgrali do pamięci nawigacji.

W zestawie Navitel E500 znajdziemy:

 • Nawigację samochodową Navitel E500
 • Uchwyt samochodowy na przyssawkę z mocowaniem magnetycznym
 • Kabel USB z Mini USB do łączności z komputerem
 • Pokrowiec na nawigację z materiału
 • Rysik
 • Instrukcję obsługi urządzenia
 • Kartę gwarancyjną
 • Oryginalne opakowanie urządzenie

Waga nawigacji to zaledwie 177 gram. Jest ona objęte fabryczną gwarancją wynoszącą pełne 24 miesiące (2 lata).
Mapy urządzenia zawierają infrastrukturę drogową oraz pełną adresową. Także liczne punkty POI jakie przydadzą się każdemu kierowy – na skład jakich wchodzą przykładowo stacje paliw, restauracje, hotele, apteki, sklepy, parkingi itp.

Informacje na stronie producenta: Navitel E500 Magnetic

Także w urządzeniu zawarte są informacje o bazie fotoradarów – zbliżając się do miejsca gdzie może być on postawiony – otrzymamy o tym informację. Również można włączyć w asystencie pasa ruchu oraz skrzyżowań widok 2 lub 3 D.

W przypadku gdy jedziemy z nadmierną prędkością otrzymamy Informacje o przekroczeniu prędkości dopuszczalnej na danym odcinku trasy.

Nawigacja samochodowa Navitel E500 Magnetic to bez wątpienia urządzenie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Mocowanie magnetyczne jest bardzo wygodne w montażu oraz dokładne mapy 47 krajów zapewniają duże możliwości tego sprzętu. Także rozbudowane opcje ustawień sprawiają że jest to urządzenie warte uwagi dla każdego kierowcy. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

8 komentarzy

 1. Mi się wydaje że dobrze jest jak nawigacja jest na tablecie czyli Takie Navitel T700 jest fajniejszy jaki samemu posiadam. Bo działa jak tablet ale i jako nawigacja. Można na niej zobaczyć film, pograć w gry i inne rzeczy a tutaj tylko nawigacja a cena podobna. Dlatego jeśli ktoś szuka to myślę że wersje tabletowe będą lepsze.

  Sarys Kamil
 2. Teraz kupno nawigacji do auta to tak już trochę mija się z celem. Choć z drugiej strony jak jechałem do Włoch to pamiętam że telefon i mapa jaką tam posiadałem prowadziła mnie bardzo źle. Wtedy uratowała mnie typowa nawigacja pożyczona od kolegi. Może na dalekie nieznane kraje to jak najbardziej ale na kraj dobrze znany to wystarczy telefon.

  Miki89
 3. Uchwyty na ssawkę najlepsze są faktycznie, magnetyczne podłączenie też dobra opcja. Samemu także mam zasilanie do uchwytu i to jest dobre bo go nie odłączam tylko chowam w schowku razem z podpiętym kablem. Magnesy powinny być wszędzie przy tych głowicach aby jednak łatwiej je zakładać.

  Stefano
 4. Dodam od siebie cenę bo jak zawsze jakoś zapominacie ich podawać 349 zł w różnych sklepach.

  TestowoPL
 5. Magnetyczne upięcia jak najbardziej powinny być częściej stosowane. Bez sensu są zatrzaski jakie nie da się montować jedną ręką. Obecnie mam OSM na telefonie i tom toma ale on nie daje rady na przykład w checzach w okolicach górskich. Ciekawy jestem jak by ta się sprawdzała.

  Dobrzewa
 6. Mam pytanie, to po komentarzach lepiej kupić tablet nawigację Navitel czy taką nawigację?

  Ola
  1. W zależności od potrzeb, tablet ma więcej możliwości ale błyszczący ekran ale znowu jest też większy.

   Open YouWeb
 7. Potwierdzam że dobre są magnetyczne mocowanie. mam R1000 kamerę w aucie na tego typu zaczepie i sprawdza się lepiej niż dobrze. Nawigacja jak ma takie rozwiązanie to super. Przydały by się takie chwytaki też do telefonów ale chyba na to jeszcze trzeb apoczekać.

  Kiwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.