Napój Piwny Somersby Apple Beer Drink – Opinia

piwo samersbyNapój piwny o nazwie Somersby Apple Beer Drink jest produkcji Carlsberg pochodzenia Duńskiego. Jest on o smaku jabłkowym. Można go nabyć zarówno w butelce jak i puszce. Pierwszy raz pojawił się w marcu 2012 roku w Polsce.

Jest one wzorowane na marce Cydru, którym nie jest. Somersby jest dostępne także w innych wariantach smakowych. Jest to produkt występujący w kilku wariantach smakowych a mianowicie jako gruszka, jabłko, jeżyna oraz nisko kaloryczny jabłkowy.

Smakowo wypada on całkiem sympatycznie, także ma ładny aromat i barwę. Nie jest za mocny ale stanowi całkiem ciekawy trunek, także nadający się dla kobiet. Cenowo niestety wychodzi bardzo drogo. Napój ten można nabyć w różnych objętościowo opakowaniach. Posiada on 4,5 % alkoholu.

Skład Somersby Apple Beer Drink: Połączenie piwa 45 % z napojem o smaku jabłkowym 55%. Skład – woda, piwo, syrop cukrowy, sok jabłkowy, aromat, regulator kwasowości kwas jabłkowy i kwas askorbinowy i kwas cytrynowy, suklaroza E955 (jest podejrzany o drobne szkodliwości z nerkami i wątrobą), sorbinian potasu jako substancja konserwująca E202. W składzie więc może nie zachwycać, ale także nie ma czego się tam specjalnie obawiać.

Całość jest pasteryzowana i może osiadać na jej dnie drobina osadu. Standardowa przezroczysta szklana butelka bez barwienia mieści w sobie 400 ml produktu.Ogólnie jest to dość ciekawy produkt, jaki warto spróbować samemu by wyrobić o nim sobie własne zdanie. Szkoda że cenowo jest to tak drogi produkt, poza tym na pewno jest warty uwagi. Zapraszamy do kolejnych tematów.

7 komentarzy

  1. Ja tak samo polecam. Wysmienity smak można sie nim relaksowac. ma super jablkowy smak, idelanie gasi pragnienie. Somersby najlepszy.

    kasienkaaaaa
  2. Syf nie picie jak dla mnie. Dziwne że go tak promujecie – jestem pewny że to te same osoby robią to za kasę. A dlaczego bo ostatni te same teksty pojawiają się wszędzie chwalicie to picie w ten sam sposób pisane. Nie wiem gdzie macie rozum, czy nie widzicie że skład jego jest paskudny – no chyba że umysł nie pracuje i dlatego tak zachwalacie coś co wcale nie jest dobre ze względu na skład.

    Proszczyn Andrzej

Możliwość komentowania jest wyłączona.