Namiot – Parawan plażowy Spokey Cloud II – Opinia i Test

Spokey Cloud 2 NamiotNamiot a zarazem parawan plażowy Spokey Cloud II – to nowoczesne podejście do wypoczynku plażowego i rekreacyjnego. Parawan ten chroni zarówno przed słońcem, wiatrem jak i lekkim deszczem. Także przydaje się w innych okolicznościach terenowych.

Spokey Cloud II posiada poszycie wykonane z poliestru 180T, jakie nie przepuszcza wiatru – jest to bardzo istotne w szczególności na plażach czy innych miejscach – gdzie mogą być duże przeciągi powietrza. Do zestawu zostały dodane śledzie mocujące namiot do podłoża – dzięki temu nawet w bardzo silnym wietrze – będzie się on stabilnie trzymał miejsca w jakim go rozłożono.

Materiał poszycia jest bardzo wytrzymały – odporny na typowe uszkodzenie mechaniczne czy atmosferyczne. Dzięki temu powinien służyć bardzo długo bez najmniejszych uszkodzeń. Podłoga została wykonana z wzmocnionej foli PE 110/gm2 – dzięki temu, podłoże jest odporne na wilgoć oraz zabezpiecza przed ubrudzeniem. Wodoodporność poszycia wynosi 450 mm.

Stelaż parawanu został wykonany z włókna szklanego, wzmocnionego na łączeniach metalem. Osobne elementy stelażu są powiązane sznurkiem, aby łatwiej było dopasowywać elementy łączące do odpowiednich miejsc. Stelaż ten jest bardzo mocny i elastyczny oraz lekki. Średnica pałąków to 6,9 mm.

Warto wspomnieć, że silne słońce oraz morska woda czy wilgoć nie będą miały negatywnego wpływu na tworzywo namiotu Cloud II od Spokey.

Złożony sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca i w dodatku waży zaledwie 1,1 kilograma. W zestawie są 3 pokrowce – jeden na poszycie namiotu, drugi na śledzie i trzeci na stelaż z włókna szklanego. Wszystkie trzy pokrowce można umiejscowić w jednym głównym, aby powstał tylko jeden wygodny pakunek do przenoszenia.

Namioty – parawany plażowe Spokey występują w wielu różnych kolorach – każdy na pewno znajdzie najbardziej odpowiadający własnym upodobaniom.

Wymiary namiotu Cloud II po rozłożeniu to 220 cm szerokości na 120 cm wysokości na 120 cm długości – głębokości. Z powodzeniem mogą do niego się zmieścić dwie osoby dorosłe i jeszcze więcej dzieci.

Namiot ten można wykorzystywać na plaży, podczas pikniku a także w ogrodzie i wszędzie tam gdzie może się przydać taka ochrona oraz miejsce wypoczynku. W środku namiotu znajdują się dwie kieszenie na drobiazgi.

W namiocie tym także jest znacznie bezpieczniej przechowywać sprzęt plażowy czy ubrania podczas wypadów nad wodę – znacznie bezpieczniej gdy są one wewnątrz niż pozostawione same w otwartym terenie. Także podczas wypraw piknikowych można w nim przechowywać w cieniu przydatne rzeczy.

Namiot ten również można wykorzystać jako miejsce prywatności – po jego obróceniu na pusty bok staje się zakryty z każdej strony. To może być cenna cecha dla wielu osób. Namiot ten świetnie komponuje się z wszystkimi kocami piknikowymi – jakie można zastosować jako dodatkowa wysiółka podłogi czy podczas korzystania z okolicznościowej funkcji wzmocnienia prywatności.

Informacje na stronie producenta: Spokey Cloud II

Rozkładanie Spokey Cloud II jest bardzo proste, poradzą sobie z nim nawet dzieci. Czas rozkładania to nie więcej niż 3 minuty, gdy już się wie – jak się za to zabrać – a składanie jest jeszcze szybsze.

W dużym słońcu z racji na jego szczelność przed wiatrem, może powstać większa temperatura niż ta na zewnątrz. Dlatego warto wtedy ustawiać go pod kątem do przepływu powietrza. Problem ten nie wystąpi na plażach, gdzie ciąg wietrzny jest zawsze od strony wody.

Parawan plażowy od Spokey Cloud II sprawdza się bardzo dobrze w wielu warunkach terenowych. Jego lekka oraz przyjemna i nowoczesna konstrukcja na pewno przypadnie do gustu. Jest to bardzo dobry produkt jaki warto posiadać na wyposażeniu. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

4 komentarze

 1. Akurat czekałem na film z jego udziałem po przeczytaniu artykułu. Wydaje się całkiem spoko. Te parawany takie co ogradza się plażę powoli odchodzą na rzecz właśnie takich rozwiązań.

  Miskito
 2. Niedawno były w Biedronce bardzo podobne, tylko nie znalazłam żadnego nie naruszonego w paczce a cenowo były chyba nawet droższe firmy noname. Podoba mi się takie coś na plażę. Dobry dodatek, szczególnie jak jedzie się z dziećmi.

  Agawa
 3. Mam namiot plażowy tylko że bez podłogi. Polecam wszystkim, bardzo się przydaje nad wodą, akurat tak jak pisze tam zawsze bezpieczniej zostawić ubrania i drobiazgi niż tak gdzie ktoś z marszu coś może zabrać. Tylko raz miałem nieprzyjemną sytuację nad jeziorem że jakaś paniusia sobie szła z psem na długiej smyczy i pies podniósł nogę na namiot a ona oczywiście nie zareagowała. To co usłyszała potem ode mnie chyba już nauczy ją postępowania.

  Bart87
 4. Jak tylko będzie pogoda to na pewno kupię coś takiego, dzięki za pokaz.

  Sylwia Kowcun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.