Mio MiVue Drive 55 LM – Nawigacja i kamera samochodowa – Opinia i Test

Mio MiVue Drive 55 LMKamera samochodowa oraz nawigacja Mio MiVue Drive 55 LM – to nowoczesne urządzenie, jakie łączy w sobie dwie najważniejsze funkcje wyposażenia samochodu.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu posiadamy wszystkie ważne dla kierowcy elementy w jednym urządzeniu a tym samym zajmują mniej miejsca.

Na początku skupmy się na funkcji kamery samochodowej.

Mio MiVue Drive 55 LM posiada w sobie możliwość nagrywania obrazu Extreme HD (lepiej niż Full HD) – o rozdzielczości 1296p z szybkością 30 klatek na sekundę. Zapewni to bardzo płynny obraz nagranych materiałów filmowych o bardzo wysokiej jakości czystego obrazu w praktycznie każdej pogodzie.

Na wyposażeniu kamery także są dwie funkcje ADAS – czyli system inteligentnego wspomagania kierowcy podczas jazdy.

LDWS – jest to system ostrzegania kierowcy o opuszczaniu pasa ruchu. Działa na tej zasadzie, że kamera widzi pas drogi – jeśli kierowca go zacznie przekraczać otrzyma o tym powiadomienie. Aby system działał muszą być wyznaczone na jezdni pasy ruchu – przydatna funkcja na długich i monotonnych trasach, mniej istotna w mieście gdzie często zmienia się passy ruchu.

FCWS – jest to system ostrzegania przed kolizją z poprzedzającym pojazdem lub inną przeszkodą, jaka pojawi się przed maską samochodu. System ten informuje gdy coś znajdzie się zbyt blisko naszego auta i grozi to uderzeniem. Jest to funkcja jak poprzednia dobra na dalszych wyjazdach i szybszych trasach – w mieście jest zbędna, gdyż alerty by były wysyłane za często z racji na duży ruch poprzedzających aut oraz sygnalizacje świetlne tamujące ruch.

Mio MiVue Drive 55 LM w funkcji wideo rejestratora ma szklaną soczewkę 6G+1R o jasności przesłony F1.8 – jest to bardzo jasny obiektyw, jaki zapewnia dobrą jakość obrazu w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych.

Soczewka ma pole widzenia aż 140 stopni – zapewni to widoczność wszystkiego co dzieje się przed pojazdem oraz po lekkich bokach przed maską, widocznych dla kierowcy jak i urządzenia.

Kamera samochodowa (Wideo Rejestrator) oraz nawigacja samochodowa działają jednocześnie. Można dezaktywować jeden z dowolnych modułów. Także można włączyć podgląd z kamery na wyświetlaczu – również na nim można przeglądać już zarejestrowane materiały filmowe i zdjęcia.

W filmie jaki nagrywa wideo rejestrator jest widać nazwę urządzenia, datę, czas, prędkość jazdy i dane GPS – prędkość jazdy można wyłączyć na nagraniu, współrzędne geograficzne z GPS – jest on zintegrowany z kamerą i nawigacją.

Format nagrywanych plików filmowych to MP4 w kodeku H.264 – jaki zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu względem małej wagi pliku. Jest to najpopularniejszy typ kodera z racji na swoje zalety.

Kamera posiada 3 osiowy G-sensor przeciążeń – zapisuje siłę i kierunek uderzenia (kierunek, przeciążenia i siła przyspieszenia) – automatycznie film z zdarzenia jest chroniony przed nadpisaniem.

Czujnik ruchu w trybie parkingowym nagra wszystko to co dzieje się przed samochodem podczas naszej nieobecności.

Kamera samochodowa Mio MiVue Drive 55 LM nagrywa obraz o bardzo dobrej jakości w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych i pogodowych.

Mio MiVude Drive 55 LM – pod względem nawigacji samochodowej

Urządzenie to ma dożywotnią i bezpłatną aktualizację map TeleAtlas z 44 krajami europy (z wyłączeniem: Francji, Szwajcarii, Litwy, Łotwy i Estonii.) – dzięki temu trasy jak i inne elementy niezbędne podczas nawigacji będą zawsze aktualne.

Mapy dostępne w nawigacji: Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San-Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

W mapach jest wbudowana informacja o fotoradarach, która także jest dożywotnio i bezpłatnie aktualizowana. Dzięki tej funkcji będzie zawsze wiadomo gdzie należy bardziej uważać podczas jazdy.

Także można otrzymywać powiadomienia TMC o natężeniu ruchu, robotach drogowych lub różnego rodzaju innych zagrożeniach na drodze – to pozwoli oszczędzić czas podczas alternatywnego wyznaczania trasy aby nie pakować się w zator uliczny.

Mapy MIO charakteryzują się tym, że uważa się je za jedne z najdokładniejszych. Posiadają w sobie tysiące punktów POI jakie dodatkowo można samemu kreować.

Co znajduje się w opakowaniu urządzenia:

 • Mio MiVude Drive 55 LM
 • Ładowarka samochodowa do fajki auta
 • Uchwyt na szybę (na ssawkę – najlepszy typ mocowania)
 • Płyta z oprogramowaniem do urządzenia
 • Karta pamięci microSD 16 GB klasy 10 wraz z adapterem SD
 • Instrukcja obsługi
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

W produkcie tym znajduje się także funkcja Bluetooth – można ją przykładowo wykorzystać jako zestaw głośno mówiący.

Wyświetlacz dotykowy urządzenia jest typu kolorowego i pojemnościowego LCD o wielkości 5 cali – czyli 12,7 cm. Rozdzielczość ekranu wynosi 800 x 480 pikseli. Zapewnia to wszystko bardzo dobrą widoczność elementów na mapie oraz dużą czytelność nawet z większej odległości. Nadaje się do pojazdów osobowych jak i ciężarowych. Wyświetlacz jest panoramiczny.

Procesor urządzenia to Mastar 800 MHz – pracuje na nim w pełni płynnie. Pojemność baterii wynosi 1100 mAh – zapewni to długą pracę nawigacji samochodowej, nawet bez stałego źródła zasilania. Całość pracuje na systemie Windows CE 6.0.

Do urządzenia można zamontować aż dwie karty pamięci – jedna do wideo rejestratora a druga do nawigacji – każda może mieć do 64 GB pojemności – zapewni to kilkadziesiąt godzin nagrania trasy i możliwość posiadania ogromnej ilości własnych plików takich jak muzyka, filmy, zdjęcia itp.

Wymiary urządzenia to 173,1 mm długości oraz 101,5 mm szerokości na 18,7 mm wysokości – głębokości (nie licząc soczewki kamery) – waga to zaledwie 295 gram. Łącza to mini USB uniwersalne.

Ekran dotykowy reaguje bardzo płynnie – istnieje możliwość kliknięcia na nawigacji aby wyznaczyć trasę do celu (kliknij i jedź). Ekran jest bardzo czytelny zarówno w dzień jak i w nocy.

W nawigacji samochodowej na urządzeniu Mio MiVude Drive 55 LM znajdziemy rozbudowany asystent pasa ruchu – pozwoli on nam zawsze wybierać dobry pas do poruszania się po jezdni, także na rondzie. Otrzymamy o tym komunikaty głosowe aby zająć odpowiednie miejsce na trasie.

Informacje na stronie producenta: Mio MiVue Drive 55 LM

Widok skrzyżowań 3D lub 2D to także jedna z funkcji urządzenia. Na pokładzie także znajduje się rozbudowany asystent parkowania – pokaże najbliższe miejsca tego typu w promieniu 1 km do miejsca przeznaczenia. Także można dostosować panel nawigacyjny do własnych preferencji.

Obsługa nawigacji jak i kamery samochodowej jest bardzo prost i intuicyjna. Obraz z kamery jest bardzo dobrej jakości a nawigacja zawsze prowadzi bezbłędnie do celu. Łapie sygnał po 2-3 sekundach. Sprzęt posiada także standardową 24 miesięczną gwarancję producenta.

Podsumowując urządzenie Mio MiVue Drive 55 LM – to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt warty uwagi. Posiada bardzo rozległe możliwości, niezbędne dla każdego kierowcy auta. Także jakość wykonania oraz działanie jest bardzo wysokiej jakości. To po prostu sprzęt jaki zdecydowanie jest warty polecenia. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

11 komentarzy

 1. Mam drive 65 i muszę powiedzieć że jest rewelacyjna, bardzo dobra jakość obrazu oraz dźwięku z auta. Także w nocy wszystko super widać na nagraniach. Nawigacja prowadzi do celu bez najmniejszych problemów.

  Stepser
 2. Samemu także planuję nabyć, wcześniej myślałem na osobnymi urządzeniami ale w sumie jest to bez sensu na takich trasach jak u mnie. Tylko nie wiem czy model większy czy trochę mniej zajmujący miejsca do busa. Muszę je porównać na żywo jeszcze. Ale urządzenie faktycznie bardzo fajnie się prezentuje.

  Adam Morsztyn
 3. Dzięki za film i artykuł. Dla mnie bardzo pomocne informacje, na razie jeszcze nie kupuję nowego sprzętu ale dobrze wiedzieć w razie czego co fajnie działa. Zawsze komuś będzie można doradzić czy gdy moja obecne dostanie awarii.

  Sergi81
 4. Lubię takie sprzęty gdzie wszystko jest na swoim miejscu i funkcje są łączone. Oszczędność miejsca jest bardzo ważna. Dziękuję za przedstawienie, będę o nim pamiętał w razie potrzeby. W najbliższym czasie muszę kupić jakiś aparat ale nowa nawigacja a tym bardziej kamerka też się przyda.

  Marcin Kolenda
 5. Mio robi coraz lepsze urządzenia stawiając jednak mimo wszystko na jakość. Wiele innych firm robi tylko nowe modele ale nie mają za dobrego obrazu. Wystarczy zobaczyć na YT filmy z nagrań różnych Mio, one zawsze trzymają poziom.

  Testowo
 6. Witam, czy jest może gdzieś w warszawie sklep stacjonarny gdzie mogła bym to kupić dla męża? Czy zakup w internecie takich urządzeń jest bezpieczny z racji na gwarancję sprzętów?

  Martyna Kowczak
  1. Witam, sklep internetowy jest tak samo pewny jak stacjonarny. Mio honoruje także gwarancję Door to door.

   Open YouWeb
 7. To mi się podoba, ładny obraz, dobra nawigacja i nowoczesny wygląd. Kupię sobie na dniach do auta. Moja m 500 nie ma aktualizacji map już a kamerka tym bardziej się przyda. Tx

  Golf33
 8. Witam, czy na Państwa stronie można go kupić? Bo nie widzę takiej opcji a jestem zainteresowana tym urządzeniem. Czy nada się do scenic-a?

  Izabela
  1. Witam, jesteśmy tylko testerami urządzeń a nie producentem czy sprzedawcą. Można je kupić w sklepach stacjonarnych oraz internecie. Do Scenika jak najbardziej będzie bardzo dobry i czytelny.

   Open YouWeb
 9. Ja tylko czekam na auto reklamę tych z TrueCama – oni wszędzie ładują swoje komentarze na temat swojego sprzętu że niby kupili i niby najlepsze. Gdzie nie szukałem info o różnych kamerach to robią sobie autoreklamę ci od TrueCama że niby zwykli ludzie ich tak wszędzie polecają. Zaraz tutaj pewnie też walną zachwyty. A tak naprawdę Mio ma genialny obraz sam mam dwie różne kamery tego typu i jestem z nich bardzo zadowolony, teraz szukam czegoś do auta syna.

  Fizii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.