Mio MiVue 733 WiFi Wideo rejestrator (Kamera samochodowa) – Opinia i Test

Kamera Mio MiVue 733 WiFiKamera samochodowa (Wideo Rejestrator) Mio MiVue 733 WiFi to nowoczesne urządzenie do rejestracji przebiegu trasy samochodu i wydarzeń drogowych.

Kamera ta pomoże nie tylko nagrywać przebieg trasy ale możne zabezpieczyć przed otrzymaniem niesłusznych mandatów jak i wyłudzeniem odszkodowania. Zapewni to twarde dowody przebiegu trasy i zdarzeń podczas całej podróży autem.

Mio MiVue 733 WiFi nagrywa obraz w jakości Full HD o rozdzielczości 1080p czyli 1920×1080 pikseli. Prędkość klatek na sekundę wynosi 30 – zapewnia to bardzo płynny obraz wszystkich nagrań. Jakość obrazu kamery jest bardzo wysoka praktycznie w każdych warunkach – dokładnie widać wszystkie detale wraz z rejestracjami pojazdów, nawet jeśli znajdują się one w dalszej odległości od naszego auta.

Kodowanie plików jest w H.264 – dzięki temu, pliki zajmują stosunkowo mało miejsca przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości obrazu. Format pilików wideo to popularny MOV.

Wideo rejestrator posiada soczewkę o kącie wiedzenia 130 stopni – jasność obiektywu wynosi F 2.0 – jest to bardzo jasny obiektyw, jaki doskonale zbiera światło i poprawia jakość nagrań. Dokładnie widać wszystko co dzieje się na drodze oraz poboczach podczas jazdy samochodem.

Nagrywanie rozpoczyna się zawsze automatycznie zaraz po uruchomieniu silnika pojazdu. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o jej włączaniu. Także wyłączy się automatycznie po odliczonym czasie bezczynności pojazdu, jeśli nie zarejestruje ruchu przed maską.

Na wyposażeniu kamery znajduje się łączność WIFI – za jej pomocą można przesłać na swojego smartfona lub tablet czy komputer nagrania i zdjęcia – jakie wykonano za pomocą MiVue 733. Do tego potrzebna będzie aplikacja MiVue Pro – jest to sposób na tworzenie kopi zapasowych nagrań jak i ich podręczne posiadanie czy łatwe udostępnianie w sieci.

Kamera została wyposażona w systemy wspomagania jazdę kierowcy. Na skład tych funkcji wchodzą:

LDWS – czyli system ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu. Do jego działania są niezbędne linie ciągłe widoczne na krawędziach poszczególnych pasów jezdni. System bardzo dobrze się sprawdza podczas długich tras na szybkich drogach.

FCWS – jest to system, jaki ostrzega o możliwości kolizji z poprzedzającym pojazdem lub innym elementem znajdującym się przed nami. Bardzo dobre na długich trasach szybkiego ruchu ale niepraktyczne w mieście, gdzie stale coś znajduje się przed nami i stoimy w korkach.

FA – to systemem, jaki ma za zadanie ostrzeganie o przemęczeniu kierowcy. Działa on na tej zasadzie, że otrzymuje się powiadomienie jeśli za długo prowadzi się bez odpoczynku auto.

Kamera Mio MiVue 733 WiFi posiada 3 osiowy czujnik przeciążeń – gdy wykryje nagle zmieniony ruch pojazdu (np. podczas stłuczki) – automatycznie zabezpieczy nagranie przed nadpisaniem w chronionym katalogu.

Wbudowały czuły moduł GPS pozwala zapisywać na nagraniach zarówno dane geograficzne poruszającego się pojazdu (lokalizacja i wysokość nad poziomem morza, kierunek jazdy) jak i prędkość z jaką się porusza. Zapis prędkości jazdy i inne dane można wyłączyć, aby nie były dodawane do plików filmowych.

W zestawie znajduje się:

Kamera samochodowa Mio MiVue 733 WiFi
Ładowarka samochodowa
Uchwyt mocujący do szyby (przyssawka)
Podręcznik użytkownika – instrukcja obsługi
Karty gwarancyjne
Oryginalne opakowanie urządzenia

Wyświetlacz urządzenia posiada 2,7 cala – można na nim przeglądać wykonane materiały jak i nawigować w menu urządzenia.

Kamera ta posiada wbudowany czuły mikrofon, jaki zapisze wszystko to co dzieje się w aucie jak i na zewnątrz pojazdu. Także posiada głośnik, który pozwoli odtwarzać filmy wraz ze ścieżką dźwiękową.

Kamerą można wykonywać także zdjęcia. Posiada ona tryb nocny – pozwoli on zapisywać obraz w lepszej jakości gdy jest ciemno na trasie.

Nie zabrakło oczywiście czujnika ruchu – wykrywa on każde poruszenie się tła przed kamerą.

Kamera obsługuje karty pamięci microSD do maksymalnej pojemności 128 GB. Zapewni to możliwość rejestrowania trasy przez wiele godzin. Warto pamiętać aby karty były klasy 10 lub ultra – jak najszybszy zapis dany z racji na wysoką jakość filmów i wagę plików.

Wymiary kamery to wysokość 52,5 mm na szerokość 87,8 mm na grubość 31,9 mm – waga to zaledwie około 100 gram.

Informacje o produkcie na stronie producenta: Mio MiVue 733 WiFi

Podsumowując kamera samochodowa Mio MiVue 733 WiFi – to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt. Nagrywa obraz w bardzo wysokiej jakości pod względem detalów i przejrzystości obrazu w niemal w każdych warunkach pogodowych.

Wbudowany GPS oraz funkcje jakie się z nim wiążą, tworzą bardzo wartościowe dane dla kierowcy. Naszym zdaniem jest to produkt zdecydowanie godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

8 komentarzy

 1. Lubię firmę mio, zawsze ma dobrej jakości produkty. Nie widziałem u nich beznadziejnych kamer. Sam mam 608 w aucie, starszy model a nagrywa doskonały obraz.

  MARCINS56
 2. Wygląda to wszystko bardzo obiecująco. Ogólnie niebawem będę nabywał drugie urządzenie tego typu do auta żony więc wszelkie testy jak najbardziej miło widziane. Zainteresowało mnie to wifi, lepsze takie zgrywanie wybranego pliku niż łączenie kabelkami.

  Stawirek33
 3. Teraz jazda bez kamery w aucie to jest szaleństwo i nieroztropność. Tyle co ja widziałem już na trasie i wymuszeń i prób wyłudzenia kasy od ludzi w rupieciach oraz walniętych psycholi za kierownicą to głowa mała. Zdecydowanie każdy powinien posiadać jakąś kamerę w aucie aby choć trochę czuć się bezpieczniej w razie stłuczek.

  Rafal Kolęda
 4. Moje podsumowanie Mio jest takie – wszystkie serii MiVue mają dobrą jakość nagrywania i na pewno każdy będzie z niej zadowolony. Jeszcze nie widziałem rejestratora z tej serii co nagrywa zły obraz a więc gdy ktoś szuka jakiegoś na pewno dowolny będzie o ładnym obrazie tego typu.

  Testowo PL
 5. Niedawno kupiłam 785 model, czy ten jest lepszy czy gorszy. Bo nie bardzo orientuję się w tych numeracjach. Mogę go jaszcze zwrócić i kupić tego bo nie minęło10 dni. Bardzo proszę o szybką odpowiedź jaki z nich jest lepszy.

  Martyna Sarna
 6. Ja w aucie mam dwa rejestratory jazdy – jeden na przedzie i drugi z tyłu auta. To dopiero zabezpiecza przed dziwnymi zdarzeniami. Często jest tak że ktoś załaduje nam się z tyłu w auto bo nie patrzył na drogę czy jechał za szybko a wtedy jest wszystko jasne co do sytuacji. Z przodu to na naszych postrzelonych drogach myślę że jeszcze za mało, choć lepsze niż nic.

  Automoto
 7. Mam takie zdanie że zawsze dobrze mieć GPS w kamerce i pokazaną prędkość jazdy. W razie czego jak by chcieli dać mandat za przekroczenie prędkości a tutaj dowód że wcale tak nie było. Dane geograficzne to bez sensu – nie widzę zastosowania ale prędkość jazdy jak najbardziej może się przydać i to nie raz.

  Grześ
 8. Warto dodać, że na wyposażeniu znajduje się także WDR – czyli przy dużych kontrastach różnego otoczenia obraz nadal jest czytelny i dobrej jakości.

  Open YouWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.