Mega wielka maczeta 82 cm Bull – Opinia i Test

mega wielka maczetaMega wielka maczeta o długości całkowitej 82 centymetry z czego długość ostrza stanowi 58 centymetrów o zmiennej szerokości klingi od 4,3 do 6,8 centymetra. Długość rączki wynosi wiec 24 cm. Waga całkowita maczety z pochwą wynosi 930 gram (około 890 sama maczeta). Opisywana maczeta jest widoczna na zdjęciu, posiada na klindze mały znaczek głowy byka (Bull).

Stal z jakiej została wykonana jak pisze producent to 420 – jest to popularna stal nierdzewna stosowana do tak naprawdę tanich klasowo noży a nie jak piszą sprzedawcy wysokiej jakości. Sprzedawcy także piszą, że jest ona wykonana starannie i solidnie – co jednak nie jest prawdą.

Klinga mega wielkiej maczety jest bardzo płytko wpuszczona w rękojeść – zaledwie na około 1,5 cm a tam bardzo słabo zespawana małymi spawami tylko w 2 miejscach. W rękojeści znajduje się owalny schowek jaki nie jest wodoodporny gdyż od strony ostrza są duże prześwity do wnętrza rękojeści a więc nie jest to szczelne.

Z drugiej strony rękojeści znajduje się plastikowy korek zakręcany na cienki gwint – jaki bardzo łatwo może się uszkodzić po prze krzywe wkręcenie i tym samym przestanie on trzymać. Samą maczetę nabywa się totalnie tępą – jest ona do własnego ostrzenia.

Warto wspomnieć, że nie jest to stal mocno utwardzana – gdyż ostrze się mocno chwieje na wszystkie strony oraz dość łatwo łapie wykrzywienia.

Pokrowiec jaki jest sprzedawany z maczetą raczej jest niskiej jakości. Nie ma możliwości przyczepienia do paska ani do innego elementy wyposażenia. Bardzo szybko się niszczy na łączeniach i nitach a dodatkowo jak maczeta będzie ostra zostanie rozcięty z dużą łatwością.

Maga wielka maczeta widoczna na zdjęciach naszym zdaniem nie jest produktem wartym uwagi i polecenia. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić coś mniejszego i znacznie lepiej wykonanego a często i tańszego. W tym przypadku płaci się za przysłowiową wielkość jaka jest niestety pustym słowem, gdyż jest to bardzo słaby przedmiot mogący służyć tylko jako dekoracja a nie narzędzie w teren.

Maczeta z racji tego że jest cała ze stali może być zespawana po złamaniu, ale kto chce produkt jaki na pewno będzie trzeba samemu naprawiać. Lepszą są takie jakie mają klingę wpuszczoną w całą rękojeść a nie tylko na jej bardzo małym odcinku. Zapraszamy do kolejnych tematów.

3 komentarze

  1. Kupiłem to swojego czasu, ogólnie jako ozdoba jest całkiem fajna. Problem jeśli tym walnie się kilka razy w drzewo, bardzo szybko się gnie i co więcej klinga szybko się wyłamuje a całość jest do wyrzucenia.

    KnigeMaciek
  2. Jasne jest że takie maczety i inne towary jakie są „naj” to często jest typowy chłam. Znajomy to miał przez co zrezygnowałem z zakupu – to jest co najwyżej zabawka jakiej nie da się nigdy dobrze naostrzyć bo metal jest zbyt miękki. Raczej po ocenie też bym nie polecał takich mega maczet nie wiadomo do czego mających służyć.

    Krzychowski
  3. Kupiłem tą maczetę i muszę powiedzieć że jest ogólnie słaba. Bardzo słabo wykonane spawy i ogólnie wykonanie w detalach. Raczej nie polecam – chyba, że tylko właśnie na wystawę a nie do używania w terenie. Ogólnie słaby produkt.

    Antosik

Możliwość komentowania jest wyłączona.