Ławka do brzuszków Olympics Sport – Opinia

Ławka do ćwiczeńŁawka do między innymi ćwiczeń brzuszków firmy Olympics Sport to urządzenie wielofunkcyjne. Jest to ławka skośna z wieloma punktami podparcia oraz zestawem dwóch hantli bitumicznych w obudowie z tworzywa po 1,5 kg każda.

Ławka posiada w sobie system szybkiego składania po wyjęciu zawleczki oraz jest lekka – system pustych rurek metalowych.

Posiada także regulację wysokości na 5 różnych poziomach – co zmienia poziom intensywności ćwiczeń. Wysokość ustawienia także jest wysokością zmiany podparcia na nogi. Pod spodem ławki znajdują się uchwyty do podwieszenia hantli. Materiał jest szyty podwójnie – choć nie jest on za bardzo wytrzymały szczególnie na rozcięcia i przebicia. Jest to skóra syntetyczna – ekoskóra.

Stopki ławki Olympics Sport posiadają nóżki z tworzywa sztucznego, mające zabezpieczać przed poślizgiem podczas ćwiczeń oraz rysowaniem podłogi. Wymiary ławki to: długość 124 cm i szerokość 31 cm – bez zamocowanych rurek podparcia które są dłuższe inaczej około 55 cm. Wysokości w regulacji od 53 do 70 cm. Oraz wymiary miejsca do leżenia 105 x 28 cm.

Posiada ona w sobie dodatkowe podpory, przykładowo do robienia pompek oraz blokowania rąk podczas innych ćwiczeń. Także regulowane. Na uchwytach znajduje się pianka. Rurki są zaślepiana korkami z tworzywa. Ogólne wykonanie można określić jako dość dobre.

Jednakże ławka ma luzy na łączeniach i wydaje lekkie zgrzyty podczas ćwiczeń – przez naprężenia jakie powstają. Mimo wszystko jej konstrukcja jest dość dobra.

Cenowo ten sprzęt także nie jest za drogi względem ogólnej jakości. Warto wspomnieć o ćwiczeniach brzuszków, mogą być one zbyt intensywne nawet na najmniejszym obciążeniu – gdyż cały korpus muszą unosić mięśnie pleców tuż przy biodrach na kręgosłupie – to może być bardzo niedobre dla samego kręgosłupa. Przez co nie jesteśmy pewni co do ćwiczeń typowych na tego typu sprzęcie pod względem zdrowia. Na pewno warto to przemyśleć. Zapraszamy do kolejnych tematów.

6 komentarzy

 1. Mam bardzo podobną i niestety muszę się zgodzić, że ćwiczenie na tych bardzo wygiętych nie jest przyjemne. To źle wpływa na kręgosłup.

  Krzychoz
 2. Niestety też kiedyś się naciąłem na wygiętą, plecy bolały. To dobrze rozciąga mięśnie ale łatwo też sobie na tym zrobić kontuzje. Dlatego lepsze jednak są te proste lub o bardzo małym łuku.

  Mitek
 3. Miałem taką wygiętą, jest bardzo dobra jeśli już ktoś ma dobrze wyrobione mięśnie pleców oraz robi to na bazie czegoś przypominającego martwy ciąg. Te wygięte najlepiej równają brzuch aby go wygładzić. Natomiast swoją drogą faktycznie dają duże obciążenie na dolne partie pleców.

  Silny trening
 4. Olympics sport sprzęt do ćwiczeń to chyba jakaś nieznana firma. Nie mam nic do tego bo wiele sprzętów dobrych jest nieznanych producentów ale wiem że mogą być słabsze. Hantle szkoda że ma o tak małej wadze, raczej ławka jest z dedykacją dla kobiet niż dla faceta.

  Siłowy
 5. Jakiś czas temu kupiłem tą ławkę do ćwiczeń i muszę powiedzieć że sprzedałem ją po jakimś miesiącu znacznie taniej – za 1/3 ceny. Kupiłem teraz taką co ma 3 możliwości kombinacji rozkładania i ta jest bardzo fajna. Może być pochyła, skośna lub prosta. Wiele opcji ustawień oparcia i siedziska. Innym też polecam coś takiego bo one dają wszelkie możliwości a nie takie tylko do jednego.

  Megamax
 6. Dokładni też jestem zdania że najlepiej się opłacają ławki 3 w jednym a nie takie same skośne. Skośna ma bardzo ograniczone zastosowania a te z wieloma możliwościami ustawienia są najbardziej praktyczne do ćwiczeń. Tylko uwaga większość z nich to też szajs, trzeba dokładnie patrzyć co się kupuje i ile wytrzymuje udźwigu. Dobra powinna około 200 kg i więcej – nie mniej niż 140.

  Pexival

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.