Krótkie czopy Sauer & Troger Hass do Tenisa Stołowego – Opinia i Test

Czopy Sauer & Troger HassCzopy krótkie Sauer & Troger Hass do tenisa stołowego – jest to okładzina ofensywna o szerokich możliwościach wykonywania zagrań. Okładziną tą można z powodzeniem wykonywać bardzo szybkie ataki jak i skutecznie się bronić.

Okładzina Hass daje szersze możliwości zagrań niż typowe gładkie okładziny – jednakże wymaga to opanowania i ogrania sprzętu.

Okładzina czopy krótkie Hass od Sauer & Troger posiadają wbudowany efekt świeżego kleju – dzięki temu piłka jest znacznie mocniej zakłócona podczas wymiany. Z powodzeniem dzięki tej okładzinie można nadać dużej rotacji piłce jak i z łatwością odbić piłkę pustą lub z rotacją wsteczną. Wszystko opiera się na wykonanym ruchu ręką oraz kącie nachylenia rakietki.

Okładzina w zależności od użytego podkładu względem grubości możne stanowić bardzo skuteczne narzędzie do ataku (grubsze podkłady) oraz do obrony, gdy zastosujemy cieńszy podkład. Nadaje się bez problemów do gry wszechstronnej na każdym podkładzie.

Szybkość okładziny wynosi 96 punktów – jest to prędkość szacunkowa bez odniesienia do górnej granicy. Po rozegraniu kilkunastu godzin trzeba przyznać, że faktycznie jest szybka. Bez problemu można nią wykonać silne zbicia jak i ataki topspinowe. Także energia oddawana z okładziny jest duża.

Rotacja czopów Hass wynosi 83 punkty – faktycznie jest duża w zależności od uderzeń. Można być prawie zerowa przy odpowiednim uderzeniu płaskim jak i z silnym wirowaniem po odpowiednim nastawieniu rakietki oraz dodaniu ruchu ręką. Rotacja przy pasywnym bloku jest wygaszana a przy dodaniu ruchu ręką jest z dodatnią rotacją.

Kontrola wynosi względem szacunku producenta 92 punkty – jest to czynnik bardzo umowny gdyż każdy inaczej odczuwa dany sprzęt podczas gry. Najprościej określić można kontrolę względem ogrania – jeśli ktoś grał czopami średnimi lub krótkimi tego typu, to szybko będzie kontrolował okładzinę – jeśli ktoś grał tylko gładkimi to będzie miał spore problemy z jej wyczuciem na początku.

Twardość podkładu jest średnia – górna część okładziny jest miękka, gdzie każdy czopek ugina się pod naporem piłki – natomiast sam podkład zwiększa szybkość poprzez to, że nie jest nadto miękki.

Okładzina Sauer & Troger Hass jest w przedziale sprzętu All+ do OFF, nadaje się zarówno do ataku jak i obrony z czego największe osiągi można uzyskać przy grubszych podkładach.

Dostępna w standardowych dwóch wariantach kolorystycznych czyli czerwonym i czarnym.

Grubość podkładu okładziny jest do wyboru spośród 1,5 mm poprzez 1,8 mm do 2,1 mm jaką testowaliśmy.

Okładzina czopy krótkie do tenisa stołowego Sauer & Troger Hass to bez wątpienia bardzo dobra alternatywa dla osób, jakie grały już czopami ofensywnymi jak i osób jakie chcą spróbować czegoś nowego. Najtrudniej może być przestawić się osobom jakie grały zawsze okładzinami gładkimi.

W technicznej grze okładzina czop krótki Hass od Sauer & Troger genialnie się sprawdza podczas ataku – nawet bardzo niska piłka może być silnie ścięta, dzięki odginaniu się czopkom podczas płaskiego uderzenia – gładkimi okładzinami nigdy by nie wyszło ścięcie tak niskiej i krótkiej piłki.

Także podczas wymiany można z powiedzeniem zmieniać rotację z typowej topspinowej na piłki puste lub wsteczne. Dobrze się także sprawdza w bloku o ile dołoży się od siebie lekki ruch ręką. Jeśli są osoby jakie mają problemy z odbiorem silnie rotacyjnych serwisów przeciwna, to także ta okładzina pomoże – nie odczuwa się na niej tak silnej rotacji jaką daje przeciwnik gdyż czopki się uginają i znacznie łatwiej odebrać każdy serwis.

Informacje na stronie producenta: Sauer & Troger Hass

Okładzina ta w rzeczywistości jest bardzo dobrym i niebezpiecznym orężem w rekach zawodników, jacy opanują jej właściwości oraz rodzaje uderzeń. Uderzenia należy wykonywać trochę inaczej niż gładką, aby piłka leciała tam gdzie ją pokierujemy. Jest to bardzo skuteczny sprzęt o olbrzymich możliwościach zagrań i zmyleń rotacji na przeciwniku.

Naszym zdaniem czopy krótkie Sauer & Troger Hass to bez wątpienia świetny sprzęt ofensywny z możliwością stosowania bardzo szerokiej palety zagrań atakujących jak i obronnych. Zdecydowanie warto wyśrubować ten sprzęt – początki mogą być trudne, ale gdy się już go opanuje jest on niesamowitą bronią a więc warto poświęcić mu czas. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

8 komentarzy

 1. Grałem różnymi krótkimi czopami i chyba ten jest najciekawszą bronią. Z niego można robić takie zagrania jakie nie da się wykonać niczym innym. Zarówno jest ofensywny jak i ma cechy czopa średniego czy pół antytopspina mimo że daje dużą rotację. Bardzo dobry produkt jakim miałem okazję pograć.

  Zawisza
 2. Z opisu wygląda na tyle ciekawie że samemu się skuszę kupić sobie taką sztukę. Z chęcią wypróbuję jej możliwości. Bardzo mnie zaciekawiło co da się tym zrobić. Jak daje się grać ofensywnie i o mylącej rotacji to genialna sprawa.

  Tenis Międzyzdroje
 3. W końcu prezentacja czegoś od tenisa stołowego. Dzięki za przedstawienie sprzętu, samemu gram gładką ale faktycznie przymierzam się do krótkich czopów z racji na odbiory serwisu. Będę miał na uwadze ten sprzęt przy kupnie czegoś nowego.

  TSAdam
 4. Właśnie grając z czopiarzami mam taki problem że raz jest silna rotacja a raz odwrócona. Jeszcze jak długie czopy to pół biedy bo zawsze jest odwrotna lub zerowa ale jak mogą być rotacje też normalne to już jest trudniej. Utrapienie ci czopiarze na zawodach a tutaj się szykuje coś jeszcze bardziej złożonego.

  Grzesław
 5. Przydatny materiał, dzięki za prezentację. Samemu będę niebawem składał sobie nowy sprzęt gdzie jedna będzie szybka gładka a druga jakiś czop. Może akurat ten mi podejdzie i będę grał jeszcze lepiej.

  Karol87
 6. Doskonałe okładziny, na początku miałem bardzo duże problemy aby nauczyć się nimi grać. Są inne niż czopy krótkie pozostałych producentów. Mają cieńsze czopki przez co bardziej się uginają ale gdy już się opanuje granie nimi to jest broń bardzo skuteczna. Super się nimi zagrywa jak i gra nawet w silnym ataku. Bardzo duże zmylenie przeciwnika w grze.

  Kamil Kartych
 7. Jedna z moich ulubionych od jakiegoś roku. Teraz bardzo mocno wbijam przeciwnikom punkty na ataku, nawet nie wiedzą jak to odbierać bo rotacja jest trudna do przewidzenia. Raz jest mocna raz słaba lub czasami nawet zerowa i się gubią. Bardzo dobra to gry w ataku jak i obronie z czego z aktywnym blokiem bez samego nastawu. W czasie rogu intensywnej gry zmieniłem 2 sztuki.

  TablePL
 8. Na początku myślałem że to średnie czopy lub długie w zachowaniu ale faktycznie są krótkie tylko nietypowe. Dzięki temu są bardzo ciężkie dla przeciwników bo piłka jest zupełnie nietypowa. Świetny sprzęt i jestem z niego mega zadowolony. Dzięki za polecenie.

  Zen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.