Kodeki i sterowniki do oglądania filmów na komputerze

divix kodek o filmowWybranie odpowiednich sterowników jest kluczową sprawą gdy chcemy oglądać filmy na komputerze. Wybór spośród setek różnego rodzaju kodeków może być bardzo trudy. Obecnie nie warto jest testować wszystkie po kolei i sprawdzać jak działają z danym plikiem filmu.

Najprostsza metodą na wybranie dobrego kodeku jest zainstalowanie czegoś kompleksowego. Kompleksowe oznacza tutaj coś co posiada w sobie wszystkie możliwe kodeki odtwarzania filmów wraz z rozkodowaniem dźwięku.

Wybór kodeka więc pada na tylko dwa sterowniki FFdshow oraz K-Lite Codec Pack – należy sprawdzić przed pobraniem tego kodeku jaka obecnie jest jego najnowsza wersja dostępna w Internecie.

Instalacja tego sterownia przebiega na tej samej zasadzie co instalacja zwykłych programów do komputera. Sterowniki te posiadają w sobie wszystkie możliwe dekodery ścieżki plików. Zainstalowanie takiego sterownika wiąże się z kilkoma czynnościami.

Jak zainstalować sterownik kodek do oglądania filmów – instalację zaczynamy od tak naprawdę odinstalowania starych sterowników w „Dodaj usuń programy” z naszego systemu. Następnie klikamy na pobrany przez nas plik instalacyjny kodeka i on sam zainstaluje się w odpowiednim miejscu na dysku twardym.

Kodek czyli sterownik do oglądani filmów aktualizujemy około raz na rok aby mieć zawsze wysokiej jakości odtwarzany obraz w nowych strumieniach danych filmów. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Dla mnie wystarcza FFdshow ale więcej ma w sobie nimi bo dodatkowo super daje rade z innymi nietypowymi formatami plików.

    Masztalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.