Teledysk Katy Perry – Birthday

Katy Perry urodzinyTeledysk o nazwie Birthday jaki wykonała słynna piosenkarka muzyki pop Katy Perry to ciekawe widowisko. Opowiada on dokładnie historię pewnej fikcyjnej osoby – można powiedzieć od starości ku młodości. Teledysk ten jest jednym z ciekawszych wykonań muzycznych i filmowych.

Pokazany jest dość zaskakujący tryb akcji w teledysku Katy Perry Birthday czyli po polsku po prostu „urodziny”. Tego raczej nie zobaczycie w typowych teledyskach innych celebrytek – tutaj jest ciekawa wizja i dość wzruszająca historia jaką zdecydowanie warto poznać i się w nią wczuć.

Piosenkarka ta ma dość duży repertuar muzyki popularnej o szeroko zakrojonych teledyskach pod względem wizualnym.

Katy Perry to także dość mocno rozpoznawana postać w swoim gatunku muzycznym. Na pewno teledysk o nazwie Birthday czyli „urodziny” jest jednym z ciekawych tak samo jak i brzmienie jego muzyki.

W materiale filmowych wiele powtarza się wątek semicki z jarmułkami co może budzić skojarzenia co do jej pochodzenia. Jednakże całość wykonania oraz montaż jest na wysokim poziomie – teledyski to nie tylko podkład pod muzykę, to często też jakieś opowiadanie historii, jaka bywa z reguły zaskakująca względem słów piosenki w jakiej występuje.

Całość została wykonana w roku 2013 a wydana 21 kwietnia 2014 roku do oficjalnego osłuchiwania i oczywiście sprzedaży. Faktyczna długość to około 3:35 minut jako sama muzyka bez podkładu – natomiast w oficjalnym teledysku sięgać może nawet 8 minut z dostawkami materiałów dodatkowych.

Istnieją także liczne kowery tej melodii czyli po prostu przeróbki.

Nie pozostaje nic innego jak się zapoznać z teledyskiem i samemu ocenić jak się on podoba. Zamieszczamy obie wersje, zarówno rozszerzoną o film jak i sam teledysk z typowym utworem muzycznym bez rozciągania. Zapraszamy do przesłuchania oraz pozostałych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Genialna muzyka, bardzo dobre brzmienie i ciekawe teledyski.

  Nasek
 2. Trzeba przyznać że teledyski ma ona całkiem fajne. Muzyka jest różna, niektóra super inna denerwująca ale Katy Perry ma faktycznie kasowe i bardzo ładnie kręcone nagrania.

  Qaśka
 3. Często mam wrażenie że ta piosenkarka tanio się sprzedała – może nie tak tanio jak Lady Gaga ale i tak zawsze takie ala amerykańskie tanie moralnie produkcje. Teledysk niczego sobie bardzo ciekawy.

  Kiwosat
 4. Całkiem jej muzyka jest niezła, na imprezy taneczne czy tak samemu do rozruszania się może jak najbardziej być pomocna. Może to nie jest muzyka typu workout ale i tak dla mnie się sprawdza. Co do teledysków to oczywiście kwestia gustu ale widać że Katy Perry ma bardzo drogie te klipy, wiele się tam dzieje i wszystko zakrojone na szeroką skalę tak samo jak jej koncerty – też są aż cieknące gotówka i efektami.

  Asiaki i Maki
 5. A swoją drogą samemu jestem ciekawa jak to jest że powstały tego birthday dwa różne teledyski. Obydwa są bardzo ciekawe i na pewno godne uwagi ale dlaczego są akurat tak dwa różne nie podobne w niczym do siebie samego. Może ktoś zna historię tego teledysku w tym względzie to z chęcią też bym posłuchała. A to fajna informacja kiedy powstał, myślałam że jeszcze dawniej.

  Róża Lipska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.