Kamera samochodowa Xblitz X5 WiFi – Opinia i Test

Xblitz X5 Kamera SamochodowaKamera samochodowa Xblitz X5 WiFi to nowoczesne urządzenie rejestrujące obraz w wysokiej jakości.

Rejestratory jazdy to w dzisiejszych czasach praktycznie niezbędne wyposażenie auta – mogą zabezpieczyć przed wymuszeniami odszkodowania jak i niejasnymi sytuacjami podczas zdarzeń drogowych.

Testowana kamera samochodowa Xblitz X5 posiada w sobie szklaną soczewkę 6G – jaka zapewnia lepszą jakość obrazu w dowolnych warunkach oświetleniowych.

Obiektyw szerokokątny soczewki ma rozstaw 140 stopni zakresu widzialności. Jest to w zupełności wystarczające do ogarnięcia nagraniem tego co się dzieje przed pojazdem jak i jego bocznych krawędziach od przodu czyli otoczenia drogi jaką się poruszamy.

Kamera nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli czyli 1080p. Szybkość klatek na sekundę wynosi 30. Zapewni to całkowicie płynny obraz podczas nagrań. Lub 1208×720 czyli 720p z szybkością 60 klatek na sekundę. Obraz jest w bardzo wysokiej jakości pod względem detali.

Sensor optyczny to Sony IMX323, pliki filmowe są zapisywane w formacie MOV. Wszystko jest w koderze H.264 – czyli tym, jaki zachowuje równowagę między wagą pliku a jego wysoką jakością obrazu. Jest to najpopularniejszy koder plików w urządzeniach nagrywających.

Urządzenie potrafi także wykonywać zdjęcia w formacie JPG w rozdzielczości około 12 Mpx – jakość zdjęć jest dość wysoka, funkcja ta może się przydać podczas robienie zdjęć jakiejś kolizji czy rzeczy jakie chcemy zapamiętać po drodze – telefony, bilbordy, pamiątkowe foto itp.

Urządzenie to posiada wbudowane łącze WiFi – dzięki temu można połączyć kamerę z telefonem. Za pomocą tego łącza można obsługiwać kamerę lub robić podgląd na telefonie to co widzi obecnie kamera. Także można pobierać filmy i je archiwizować za sprawą dodatkowej aplikacji na telefonie.

Montaż kamery samochodowej Xblitz X5 odbywa się na bazie wykorzystania taśm przylepnych – taśmy te są bardzo silne. Sprawia to problem jeśli chce się uchwyt zmienić do innego auta. W zestawie mamy 2 taśmy przylepne zapasowe. Jeśli rejestrator docelowo ma być w jednym aucie jest to rozwiązanie jak najbardziej dobre.

Wyświetlacz urządzenia TFT LCD posiada 2,45 cala – można na nim obejrzeć wykonane nagrania czy zdjęcia oraz nawigować w menu kamery samochodowej. Sprzęt ten pracuje na procesorze NTK96658 – nie ma w nim najmniejszych zacięć czy problemów z płynnością działania.

Warto wspomnieć o 3 osiowym G-Sensorze przeciążeń urządzenia. Działa on na tej zasadzie, że gdy rejestrator jazdy wykryje jakieś nienaturalne przyspieszenie, uderzenie, nieoczekiwaną zmianę kierunku poruszania się pojazdu automatycznie zabezpieczy nagrania z tego zdarzenia.

Kamera Xblitz X5 jest wyposażona w programowy tryb nocny – pozwala on zachować lepszą jakość obrazu podczas trudnych warunków oświetleniowych w tym nocą.

WDR – to kolejna funkcja jaka pozwala zachować znacznie lepszej jakości obraz w miejscach gdzie kontrasty są zbyt duże. Na przykład jadąc pod słońce czy przy nagłych przebłyskach świetlnych obraz i tak będzie czytelny a nie prześwietlony lub z flarami.

Tryb parkingowy – to przydatna funkcja jaką oferuje to urządzenie. Zapewnia nagrania zdarzeń jakie mają miejsce na parkingu. Tryb ten działa w sposób pasywny – kamera jest uśpiona do czasu wyczucia przez G-sensor jakiegoś poruszenia pojazdu – wtedy automatycznie zaczyna rejestrować. Także gdy kamera wyczuje ruch przed soczewką (detekcja ruchu) w pobliżu pojazdu automatycznie włączy zapis.

Karty pamięci jakie przyjmie urządzenie są do 128 GB najlepiej klasy 10 lub ultra – zapewni to bardzo wiele godzin nagrań trasy przejazdu. Zapis odbywa się w pętli – jeśli pliku nie zabezpieczymy ręcznie lub nie zrobi tego automatycznie urządzenie – to będą niepotrzebne nagrania automatycznie nadpisywane od najstarszego.

Xblitz X5 posada w sobie wbudowany głośnik oraz czuły mikrofon – możemy więc traktować go także jako dyktafon. Słychać na nim dobrze otoczenie samochodu oraz co dzieje się wewnątrz pojazdu.

Wymiary urządzenia to: 100 milimetrów długości na 65 szerokości i 30 grubości. Waga to zaledwie 25 gram. Łącza urządzenia to mini USB 2.0 oraz A/V.

Kamera posiada wbudowany akumulator o pojemności 200 mAh litowo–jonowy. Zasilany i ładowany jest bezpośrednio z gniazdka samochodowego.

Gwarancja urządzenia wynosi pełne 24 miesiące (2 lata).

Nagrywanie rozpoczyna się w urządzeniu w sposób automatyczny – nie trzeba pamiętać o jego włączaniu o ile zasilanie jest podłączone w samochodzie. W innym wypadku należy użyć przycisku włączania / wyłączania.

Informacje na stronie producenta: Kamera samochodowa Xblitz X5

W zestawie znajdziemy:

 • Kamerę samochodową Xblitz X5
 • Ładowarkę samochodową z kablem
 • Kabel USB – łącze z komputerem
 • Instrukcja obsługi
 • Czytnik kart pamięci
 • 2 zapasowe taśmy przylepne
 • Adapter uchwytu samochodowego aby dostosować go do innego pochyłu szyb w samochodzie

Kamera samochodowa Xblitz X5 to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie. Nagrywa obraz w bardzo dobrej jakości pod względem detali a sama ma nowoczesny wygląd. Kamera posiada wszystkie niezbędne funkcje, jakie działają w niej w sposób bardzo intuicyjny a zarazem płynny.

Po długich testach stwierdzamy, że jest to świetne urządzenie zdecydowanie godne polecenia do każdego samochodu. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

13 komentarzy

 1. Podoba mi się ta kamera, nowocześnie się prezentuje. Dobrze że jest taka jednolita bez dodatkowych jakieś elementów. Mnie uchwyty denerwują a tutaj jak całość jest zamocowana to jest dobre rozwiązanie.

  Ola
 2. Jakość obrazu z kamerki jest faktycznie bardzo dobra, porównałem kilka filmów nagranych za jej pomocą i jestem zdecydowany do jej zakupu. Tym bardziej że cena jest stosunkowo korzystna. Dla mnie nie potrzeba niczego więcej.

  Adamos37
 3. Niedawno temu kupiłem ją, w aucie jest około miesiąc czasu i jestem z niej bardzo zadowolony. Na razie nie było nagrań wartych zatrzymania ale obraz jest faktycznie bardzo czytelny. Nie ma problemu z rozpoznawaniem rejestracji auta jakie nas poprzedzają. Także ogólnie jest bardzo dobra.

  Smolech
 4. Jak dla mnie kamera do samochodu musi spełniać tylko jedno a mianowicie mieć dobrą jakość obrazu. Jeśli tutaj ta jest to jest już wszystko co potrzeba. Bez sensu są te jakie mają pełno opcji a z jakich i tak się nie korzysta.

  Grzesław
 5. Warto napisać, cena około 350 zł, powinniście podawać je w treści. Zawsze to piszę że brakuje takich informacji i nie tylko ja to piszę.

  Rafal Barski
 6. Mam Xblitz Go od długiego czasu i jestem z niej bardzo zadowolony. A wszyscy radzili mi kup jakąś bardziej znaną markę, a tutaj jest faktycznie relacyjny obraz mowa o tym GO. Kupiłem znacznie taniej niż te marki bardzo znane a jakością w niczym nie ustępuje a może nawet jest lepsza. Dlatego jestem skłonny polecać Xblitzy bo faktycznie ładnie nagrywają filmy z auta.

  IrdeSocze
 7. Witam, testowaliście dwa urządzenia tego typu, jakie lepsze Go czy X5? Co lepiej wybrać dla siebie?

  Kamil
  1. W zależności od potrzeb, X5 ma trochę więcej możliwości.

   Open YouWeb
 8. Muszę kupić jakiś żonie do samochodu, już raz jak z nią jechałem widziałem że o mały włos by ją zahaczyła inna na parkingu. Dobrze mieć takie coś.

  RafałS
 9. Bardzo dobra kamerka, kupiłem kilka dni temu i na razie działa idealnie. Dzięki za jej polecenie.

  Jawors
 10. Xblitz to chyba Polaka marka, nie doszukałem się dokładnych o tym informacji ale tak mi się wydaje. Dlatego lepsze to niż obce kapitały ja jakość tych sprzętów bo mam dwa tej firmy jest naprawdę dobra. Słuchawki oraz sportowa kamera chodzą bez najmniejszych zarzutów już długi czas.

  Janda Krzysztof
 11. Ile godzin zapisu będzie przy karcie 64 GB!

  Simones
  1. 5 min to około 350/450 MB będzie to ponad 13 godzin nagrania samej jazdy bez przerwy. Ale ona nagrywa w pętli więc starsze pliki nadpisze jakie nie będą potrzebne więc w nieskończoność. Przy zdarzeniu sama zachowa plik przed nadpisaniem

   Open YouWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.