Kamera samochodowa Mio MiVue 785 – Opinia i Test

Kamera Mio MiVue 785Kamera samochodowa (Wideo Rejestrator) Mio MiVue 785 – jest to nowoczesne urządzenie pozwalające nagrywać całą trasę przejazdu auta i zdarzeń drogowych.

Nagrania te mogą pomóc w rozstrzygnięciu winy podczas stłuczki jak i zabezpieczyć się przed wymuszeni odszkodowania a także otrzymania niesłusznych mandatów.

W dzisiejszych czasach posiadanie wideo rejestratora w samochodzie stało się praktycznie standardem, z racji na rosnącą ilość stłuczek oraz wypadków drogowych a także ilość wypisywanych mandatów – nie zawsze słusznych.

Kamera samochodowa Mio MiVue 785 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1080p – czyli 1920×1080 pikseli – panoramiczny. Obraz posiada szybkość 30 klatek na sekundę – co zapewnia absolutną płynność ruchu.

Nagrywany obraz jest w formacie MOV / MP4 oraz programowany koderem H.264 – czyli tym, jaki zapewnia bardzo wysoką jakość szczegółów względem małej wagi plików. Jest to najbardziej popularny koder z racji na najlepsze wyniki w jakości w stosunku do rozmiaru.

Soczewka szerokokątna Mio MiVue 785 ma kąt widzenia 140 stopni. Soczewka Sony 5G+1 IR zapewnia doskonałą jakość obrazu. Sensor optyczny IMX 323 2M. Jasność F1.8 – bardzo jasna zapewnia widoczność nawet w bardzo złym oświetleniu i złych warunkach pogodowych. Numery rejestracyjne są doskonale widoczne praktycznie w każdym typie pogody i oświetlenia.

Nagrywanie obrazu rozpoczyna się automatycznie po uruchomieniu silnika pojazdu – jeśli rejestrator jest podłączony do zasilacza samochodowego. Obraz jest nagrywany w pętli z czego nagranie w którym zostanie wykryta stłuczka przez G-Sensor przeciążeń zostanie automatycznie zabezpieczone przed nadpisaniem.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna – całe menu jest w języku ojczystym (Polskim) z możliwością zmiany na inne tłumaczenia. Elementy wyświetlane na nagraniu także można dostosować do swoich potrzeb.

Na pokładzie urządzenie znajduje się system ADAS – czyli oprogramowanie jakie wspomaga kierowcę za sprawą trzech różnych funkcji ostrzegawczych. Dzielą się one na:

LDWS – dzięki niemu otrzymamy powiadomienie o opuszczaniu pasa ruchu. Bardzo przydatne w dalekich trasach, gdzie droga jest monotonna. Do prawidłowego działania niezbędne są dobrze widoczne linie ciągłe krawędzi pasów ruchu. Otrzymamy komunikat gdy zaczynamy przekraczać krawędź.

FA – ostrzeżenie o przemęczeniu kierowcy, gdy auto porusza się długo w trasie – zaprogramowany czas pokaże nam informację że może powinniśmy już odpocząć od jazdy.

FCWS – otrzymujemy ostrzeżenia o możliwej kolizji z autem poprzedzającym. Jeśli zanadto zbliżmy się do samochodów jadących przed nami to automatycznie otrzymamy o tym powiadomienie – funkcja ta sprawdza się tylko w dalekich i szybkich trasach, natomiast w mieście wysyła zbyt często komunikaty z racji na duży ruch oraz skrzyżowania, światła itp. – gdzie auto stoi za autem. Jest to świetna funkcja w dalekiej podróży.

Kamera samochodowa posiada wbudowaną bazę fotoradarów – dzięki temu otrzymamy zawsze ostrzeżenie o zbliżaniu się do miejsc gdzie mogą one występować, aby zmniejszyć prędkość jazdy. Baza ta jest dożywotnio i bezpłatnie aktualizowana – aktualizację można wykonywać co miesiąc.

Moduł GPS jaki jest wbudowany w urządzeniu Mio MiVue 785 – rejestruje dane dotyczące jazdy takie jak prędkość, szerokość oraz długość geograficzną, wysokość oraz kierunek poruszania się. Zapis prędkości jazdy może być wkomponowany w nagraniu lub wyłączony.

Dzięki wideo rejestratorowi Mio MiVue 785 można zainstalować dodatkową tylną kamerę A20 – nagrania z dwóch kamer będą całkowicie zabezpieczać samochód przed niejasnymi sytuacjami zarówno przed autem jak i za nim.

Na filmie mogą być widoczne takie dane wkomponowane w obraz jak – rejestracja samochodu lub inny napis, data, czas, dane geograficzne, prędkość jazdy oraz nazwa urządzenia.

W opakowaniu urządzenia znajdziemy:

 • Kamerę samochodową Mio MiVue 785
 • Ładowarka samochodowa do fajki auta (długi przewód)
 • Uchwyt do zamocowania na szybę na ssawkę (najlepszy typ zaczepu)
 • Podręcznik użytkownika
 • Karta gwarancyjna
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Wymiary urządzenia 87,8 długości na 52,2 na 31,9 mm. Waga około 100 gram.

Ekran dotykowy jest w pełni kolorowy i posiada 2,7 cala o formacie 16:9 w proporcjach wyświetlania – panoramicznego. Chipset DSP AIT8328Q.

Kamera samochodowa Mio MiVue 785 posiada w sobie wbudowany czuły mikrofon – nagrywa dźwięk jaki jest w aucie jak i na zewnątrz. Można wykorzystywać ją także jako dyktafon. Mikrofon ma zadziwiająco czysty i wyraźny dźwięk jak na urządzenia tego typu.

Urządzenie posiada w sobie WDR czyli „ Wide Dynamic Range” – umożliwia to dobrą rejestrację obrazu nawet na bardzo dużym kontraście. Znacznie polepsza widoczność szczegółów nawet w złych warunkach świetlnych.

Tryb parkingowy – to przydatna funkcja gdy pozostawia się auto na parkingach. Kamera dzięki temu że ma wbudowany czujnik ruchu, automatycznie się uruchomi gdy wykryje coś w pobliżu auta. Jest to istotne gdyż często obicia samochodu na parkingach pozostają bezkarne z powodu ucieczki winnego.

Kamerą Mivue 785 można także wykonywać zdjęcia – może działać jako aparat fotograficzny, którym można wykonać ujęcia szkody z zewnątrz pojazdu.

Informacje na stronie producenta: Mio MiVue 785

Na wyposażeniu także znajduje się tryb nocny. Kamera uruchamia się automatycznie po zapłonie auta jak i wyłącza się niedługo o jego wyłączeniu (z pominięciem czuwania w trybie parkingowym). Także ma wbudowany czujnik wstrząsów i wspomniany wcześniej czujnik ruchu.

Wideo rejestrator Mio MiVue 785 obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 128 GB – zapewni to dziesiątki godzin nagrań trasy. Klasa kart powinna wynosić 10 lub ultra w szybkości zapisu aby płynnie działała z urządzeniem.

Kamera samochodowa charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu oraz detalom szczegółów. Nawet przy złym oświetleniu czy warunkach pogodowych obraz i tak jest bardzo dobry i czytelny. Całość wizualnie oraz od strony technicznej prezentuje się powyżej przeciętnej.

Naszym zdaniem wideo rejestrator Mio MiVue 785 to produkt jaki jest zdecydowanie godny polecenia. Nagrywa filmy o bardzo dobrej jakości obrazu i działa bardzo płynnie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

13 komentarzy

 1. Patrzyłem na obraz z tej kamerki i faktycznie jest bardzo bardzo wysokiej jakości. Jestem zdecydowany nawet ją zakupić. Dzięki za opracowanie.

  Adamowicz
 2. Mio jak już pisałem wcześniej w innym temacie ma bardzo dobre sprzęty. Samemu w aucie mam i nawigację i kamerę ich produkcji i jestem już od ponad 3 lat zadowolony. Teraz przymierzam się do tego Drive co polecaliście w innym temacie. Ogólnie jeśli komuś zależy na dobrej jakości obrazie to mio na pewno będzie okej.

  Piotr Kubert
 3. Funkcje wspierania kierowcy to ja mam w swojej wyłączone bo to nie jest potrzebne na miasto. Natomiast super sprawdza się jako sam rejestrator. Także nagrywałem z niej swego czasu obraz z komentarzem i wychodziło bardzo dobrze. Mowa o innym modelu ale ten pewnie jeszcze lepiej to obsługuje. Inne marki mogą się schować.

  Mike73
 4. Witam, mam pytanie. Jak w porównaniu do c320 będzie z obrazem. Szukam czego dla siebie do auta i nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę. Który z tych modeli by był dla mnie lepszy?

  Alicja
  1. Witam, powinna być Pani zadowolona z każdego z tych modeli. Proszę poczytać o ich możliwościach wa artykułach na stronie – obydwa są opracowane u nas. Każdy będzie jednak się sprawdzał bardzo dobrze.

   Open YouWeb
 5. Obecnie mam 608 i jest dobrze. Jak by czasami (odpukaj) coś się stało to pewnie bym wybrał tą. Podoba mi się jej kształt i ogólny opis. Obraz w mojej bardzo dobry choć jak patrzę na tą i jej filmy z Y to wydaje się jednak lepszy.

  KarolWojt
 6. Ja tam mam Mio Drive 55 i mam ogarnięte wszystko w jednym All in One. To zdecydowanie lepsze na dalsze trasy jak się jest kierowcą niż osobne dwa urządzenia. Jak ktoś jeździ tylko po mieście czy znanej okolicy to sama kamera wystarczy jak najbardziej aby nie było że każdy musi mieć taki sprzęt połączony. Soczewki chyba nawet podobne bo jakość wydaje mi się bardzo zbliżona względem obrazu.

  GabaG
 7. Dziękuję za prezentację urządzenia. Bardzo pomocny materiał przy wyborze czegoś dla siebie.

  Marcin Kłosowski
 8. Pięknie dziękuję za przedstawienie tego urządzenia. Mąż będzie bardzo zadowolony, już dawno mówił że musi coś kupić do auta. Akurat jego urodziny wypadają za niecałe dwa tygodnie to kupię to przez internet, widziałam że jest darmowa dostawa.

  Aksamitek
 9. Tyle jest tych wszystkich już kamer do auta że można zwariować podczas wyboru. Sam nie wiem na co zwracać uwagę i czym się kierować. Może coś doradzicie?

  Warka Adam
  1. Witamy, wybór każdego będzie doby – proszę zwrócić uwagę że tutaj mają te urządzenia różne dodatki i możliwości. Choć wszystkie serii Mio nagrywają obraz w bardzo dobrej jakości.

   Open YouWeb
 10. Witam. Ja z kolei mam problem z moją kamerką Mio MiVue 785 w pewnym momencie przestaje nagrywać i do tego czasami potrafi się sama wyłączyć. Mam ją krótko więc może ktoś może mi podpowiedzieć co się dzieje???

  Kinia
  1. Witaj, moim zdaniem jest to wada urządzenia i warto by oddać ją na gwarancję. Mio ma Dor to dor.

   Open YouWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.