Kamera cyfrowa toshiba camileo x200 – Opinia

camileo 200Kamera na karty pamięci firmy Toshiba o modelu Camileo x200. Jest to ciekawy sprzęt o dobrym opisie technicznym wystawionym przez producenta. Kamera Camileo x200 potrafi nagrać bardzo ładne filmy w jakości FHD (Full HD).

W kamerze można wybrać także inne jakości nagrywanych filmów, takie jak HD oraz opcje o słabszej jakości obrazu. Bez wątpienia największą zaletą tej kamery jest jej wysoka jakość nakręcanych filmów w Full HD – jednakże kamera posiada też bardzo wiele wad.

Główne wady kamery cyfrowej camileo x200 to fakt że ma bardzo duże wymagania jasności do nagrywania dobrych jakościowo filmów. Przy gorszym świetle kamera sobie absolutnie nie radzi a obraz filmów staje się bardzo zaszumiony. Sztuczne oświetlenie także wpływa bardzo na pogorszenie jakości obrazu. Kamera nagrywa ładne filmy tylko w bardzo dobrym oświetleniu. Kamera camileo x200 ma także bardzo duży minus w postaci mikrofonu.

Mikrofon wbudowany w kamerze sobie absolutnie nie radzi. Nagrania są bardzo ciche i często słychać w ich tle jakiś zakłócenia. Przy odtwarzanych filmach trzeba mocno wzmacniać głos by coś usłyszeć a wtedy słychać wszelkie szumy i trzaski. Mikrofon kamery jest bardzo słaby.

Bardzo dużą zaletą kamery camileo x200 jest posiadanie pilota w zestawie. Pilotem można sterować kamerę w nagrywaniu – jest to

ogromna zaleta która niestety także ma słabe strony. Mianowicie kamera sterowana z pilota – przykładowo włączenie nagrywania nie jest sygnalizowane. Jeśli ktoś che się nagrać za pomocą pilota i wciśnie na nim guzik nagrywania, nigdy nie wiem czy włączyło się nagrywanie. Jedynym na to sposobem jest odwrócenie wyświetlacza w stronę nagrywające, aby mieć podgląd czy wszystko się nagrywa.

Kamera jest lekka i mała, to mogło by być jej zaleta. Niestety fakty są takie, że nowoczesne aparaty fotograficzne robią od niej lepsze filmy a tym bardziej i zdjęcia. Kamera mimo swojej dość sporej ceny jest w rzeczywistości niskiej jakości. Przez małą elastyczność do zmiennych warunków w jakości nagrywania filmów jest ona produktem miernym. Kamera camileo x200 nagrywa filmy w kontenerze MPEG4 (MP4 plikowe). Ekran dotykowy w kamerze – w rzeczywistości wiele osób tego nie lubi i nie ułatwia jej menu nawigacji. Menu kamery jest bardzo proste i nie ma w nim wielu możliwości.

Funkcje edycji wideo są mierne – praktycznie nikt raczej z nich nie będzie korzystał. Stabilizacja obrazu jest elektroczniczna, przez co także znacznie mniej wydajna od optycznej. Powiększenie optyczne 12x oraz cyfrowe 60x – równające się z absolutną stratą jakości obrazu i tworzeniem trudnej do identyfikacji papki na filmie. Kamera ma teoretycznie 8 mln pikseli na filmie oraz 16 mln pix na zdjęciach. Karty pamięci jakie do niej wchodzą – typowe micro SD, SDHC, SDXC do 128 G pojemności max. Monitor 3 cale – typowe. Fotografie są w formacie JPG.

Podsumowując kamera cyfrowa firmy Toshiba o modelu camileo x200 jest produktem niskiej jakości wykonania i rozwiązań technologicznych. Naszym zdaniem kamera nie jest warta polecenia. Jej małe możliwości a także bardzo duże wady technologiczne uniemożliwiają korzystanie z jej teoretycznych możliwości. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

5 komentarzy

 1. Faktycznie jest jak pisze w artykule, głos kamery jest bardzo cichy i zbyt niskiej jakości. Szukałem właśnie informacji czy tylko tak u mnie czy to normalka. Przez to też raczej bym nie polecał do czegoś innego niż nagrywanie obrazu ale bez dźwięku.

  Ceramicznyn
 2. Miałem ją jakiś czas i ogólnie jakość nagrania jest bardzo dobra w dobrych warunkach świetlnych, gdy robi się już mniej jasno i sztuczne światło obraz jest bardzo zaszumiony. Jak by jeszcze mikrofon miała mocniejszy i stereo to by było super ale niestety on także jest absolutnie za cichy. Natomiast zaleta to posiadanie złącza mikrofonowego to jakoś jeszcze można rozwiązać.

  Wojciech
 3. Jak dla mnie kamera sprawdza się bardzo dobrze. Ładna jakość nagrań za dnia. Może ma tylko trochę za mało opcji ale w końcu ma już ona swoje lata.

  Kinga
 4. Miałem tą kamerę przez kilka miesięcy, nagrywa obraz bardzo dobrej jakości ale tylko gdy jest naturalne dobre światło dzienne czyli lato czy wiosna, ale jak już bardziej pochmurnie i ponuro to nagrywa obraz znacznie gorzej. Po ciemku czy przy sztucznym świetle tragedia. Co do głosu nie wiem bo nagrywałem same obrazy bez fonii.

  Adam swaloch
 5. Kamera pod względem jakości obrazu jak dla mnie jest dobra ale jak chodzi o dźwięk to camileo x200 jest bardzo słaba. Nie daje rady rejestrować dźwięku w sensownym zakresie. Dlatego to bardzo duża wada że wbudowali tak słaby mikrofon. Obsługa samej kamery jak to w Toshibach jest bardzo prosta.

  Vatix

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.