Jogurt Activia wiśniowa od Danone – Opinia

Jogurt Activia wiśnia DanoneJogurt o nazwie Activia jest produkowany przez znaną firmę Danone. Przykładowe opakowanie zawiera w sobie 125 gram tego produktu. Activia występuje w różnych smakach i można określić go jako dość dobry pod względem smaku.

W składzie nie ma elementów kontrowersyjnych w takich ilościach jakie budzą zastrzeżenia – być może poza sporą ilością cukru. Cenowo produkt ten wychodzi dość drogo.

Skład jogurtu Activia wiśniowa: mleko, cukier, wiśnie 9%, mleko w proszku odtłuszczone, białko mleka, substancja zagęszczająca pektyna, barwnik antocyjany, żywe kultury bakterii mlekowych, aromat. Jak widać skład nie jest zły – tym bardziej że w czasie testu nie posiadał kontrowersyjnego syropu glukozowo – fruktozowego jaki jest często gościem innych produktów tego typu.

Wartość odżywcza w 100 gramach: 501 kj (6%), białko 4,6 g (9%), węglowodany 17,7 g (7%) w tym cukry 16,9 g (19%), tłuszcz 3,3 g (5%) w tym kwasy nasycone 2,1 g (10%), błonnik 0,19 g, sód 0,09 g (4%). Jak widać jest w nim sporo cukru i dość mało błonnika.

Naszym zdaniem jogurt Activia od Danone to dość ciekawa pozycja półek sklepowych, niestety jest ona dość kosztowna. Sama nazwa Activia raczej nie odnosi się do zauważalnego i lepszego działania na poprawę warunków pracy żołądka i jelit względem innych podobnych produktów. Warto go wypróbować samemu, aby wyrobić o nim sobie własne zdanie.

Warto dodać że można zrobić zdrowszą wersję takiego jogurty samemu jaki dodatkowo wyjdzie taniej. Wystarczy kupić jogurt naturalny lub grecki i następnie do niego dodać od siebie owoce dość mocno pokrojone lub też sok owocowy domowej rooty. Jest to tańsza i zdrowsza wersja.

Cenowo testowany produkt wychodzi bardzo drogo wzgędem tego co można zrobić samemu – a więc po co przepłacać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

8 komentarzy

 1. Jeśli miał bym oceniać ten jogurt samemu to bym dał mu 3-. Chodzi o to że jest on bardzo drogi, ma bardzo wiele cukru i jest bezsensowny. Smaczny i owszem ale co z tego jak jest absurdalnie drogi i za słodki przez co po nim bardzo łatwo utyć. Dlatego go nie polecam nikomu.

  Damian Kryl
 2. Kilka razy go kupowałam i był smaczny. Potem jak przeczytałam ile ma cukru to zrezygnowałam. To prawda że jest drogi, taka ilość jogurtu w cenie tej samej co duże paczki prawie 3 x większe innych marek. Także go już nie kupuję od dawna i nie mam zamiaru w przyszłości.

  Agata88
 3. Powiem Wam tak, nie kupujcie tego. Kupcie sobie zwykły jogurt naturalny i dolejcie do niego soku domowego lub dodajcie owoców lub musu owocowego i będzie wiele razy lepszy niż ten kupny. To jest tylko produkt dla naiwnych jacy mają lenia i nie chce im zrobić się samemu. Przecież to jest tuczące co oni sprzedają bardzo mocno nacukrowane bo kto widział 19% cukru w czymś co ma być pod nazwą Activia – to jest chore. Absolutnie przestrzegam przed nim.

  Davi Ane
 4. Danone jakie robi te jogurty typu Activia czy popularne dla naiwnych Danio to przecież Francuska firma. Już samo to powinno powiedzieć że warto odpuścić sobie takie ich produkty. Cena ich produktów jest bardzo wysoka a jakość jest po prostu przeciętna, wydają gigantyczne ilości gotówki na reklamy aby ludzie kupowali co sami nie potrafią podjąć decyzji bez reklam. I tutaj golą naiwnych.

  Sebastian
 5. Spróbowałam go z dwa razy. Kupiłam takie po 4 sztuki. Ogólnie jest za słodki, miły wiśniowy smak ale to nie jest produkt jaki bym chciała mieć w diecie. Za wiele cukru, za małe paczki względem ceny. Cena około 4 razy większa niż innych jogurtów. Zdecydowanie także polecam kupno naturalnego i zrobienie czegoś samemu bez wydawania pieniędzy na tego typu produkty.

  Joanna Szala
 6. Zaleta – smak jest niezły. Wady – bardzo drogi, bardzo słodki, szybko się od niego tyje, zagraniczna firma robi na nim gotówkę, małe porcje, reklama kłamie – activia a przecież powinna nazywać się to Tuczniwa lub grubniva. Moim zdaniem 2 na 10 za to wszystko. Na pewno samemu go już nie kupię nigdy więcej tak samo jak fantazji i tego typu wynalazków.

  Przetestowy
 7. Jogurty Activia to faktycznie nie są najlepsze rozwiązania. Jak ktoś dba o linię to nie powinien ich jeść, za wile cukru tam dodano. Bardzo łatwo przytyć a nie dbać tm o linię. Dlatego polecam raczej jogurty naturalne a absolutnie przed takimi przestrzegam. 19% cukru to jest pomyłka i coś absolutnie niefajnego.

  W sumie gotowych jogurtów nie ma dobrych bo zawsze coś dodadzą, dlatego jeśli już to tylko naturalne i nie greckie ale zwykłe naturalne. One są bazą do zrobienia własnych lub do jedzenia bezpośrednio.

  AnitaSLAT
 8. Wiśniowa gładka konsystencja, to jest zaleta. Smak bardzo dobry, niestety dużo cukru i wysoka cena. Ja osobiście nie jestem za jego kupowaniem przez to wszystko. Absolutnie nie wpłynie on dobrze na linię a raczej negatywnie przybierając na wadze dzięki niemu. Activia moim zdaniem nie jest godna polecenia.

  Gosia Karska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.