Jogurt 7 zbóż od Bakoma – Opinia

Jogurt Bakoma 7 zbóżJogurt firmy Bakoma o nazwie 7 zbóż to produkt dość często wybierany szczególnie przez kobiety. Istnieje jego odpowiednik dla kobiet o wadze 150 g oraz o nazwie Men dla mężczyzn mający 300 oraz paczki 250 gram wagi o różnych kompozycjach smakowych.

Skład bakoma 7 zbóż: mleko pasteryzowane, wsad z ziarnami zbóż i truskawkami (zboża – pszenica, jęczmień, żyto, owies, ryż, gryka, proso), cukier, truskawki, otręby pszenne, barwniki betanina i beta karoten, aromat, cukier, skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa – zawiera także gluten.

Białko 2,5 g, węglowodany 15 g i tłuszcz 2,5 g i 92 kcal – w 100 gramach produktu. Jogurt zawiera bakterie jogurtowe. Jak widać jest to dość dobry produkt względem GDA – ale także nie można powiedzieć że jest rewelacyjny.

Cenowo bakoma 7 zbóż wychodzi dość drogo, nie jest to tani jogurt. Także nie do końca jest on tak wartościowy dla zdrowia jak może się wydawać – nie stanowi on istotnego procenta zdrowej diety ani jego skład z kilkoma ziarnami także nie jest jakimś specjalnym wkładem w codziennej diecie.

W smaku wypada on całkiem ciekawie – ma specyficzny posmak, ale można go określić jako dość dobry. Produkt jest dość drogi względem innych konkurencyjnych marek. Naszym zdaniem warto go wypróbować aby ocenić go samemu.

Najprostszym jednak rozwiązaniem i naszym zdaniem chyba najlepszym będzie zrobienie samemu takiego jogurtu. wystarczy kupić jogurt naturalny a następnie do niego dodać owoce lub soki owocowe jakie zrobi także się samemu.

Jest to zdrowa wersja oraz znacznie większej jakości od gotowych kupnych rozwiązań. Także można eksperymentować z innymi dodatkami. Zapraszamy do kolejnych tematów.

9 komentarzy

 1. W miarę ciekawy produkt, ale niestety nie jest wcale taki rewelacyjny a na pewno dość drogi. Same zboża tego typu są mało istotne dla organizmu w diecie.

  Natalina
 2. Cenowo ten jogurt wychodzi bardzo drogi, jest absurdalnie drogi mimo taniej produkcji czegoś takiego. Lepiej zrobić samemu z naturalnego jogurtu dodając do niego owoce i jakieś dodatki błonnikowe niż wydawać taki majątek. Ale to moje zdanie.

  Martyna
  1. To fakt za małą ilość trzeba dać tyle co za co najmniej 400 gram innej marki. Te zboża też w niczym nie pomagają więc nie ma co się na nie rzucać. Tak naprawdę on nie ma wartości jakieś specjalnej więc po co tak wiele przepłacać. Już pitne wychodzą lepiej te owocowe lub nawet lepsza będzie maślanka czy kefir dla zdrowia od tej bakomy.

   Serenity
 3. Kilka razy próbowałam tego bakoma 7 zbóż, smakowo dobry choć przychylam się do poprzedników, że jego cena jest znacznie przesadzona. Płaciłam coś około 2 zł za jedynie 150 gram – jest to cena 3x większa niż innych produktów. Także jak pisze poprzednik, lepiej kupić jogurt naturalny i zrobić samemu. Wyjdzie taniej, zdrowiej i znacznie więcej.

  Alicja kosz
 4. Moja teściowa go je z tego co widzę, szkoda że nie ma tak złego składu aby był szkodliwy. Miałem nadzieję a tutaj niestety zawód, nie ma w sobie chemii i innych nieciekawych dodatków.

  Flizer
 5. Bakoma ma niestety bardzo drogie produkty i chyba ich wszystkie jogurty są w bardzo wysokich cenach. Raczej ten producent nie ma w arsenale czegoś w atrakcyjnych cenach. Składy jego produktów nie są super a tylko przeciętne ale marka się wypromowała i dlatego płaci się za samą markę większą połowę ceny.

  Gosik86
 6. Polecam zrobienie jeszcze innego jogurtu smakowego dla wszystkich. Nie tyle nawet dodawanie owoców co soków owocowych. Ale soków nie ze sklepu tylko takich co zrobi się samemu. Bardzo dobrze sprawdza się z malin czy truskawek oraz wiśniowy i oczywiście aronii. Naprawdę smak wtedy jest lepszy a oczywiście jogurt naturalny do tego jest bazą. Wyjdzie jak piszą inni zawsze taniej, zdrowiej i więcej.

  Tarta-Maja
 7. Jakiś czas temu jadłam ten jogurt i jak dla mnie jest bardzo ale to bardzo przeciętny a dość dziwny w smaku. Zdecydowanie bardziej podchodzą mi inne mniej przekombinowane. Tutaj chyba jest on tylko robiony dla inności a przecież takie zboża nic nie dadzą nikomu ku zdrowiu. Jogurt taka strata gotówki.

  Kasia Markowa

Możliwość komentowania jest wyłączona.