Jaki wybrać wózek dla dziecka

jaki wozek dla dzieckaWybranie odpowiedniego wózka dla małego dziecka jest bardzo ważne. Każdy wózek dla małych dzieci powinien spełniać szereg różnego rodzaju założeń.

Jaki wózek wybrać – dla dziecka wybranie dobrego wózka jest ważne, chodzi tutaj zarówno o kwestie bezpieczeństwa jak i wygody używania wózka. Wiele osób myli sobie wózki z spacerówkami, na początku więc wyjaśnienie.

Spacerówka pozwala dziecku tylko na pozycję siedzącą podczas jazdy, wózek zazwyczaj leżącą. Wybranie dobrego wózka dla dziecka jest proste, wystarczy tylko pamiętać o pewnych zasadach.

Dobre wózki dla dziecka powinny być dość głębokie, na tyle aby dziecko nie miało prawa z nich wypaść. Kolejna sprawa to konieczność posiadania daszku który można zamykać. Jest to bardzo przydatne z tego powodu że daszek chroni dziecko nie tylko podczas mżawki ale i przed podmuchami wiatru. Kolejna funkcja daszka to zaciemnienie i dogodniejsze dzięki temu warunki do spania.

Wózki dla dziecka koniecznie powinny mieć blokadę kół. Jest to bardzo ważne zabezpieczenie gdy zatrzymujemy się gdzieś z wózkiem i trzeba go unieruchomić. Inaczej bez blokady koła wózek może uciekać po spadzie czy być potrącony i odjechać.

Kolejna sprawa to bardzo dobrze gdy wózek posiada plandekę która by zakryła śpiące dziecko w wózeczku. Plandeka taka ma liczne otwory wentylacyjne ale skutecznie chroni przed mżawką czy wiatrem.

W samym wózku dla dziecka nie może być żadnych ostrych kątów ani luźnych sznureczków. Małe dzieci mają zwyczaj wszystko wkładać do buzi aby spróbować. Dlatego nie może w wózeczkach być zbędnych luźnych i ostrych elementów.

Dobrze wybrać wózek dla dziecka na wyrost – czyli taki aby dłużej posłużył do jego przewożenia na spacerach. Dziecko szybko rośnie i o tym trzeba pamiętać.

Wózek dla dziecka oczywiście powinien mieć miękką wyściółkę. Także przydatne jest to aby jego rączka – uchwyt do prowadzenia był regulowany na dogodną wysokość. Pod samym wózkiem dobrze gdy znajduje się pólka na drobiazgi.

Koła wózka dobrze jak są dość duże i o gumowych bieżnikach. Także bardzo dobrze jak posiadane koła wózka są obrotowe. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Anex sport to dla mnie wózek idealny, świetnie sprawdza się na spacerach gdzie nie ma chodników. Jest bardzo skrętny a przy tym stabilny. Ma nowoczesny design i fajne pastelowe kolory.

    jolka

Możliwość komentowania jest wyłączona.